Image default
Bursa

Bursa Yenişehir Gezilecek Yerler

Bursa Yenişehir Gezilecek Yerler

Bursa Yenişehir Gezilecek Yerler, ülkemizin turistik şehirlerinden biridir ve burada gezilecek farklı birçok yer bulunmaktadır. Uluslararası havalimanı içerisinde yer aldığı için ulaşım açısından gelişmiş olan bu şehirde her yere kolaylıkla varabilirsiniz. Osmanlı devrinde yerleşim yeri olarak kullanılmış olan bu ilçede o dönemden günümüze kadar ulaşmış birçok eser ve mimari bulunmaktadır.

Bursa şehrinde gezilecek yerler tarihi mekanlar ve doğal güzellikler ile çevrili muhteşem bölgelerdir. Osmanlı devrinden kalan mimari yapıtları ile ilgi çeken bu ilçeye geldiğinizde gezeceğiniz farklı birçok yer bulunuyor. Bursa Yenişehir gezilecek yerler arasında olan bu mekanlarda tarihin izlerini taşıyan eserler ve kalıntıları inceleyebilirsiniz.

Yenişehir gezilecek yerler
Yenişehir gezilecek yerler

Bursa Yenişehir Ulaşım

Bursa’nın önemli ilçelerinden olan Yenişehir’de gezilecek yerler tarihi özellikleri ile dikkat çekiyor. Osmanlı devrinin mimari özelliklerine sahip mekanları gezerek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yenişehir’de de bulunan birçok yapıt ve eser, Osmanlı döneminden kalmış kalıntılardır. Bursa’da yer alan tarihi yerleri gezmek istiyorsanız, Yenişehir ilçesine de gelebilirsiniz. Bursa Gece Hayatı

Bursa ilinde gezilecek yerler arasında ziyaret edilecek farklı mimarilere sahip birçok mekan bulunuyor. Havalimanının yer aldığı bir ilçe olduğu için burada ulaşım da çok kolaydır ve şehir merkezine ulaşım için ise belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 25 km uzaklıkta kalan havalimanından dilerseniz araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sinan Paşa Külliyesi
Sinan Paşa Külliyesi

Sinan Paşa Külliyesi

Osmanlı tarihinin eserleri ve önemli mimarilerinin yer aldığı Bursa ilinde Yenişehir, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Osman Gazi tarafından fethedilmiş olan bu bölgede tarihin ilginç mimari ve eserlerini görebilirsiniz. Yenişehir ilçe merkezde yer alan mimarilerden olan Sinan Paşa Külliyesi özellikle görülmesi gereken bir yapıttır.

İçerisinde İmaret, cami, medrese ve han bulunan Sinan Paşa Külliyesi, 16.yy’ın sonlarına doğru Yemen Fatihi Sinan Paşa tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde bu külliyenin mimarilerinden yalnızca cami ve medrese sağlam kalmıştır. Mudanya Gezilecek Yerler Yenişehir ilçesinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken Sinan Paşa Külliyesini gezdikten sonra bölgede yer alan diğer tarihi mekanları da gezebilirsiniz.

Bursa Saat Kulesi
Bursa Saat Kulesi

Saat Kulesi

Bursa’da gezilecek yerler listenizde muhakkak yer alması gereken Yenişehir ilçesi, mekanları ile ziyaretçilerin merak ettiği bir bölgedir. İlçede görülecek önemli yapıtlardan olan Saat kulesi, merkezde Cumhuriyet alanında yer alıyor. Sekizgen bir mimariye sahip olan Saat kulesi, 7 katlidir ve ilçeye gelenlerin ilk gördüğü yapıtlar arasındadır. Sultan 2. Abdülhamit zamanında inşa ettirilmiş olan bu kule, Yenisehir’in sembolü hâlindedir.

Tarihi bir şehir olan Bursa ilinde gezilecek yerler içerisinde bulunan Saat kulesi, ziyaretçilerin hayranlık duyduğu  bir mimaridir. Bursa Gezilecek Yerler Cumhuriyet alanında inşa ettirilmiş Saat kulesini gördükten sonra etrafında bulunan diğer yerleri keşfedebilir, yöresel lezzetlerin pişirildiği restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Şehirde önemli bir yere sahip olan bu kuleyi gördükten sonra ilçede yer alan tarihi camileri de ziyaret edebilirsiniz.

 

Bursa’da Diğer Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Sinem

Uludağ Gezilecek Yerler

Sinem

Tophane Parkı | Bursa’da Bir Park

Hakan Karaduman

Osmangazi Gezilecek Yerler

Sinem

Orhangazi Gezilecek Yerler

Sinem

Orhaneli Gezilecek Yerler

Sinem

Nilüfer Gezilecek Yerler

Sinem

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Sinem

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Sinem

Yorum Yaz