Image default
Bursa

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

 

Bursa ilinin doğal güzellikler ile çevrili alanları ve tarihi yapıtları ile ünlü birçok sayıda yer bulunmaktadır. Bursa Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler İlgi çekici bu yerlerden olan Mustafakemalpaşa ilçesi, gezilecek her yeri ile ayrı bir güzeldir. Bursa ilinin önemli ilçelerinden olan Mustafakemalpaşa da keyifli bir haftasonu tatili yapabilir, buranın her yerini gezebilirsiniz.

Bursa Mustafakemalpaşa
Bursa Mustafakemalpaşa

 

Bursa’nın tarihi mimarilerinin yer aldığı bir bölge olan Mudanya ilçesinde görülecek çok önemli yapıtlar bulunuyor. Mustafakemalpaşa ilçesinde tarihin izlerini taşıyan farklı birçok yer bulunmaktadır ve burada vakit geçirmek oldukça huzur vericidir. Türkiye’nin en uzun isimli ilçesi olan Mustafakemalpaşa, Bursa il merkezine 83 km uzaklıkta bulunuyor. Bursa gezinizde bu ilçeyi de gezmeye gelmeli ve buradaki güzellikleri keşfetmelisiniz.

Mustafakemalpaşa
Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa Ulaşım

Bursa’nın önemli ilçelerinden olan Mustafakemalpaşa, görülecek değerli mimarileri ile yabancı ziyaretçilerin de ilgisini çeken bir ilçedir. Gezilecek yerleri ile bir harika olan Mudanya ilçesi, Ulubat gölü kıyısında bulunmaktadır ve ortasından geçen çay, harika bir görüntü oluşturmaktadır.

Mustafakemalpaşa
Mustafakemalpaşa

Bursa ilinin önemli mimarilerine ve doğal güzelliklerine sahip ilçelerinden olan Mustafakemalpaşa ‘da  yapılacak birçok farklı etkinlik bulunmaktadır. Göl kıyısında bulunan bu ilçeye ulaşım sağlamak için ise şehir merkezindeki otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüslerine dışında dolmuşlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer havalimanından ulaşım sağlamak istiyorsanız, özel bir araç kiralayarak, Mustafakemalpaşa ilçesine varabilirsiniz.

Tümbüldek Kaplıcası
Tümbüldek Kaplıcası

Tümbüldek Kaplıcası

Bursa şehrinde ilginizi çekebilecek tarihi birçok mekan bulunmaktadır ve çoğu Osmanlı devrinden kalma yerlerdir. Osmanlı’nın izlerini taşıyan tarihi bir şehir olan Bursa ilinde gezilecek ilçelerden olan Mustafakemalpaşa da görülecek olağanüstü güzellikte yerler bulunuyor. Hayran kalacağınız bu yerlerden biri de Tümbüldek Kaplıcasıdır . Gemlik Gezilecek Yerler Doğal güzelliğin harika bir eseridir olan bu mekanı kesinlikle görmeli ve gezmelisiniz.

READ  Orhaneli Gezilecek Yerler
Tümbüldek Kaplıcası
Tümbüldek Kaplıcası

Tarihi bir yerleşim yeri olan Mustafakemalpaşa, Mudanya’nın bir ilçesidir ve burada gezmek oldukça eğlencelidir. Doğal güzellikleri ile mükemmel yerlere sahip bu ilçede yer alan Tümbüldek Kaplıcası, Mustafakemalpaşa ilçesine 16 km uzaklıkta yer alıyor. İlçenin Akarca köyünde yer alan Tümbüldek Kaplıcası, tarihi kalıntıları ile de meşhur bir yerdir. Mustafakemalpaşa ilçesini gezerken bu tarihi yeri de mutlaka görmeli ve buradaki doğal güzellikleri keşfetmelisiniz.

Suuçtu Şelalesi
Suuçtu Şelalesi

Suuçtu Şelalesi

Bursa’nın ilçeleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile yabancı ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerdir. Şehrin doğal güzelliklerine sahip yerlerden olan Su  uçtu şelalesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde yer almaktadır ve buraya gelen ziyaretçilerin çoğu şelaleyi de görmektedir. Muhteşem bir güzelliğe sahip Su uçtu şelalesini gördükten sonra ilçedeki tarihi yapıtların olduğu bölgeleri de gezebilirsiniz.

Suuçtu Şelalesi
Suuçtu Şelalesi

Mustafakemalpaşa ilçesine 18 km uzaklıkta yer alan Su uçtu şelalesi, Muradiye köyü yakınlarında Çataltepe mevkiinde yer almaktadır. Karadere üzerinde bulunan bu harika şelale 35 m yükseklikten dökülmektedir. Oldukça yüksekten akan şelale suları ile harika bir manzara oluşturan bu doğal güzelliği görmeye binlerce ziyaretçi gelmektedir.

Melde Bayırı Kazısı – Melde Antik Ören Yeri 

Bursa şehrinin önemli gezilecek yerleri arasında bulunan Mustafakemalpaşa ilçesi, harika bir yerdir. Etrafında görülecek yerleri ve tarihi mimarileri ile hayran kalacağınız Mustafakemalpaşa gezilecek yerler arasında ilginizi çekebilecek bölgelerden olan Melde Antik Ören Yeri ilçede yer almaktadır.

Melde Bayırı Kazısı Antik Ören Yeri
Melde Bayırı Kazısı Antik Ören Yeri

 

Bursa’nın ilçelerinden biri olan Mustafakemalpaşa da gezilecek yerler listenizde Melde Antik Ören Yeri de bulunmaktadır. Bursa Gezilecek Yerler İlçenin ve şehrin önemli yerlerinden olan Melde Antik Ören Yeri, Melde bayırında bulunmaktadır. M.Ö antik bir şehir olan Melde Antik Ören Yerinin eski adı Miletepolistir. Mustafakemalpaşa ilçesinde yapacağınız gezide bu kenti de mutlaka görmeli ve gezmelisiniz .

READ  Cumalıkızık Gezilecek Yerler | Bursa'da Şirin Bir Köy

Lalaşahinpaşa  Türbesi

Mustafakemalpaşa, Bursa ilinin bir ilçesidir ve burada gezilecek birçok farklı yer bulunmaktadır. Gezerken keyif alacağınız muhteşem güzellikteki bu yerler ile birlikte tarihi mekanlarda mevcuttur. Lalaşahinpaşa Türbesi, ilçede görmeniz gereken önemli yapıtlardan biridir ve doğal güzelliklerin yer aldığı bir bölgede bulunuyor. İlçenin dere kenarında bulunan bir mimari olan bu türbe, külliyenin bir parçasıdır.

 

Lalaşahinpaşa Türbesi
Lalaşahinpaşa Türbesi

Medrese, zaviye, hamam ve camiden oluşan bir külliyenin parçası olan Lalaşahinpaşa Türbesi, ilçede görmeniz gereken önemli bir yapıttır. Kuşadası Gezilecek Yerler Orhan beyin küçük oğlu 1. Murat’ın lalası olan Sahipaşa’ya aittir. Bursa’nın ilçelerinden olan Mustafakemalpaşa gezi listenizde muhakkak bulunması yerde bulunmaktadır. Bir külliyenin parçası olan Cami, medrese, hamam ve türbe Osmanlı devrinin önemli mimarilerinden biridir.

Bursa’da Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

Kestel Gezilecek Yerler

Gezicini

5 Yorumlar

Çağla Hanım 13 Ekim 2020 at 11:01

Burası çok güzel bir ilçe Tatlısı meşhur burasının. Ama yerseniz mutlaka taze yemeye çalışın. Küçük birde köprüsü var buranın . İstanbul gibi giki yakaya ayırıyor mustafakemalpaşa’yı

Cevapla
Berat 26 Kasım 2020 at 08:24

Gerçekten her zamanki gibi bu güzel ülkemizin gezilecek yerlerini çok güzel anlatmış

Cevapla
İbrahim ASLAN 7 Ağustos 2021 at 16:27

Mustafakemalpaşa suuçtu şelalesi Yaz Mevsiminde Serin Havası ile Tam Bir Temiz Hava Deposu.
gezikent

Cevapla
Tufan 22 Ağustos 2021 at 15:25

10 numara bir hizmet ile karşı karşıya kaldık sizde deneyin memnun kalacaksınız bence çok güzel bir kuruluş tavsiye ederim biz memnun kaldık sizde memnun kalacaksınız süper kaliteli bir işletme burası

Cevapla
Paşalı 6 Ocak 2022 at 13:19

Mustafakemalpaşa’mız Mudanya’nın ilçesi falan değildir biz Mudanya’dan daha büyüğüz orada yanlış yazılmış Bursa’nın ilçesiyiz alemin kralıyız biz Kasaba’lıyız

Cevapla

Yorum Yaz