Image default
Antalya Kemer

Çıralı Plajını Keşfedin | Huzuru ve Sakinliği İle

Çıralı Plajını Keşfedin | Huzuru ve Sakinliği İle Huzurlu ve sakin ve doğanın sessizliğinde bir yerde tatil yapmak istiyorsanız,  Çıralı,  oldukça doğru bir adrestir. Antalya ilinde yer alan bu bölge, stressizligi huzuru ve sakinliği ile muhteşem bir yerdir. Keyifli bir tatil yapmak için harika bir yer olan Antalya Çıralı Plajı çocuklarınız veya aileniz ile de sakin bir tatil yapabileceğiniz bölgedir. Doğanın içerisinde keyifli zaman geçirebileceğiniz bu yer, Antalya Kemer  ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıktadır ve ulaşım ilin her yerinden kolaylıkla sağlanabilmektedir. Antalya ilinde yer alan otogardaki araçları da kullanarak Çıralı ‘ya ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte buradaki tatilinizde lüks bir otelde konaklamak için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Çıralı plajı
Çıralı plajı

Çıralı Plajı Nerede?

Antalya‘ya bağlı Kemer ilçesinde yer alan Çıralı ’da  görülecek olağanüstü bölgeler vardır. 3 km’lik uzunluktaki sahile sahip ve  Antik kenti ile bilinen Çıralı, Antalya’nın her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir bölgededir. Yeşillikler içerisinde doğa harikası bir yer olan Antalya’nın bu bölgesinde konaklamanız için de mekanlar vardır.

Kemer ilçesinin doğa güzelliği ile meşhur Çıralı,  oldukça harika bir yerdir ve ulaşım açısından kolay bir konumdadır. İlçeye 40 km uzaklıkta yer alan bu bölgeye ulaşım sağlayabilmek için ise Antalya Kumluca ilçesindeki virajlı yolu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte il merkezindeki otobüsler aracılığıyla da buraya yaklaşık 1 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çıralı Plajı Hakkında Bilgiler

Çıralı Plajında Ferahlamaya Ne Dersiniz?

Antalya ilinin ferahlatıcı bölgelerinden biri olan Çıralı,  oldukça güzel yerlere sahiptir ve konaklamak için de lüks mekanları bulunmaktadır. Güzel ve sakin bir tatil yapacağınız Kemer ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer alan Çıralı ’da bulunan plaj ise ilk olarak uğramanız gereken yerler arasındadır. Denizin mavisine hayran kalacağınız Çıralı Plajı, tertemiz kumu ile harika bir yerdir.

READ  Dokuma Park | Bir Zamanlar Antalya
Çıralı Plajı en iyi görüntüleri
Çıralı Plajı en iyi görüntüleri

Çıralı Plajı, Antalya ilinde mutlaka görmeniz ve vakit geçirmeniz gereken yerler arasındadır. İrili taşları ile rahatsız etmeyen tertemiz suya sahip deniziyle hayran kalacağınız bir yer olan Çıralı Plajı suyu ılıcıktır. Rahatlıkla yüzebileceğiniz bir denize sahip olan Çıralı Plajı çevresinde ayrıca ziyaret edebileceğiniz tarihi mekanlarda bulunmaktadır.

 

Sakinliği ve stres atan bir yer olduğu ile bilinen Çıralı Plajı, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlere sahiptir. Ilık suyu ve temiz kumu ile bilinen Çıralı Plajı, Yanartaş’ta başlıyor ve Olimpos bölgesine kadar uzanıyor. Haftasonu günübirlik tatilcilerinde uğrak noktası olan Antalya Çıralı Plajı, su sporlarını da yapabileceğiniz harika bir yerdir.

Antalya Çıralı Plajı
Antalya Çıralı Plajı

Antalya Çıralı Gezilecek Yerler

Ülkemizin turizm merkezlerinden biri olan Antalya ilinde tatil yapmak için oldukça şahane bölgeler bulunmaktadır.  Antalya gezilecek yerler arasında bulunan bu bölgelerden biri de çıralı plajıdır. Mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken bir çevreye sahip olan Çıralı ’da Phaselis tarihi bir mekandır. Antik kentin içinde yer alan ve muhteşem bir kumsalı olan bu bölgeyi mutlaka ziyaret edin.

Ulupınar: Antalya ilinin güzel yerlerine sahip Çıralı ’da ziyaret etmeniz gereken bölgeleri bulunan Ulupınar harika bir mekandır. Serin bir derenin aktığı ve lüks restoranların bulunduğu Ulupınar,  ailenizle beraber keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.

Olimpos: Kemer ilçesine 40 km uzaklıkta yer alan Çıralı bölgesinde ziyaret edilecek birçok sayıda farklı mekan bulunmaktadır. Tarihi kalıntıları ile bilinen bu yerlerden biri de Olimpos ’tur. Çıralı sahilini yürüyerek ulaşabileceğiniz Olimpos ’ta antik kalıntılar ile birlikte doğal güzellikleri ile büyüleyen yerlerde mevcuttur.

Beycik: Antalya ilinin ferahlatıcı bölgelerine sahip olan Çıralı Plajında gezilecek harika yerlerde vardır. Beycik, bu yerlerden biridir ve buranın hava sıcaklığı bir kaç derece düşüktür. Ağaç dallarına kurulmuş olan ilginç dekorasyondaki restoranlarında bulunduğu bu yerde eğlenceli ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

READ  Kızılkule : Alanya/Antalya

 

Antalya Kemer’de Diğer Gezilecek Plajlar

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz