Image default
Bursa

Karacabey Gezilecek Yerler Var!

Karacabey Gezilecek Yerler

Bursa, ülkemizin metropol şehirlerinden biridir ve burada gezilip, görülecek birçok yer bulunmaktadır. Tarihi ve doğal güzelliklerin yer aldığı bir şehir olan Bursa ilinde Osmanlı döneminden kalma mimarileri görebilirsiniz. Kış turizminin gelişmiş olduğu bir il olan Bursa’da tatil yapmak da oldukça eğlencelidir. Gezilecek tarihi ilçelerinden olan Karacabey, ilçesi de şehirde gezilmesi gereken önemli yerler arasında bulunuyor.

Karacabey
Karacabey

Bursa’da yer alan ilçelerden olan Karacabey, gezilecek doğal ve tarihi yerleri ile ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yerdir. Muhteşem güzellikler ile kaplı bir yer olan Karacabey ilçesine sizde gelebilir, burada harika bir tatil yapabilirsiniz. Bursa’ya 66 km uzaklıkta bulunan bu yere ulaşım sağlamak için ise otobüsleri kullanabilirsiniz.

Bursa Karacabey Gezilecek Yerleri
Bursa Karacabey Gezilecek Yerleri

Karacabey İlçesi Ulaşım

Bursa ilinin gezilecek önemli yerlerine sahip olan Karabey’de keşfedilecek muhteşem bölgelere bulunmaktadır. Ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer olan Karacabey ilçesinde gezilecek yerler tarihi mimariler ve kültürel yerler ile çevrilidir. Bursa, Çanakkale, İzmir, Balıkesir karayolu üzerinde bulunan bu yere ulaşım da çok kolaydır.

Bursa’da yer alan Karacabey İlçesi, tarihi mimarileri ile gezilmeye değer bir yerdir. Mükemmel doğası ve tarihi yerleri ile ilgi çeken bir yer olan Karacabey ilçesinde keyifli bir tatil yapabilirsiniz. İlçeye ulaşım sağlamak için ise şehir merkezinde bulunan dolmuş, otobüs ve servis araçlarını kullanabilirsiniz. Havalimanından ulaşım sağlamak için de özel araç kiralayabilirsiniz.

Uluabat Kuş Cenneti
Uluabat Kuş Cenneti

Uluabat Kuş Cenneti

Tarihi ve doğal güzelliklerin yeri olan Karacabey ilçesinde keşfedeceğiniz yerler, olağanüstü güzelliklere sahip bölgelerdir. Bursa ilinin önemli ilçelerinden olan Karacabey’de gezilecek bu yerler arasında Uluabat Kuş Cenneti de yer almaktadır. Doğal güzellikleri ile ilgi çeken bu ilçede görülmeye değer bir yer olan Uluabat Kuş Cenneti, Bursa il merkezine 14 km uzaklıkta yer almaktadır.

READ  Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Bursa’da tarihi mimarilerin ve doğal güzelliklerin merkezi olan Karacabey ilçesinde yer alan Uluabat Kuş Cenneti, hayran kalacağınız bir yerdir. Uluabat körfezinde yer alan Uluabat Kuş Cenneti, sazlık bir bölgededir. Sürekli olarak ziyarete açık olan bu bölgede farklı bitki türlerini görebilir, kuş türlerine rastlayabilirsiniz.

Bursa Yeniköy
Bursa Yeniköy

Yeniköy

Bursa şehrinin ilçelerinden olan Karabey’de yer alan doğal güzellikler, oldukça ilgi çekici bir özelliğe sahiptir. Uluabat Kuş Cennetinden sonra bölgede gezilecek güzel yerlerden olan Yeniköy, Marmara denizinin kıyısında yer almaktadır. Karacabey gezilecek yerler listesinde olması gereken bu güzel yer, kafa dinleyebileceğiniz sakin ve huzurlu bir bölgedir.

Karacabey ilçesinin gezilecek muhteşem yerlerinden olan Yeniköy, doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir yerdir. Deniz kıyısında kurulu olan bu bölge vakit geçirebileceğiniz güzel bir sahil köyüdür. Ormanlar ile kaplı olan bu sahil köyü, günübirlik bir tatil için eşsiz güzelliklere ve yerlere sahiptir. Denizin mavisi ve ormanların yeşili ile birarada olan bu bölgede piknik yapma alanları da bulunmaktadır.

Tarihi Kurşunlu Manastırı
Tarihi Kurşunlu Manastırı

Tarihi Kurşunlu Manastırı

Osmanlı döneminin müthiş mimarisinin özelliklerine sahip Bursa ilinde farklı yüzyıllarda inşa edilmiş birçok sayıda yapıt bulunmaktadır. Şehrin ilçelerinden olan Karacabey’de  de Osmanlı’nın mimarisinin eserlerine rastlamanız mümkündür. İlçede yer alan yapıtlardan Tarihi Kurşunlu Manastırı , özellikle görmeniz gereken bir mimaridir. Kurşunlu köyünde yer alan bu yapıt bir dönem Rumlar tarafından kullanılmıştır. Osmanlı devletine ait olan bu yapıtta tarihin kalıntıları ile rastlayacağınız bulgularda vardır.

Karacabey ilçesinin görülmeye değer mimarilerinden olan Kurşunlu Manastırı, ilçe merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta bulunuyor. Yeşilliklerin içerisinde kalmış bir köyde yer alan Kurşunlu Manastırından günümüzde yalnızca sütunları sağlam kalmıştır. Keyifli zaman geçireceğiniz bir köyde yer alan Kurşunlu Manastırını gördükten sonra çevrede bir doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

READ  Nilüfer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

1 Yorum

İbrahim 3 Ağustos 2021 at 17:16

Karacabey gezilecek yerler arasında Karacabey Longoz ormanları da doğa severler için harika bir yer.

Cevapla

Yorum Yaz