Image default
Bursa Gemlik

Gemlik Gezilecek Yerler

Gemlik Gezilecek Yerler Bursa şehri, gezilecek yerleri ve görülecek mimarileri ile ziyaretçilerin ilgisini çeken muhteşem bir bölgedir. Şehirde yer alan ilçelerde gezebileceğiniz yerler, tarihi yapıtlar ile doludur ve her biri tarihin önemli sahnelerinde yer almıştır. Osmanlı padişahlarının yaptırmış olduğu mimariler ile ünlü olan Bursa ilinde ilk gezmeniz gereken yerlerden olan Gemlik, şehrin 32 km uzaklığında yer alıyor.

Gemlik
Gemlik

Bursa ilinin gezilecek doğal güzellikler ile çevrili ilçesi olan Gemlik, denizin mavisinin yer aldığı harika bir yerdir. Yeşilliğin içerisinde kendinizi cennette hissedeceğiniz Gemlik ilçesinde konaklama ile birçok imkan mevcuttur. Deniz kıyısına yakın mesafede yer alan bu ilçeyi gezmeye geldiğinizde buradaki yeşil alanlarda piknik yapmayı unutmayın.

Bursa Gemlik
Bursa Gemlik

Gemlik İlçesi Ulaşım

Bursa’nın en güzel yerlerine sahip olan Gemlik ilçesinde göreceğiniz mükemmel yerler bulunmaktadır. Doğasının güzelliğine hayran kalacağınız bu yerde harika bir gezi yapabilirsiniz. Sessiz ve sakin vakitler geçirebileceğiniz bir yer olan Gemlik ilçesinde bulunan tarihi mimarileri de ziyaret edebilirsiniz. Hem doğal, hem de tarihi yönden güzel yerlere sahip Gemlik ilçesini Bursa ilinde iken mutlaka gezmelisiniz.

Bursa Gemlik
Bursa Gemlik

Bursa’da gezilecek olağanüstü güzellikler ile çevrili Gemlik ilçesinde tatilciler için muhteşem bölgeler yer almaktadır. Bursa’nın önemli ilçelerinden olan Gemlik ’ te denize girebilir, harika bir tatil yapabilirsiniz. Gemlik gezilecek yerler listesinde bulunan deniz kenarları ve yeşil alanlar ile birlikte ilçe gezinizde tarihi mekanları da ziyaret edebilirsiniz.

Gemlik Zeytini Festivali
Gemlik Zeytini Festivali

Gemlik Zeytini Festivali

Göz kamaştıran doğal güzelliklerin yer aldığı Gemlik ilçesine eylül ayında geliyorsanız, burada düzenlenen Gemlik Zeytini festivaline katılmanızı öneririz. Yerli grupların yöresel oyunlar oynadığı bu festivalde ünlü sanatçılarda çıkmaktadır. Oldukça eğlenceli geçen bu festival yalnızca 3 gün sürmektedir ve ilçenin  tam merkezinde yapılmaktadır.

READ  Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya'da Eski Bir Rum Köyü
Bursa Açık Hava Müzesi
Bursa Açık Hava Müzesi

 

Gemlik Açık Hava Müzesi

Doğanın muhteşem güzelliğine sahip bir yer olan Gemlik ilçesi, Bursa ilinin 32 km uzaklığında yer alıyor. Tarihi mekanların da yer aldığı bir ilçe olan Gemlik ’ te kültürel mirasların ve yapıtların bulunduğu mekanlarda vardır. Gemlik açık hava Müzesi, ilçede ziyaret edilecek ilgi çekici mekanlar arasındadır.

Açık Hava Müzesi
Açık Hava Müzesi

Tarihi mirasların ve doğanın güzelliklerinin yer aldığı Bursa ilinin Gemlik ilçesinde ziyaret edilecek mekanlar arasında olan Gemlik açık hava Müzesi, daha önce yapılan kazılar sonucunda havadan yapılan incelemelerde Bursa belediyesi, bu mekanı Açık hava Müzesi olarak adlandırdı. 2600 yıllık bir müze olan bu mekanda Roma dönemine ait kalıntılar ve törenlere ait görseller bulunmaktadır.

Celal Bayar Vakfı Müzesi
Celal Bayar Vakfı Müzesi

Celal Bayar Vakfı Müzesi

Bursa ilinin gezilecek önemli yerlerinden olan Gemlik ilçesinde ziyaret edilecek ilgi çekici müzeler bulunmaktadır. Tarihin önemli kalıntılarının yer aldığı bu müzeler arasında Celal Bayar Vakfı Müzesi de bulunuyor. Mimari açıdan oldukça ihtişamlı olan bu müzede farklı türden kitaplar bulunuyor.

Bursa Celal Bayar Vakfı Müzesi
Bursa Celal Bayar Vakfı Müzesi

Bursa’nın tarihi ve doğal güzellikleri ile kaplı bir ilçesi olan Gemlik ’ te gezilecek mükemmel yerler bulunmaktadır. Gezerken keyif alacağınız bu yerlerden biri de ilçedeki müzelerdir. İlgi çekici eserlerin yer aldığı bu müzelerin bazıları sonradan kurulmuştur. İlçede yer alan Celal Bayar Vakfı Müzesi, farklı hediyelerin ve kitapların sergilendiği bir müzedir.

Gemlik
Gemlik

Gemlik Kaplıcası

Bursa şehrinde ilginizi çekebilecek birçok farklı yer ve yapıtlar bulunmaktadır. Şehrin ilçeleri arasında yer alan Gemlik, doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan bir yerdir. Bölgede yer alan doğal güzelliklerden biri de Gemlik kaplıcasıdır. Yeşil alanlarında uzanıp, sessiz ve sakin saatler geçirebileceğiniz bu yerde piknik yapabilirsiniz.

Gemlik
Gemlik

Doğal güzelliği ile büyüleyici olan Gemlik Kaplıcasının suyunun şifalı olduğu bilinmektedir. Romatizma, kalp rahatsızlıkları ve bel ağrıları gibi şikayetleriniz varsa buraya gelmişken Gemlik Kaplıcasında yüzmeyi unutmayın. Daha önce birçok hastalığa şifa olduğu söylenen bu kaplıcanın suyunda yüzdükten sonra tüm hastalıklarınızdan kurtulacaksınız. Ayrıca kaplıcanın etrafında dinlenebileceğiniz restoran ve kafelerde bulunmaktadır. Kaplıcanın suyunda yüzdükten sonra bölgede yer alan mekanlarda çay veya kahve içebilirsiniz.

READ  Bursa Yılbaşı Programları 2023
Büyükkumla Köyü
Büyükkumla Köyü

Büyükkumla Köyü

Bursa’nın önemli ilçelerinden olan Gemlik’te gezilecek yerler arasında denize girebileceğiniz tatil yerleri ve doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Büyükkumla köyü, ilçede gezeceğiniz en güzel yerlerden biridir ve burada denize girmekte mümkündür. Tatilcilerin uğrak noktası olan Büyükkumla köyünde yeşillikler ile dolu bir plaj bulunmaktadır.

Büyükkumla Köyü
Büyükkumla Köyü

Gemlik ilçesine bağlı olan Büyükkumla köyü, tatilcilerin popüler uğrak yerlerindendir. Denize girmek isteyenlerin tercihi ettiği Gemlik ilçesindeki bu yerde keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Yeşilliklerin içerisinde kalan bu harika yerde konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Kaliteli hizmet verilen bu köyde rahat ve keyifli bir tatil yapabilir, etraftaki ağaçlık alanlarda da doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Gemlik
Gemlik

Narlı Köyü

Bursa şehrinde yer alan harika doğal güzellikleri ile çevrili Gemlik ilçesinde yapacağınız gezide muhteşem yerlere tanık olacaksınız. Doğayla içice olabileceğiniz bu ilçede gezilecek köylerde bulunmaktadır. Narlı köyü, Gemlik ilçesinde özellikle ziyaret edilen ve vakit geçirilen yerler arasındadır. Doğal güzelliklerin çevrili olduğu bu bölgede yeşil ağaçların aşağı kısmında bulunan denizde saatlerce keyifle yüzebilirsiniz.

Narlı Köyü
Narlı Köyü

Gemlik ilçesinde mutlaka gezmeniz ve tatil yapmanız gereken yerlerden olan Narlı köyü, ilgi çekici alanları ile ziyaretçilerini büyülüyor. Tatil için tercih edilen mükemmel yerler arasında olan bu köyde, yüzebileceğiniz harika bir koy bulunmaktadır. Plaj alanının da yer aldığı bu köyde haftasonu rahat ve sakin bir tatil yapabilirsiniz.

 

Bursa Gemlik Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

3 Yorumlar

Nezih Bölük 19 Ekim 2019 at 16:46

*** Artık Bursa merkezi betona döndü. Hafta sonu kaçılabilecek en güzel olan yerlerden biri de Gemlik diyebiliriz, kısa güzel tekne yolculuğu ile devamında Kumla buralarda dolaşılabilir güzel vakit geçer. Narlı ve Kapaklı da gezilebilir.

Cevapla
Mango 21 Eylül 2020 at 18:36

özellikle gemlik zeytini buradan alınır.

Cevapla
ksklii 3 Ekim 2020 at 22:08

yaşlılığın geçirilebileceği harika mı harika bir yerken gençken kendinizi boşluktaymış gibi bir hisse girebileceğiniz hiç bir faaliyetin olmadığı şirin mi şirin bir ilçe.

Cevapla

Yorum Yaz