Image default
Kemer

Phaselis Koyu | Turkuaz Sularıyla ve Yemyeşil Doğa Manzaralı

Phaselis Koyu

Antalya’nın bir ilçesi olan kemerin turkuaz sularıyla ve yemyeşil doğa manzaraları olduğu bilgisini eklemek isteriz. Kemerin ünlü sahilleri ile meşhur olduğunu biliyoruz. Bu sahillerin en özeli olarak koylar baş sırda gelmektedir. Antalya için tarih kokan geçmişi, berrak ve temiz deniziyle Phaselis koyu da bunlardan biridir.

Phaselis Koyu
Phaselis Koyu

Antalya tarım, ekonomi, sanayi ve özellikle turizmde kendini kanıtlamış ve bu sektörlerde de adını tüm dünyaya duyurmuş ilimizdir. Antalya turistik mekânlarıyla görenlerin kalbini çalıyor, tarihi eserleriyle bilgimizi katlıyor, doğal manzaralarıyla ve eşsiz sahilleriyle de göz kamaştırıyor. Nüfusu itibariyle de Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 5.sıralamaya sahiptir.

Phaselis Koyu
Phaselis Koyu

Phaselis koyu kemer ilçesinde olup Phaselis antik kenti de hemen yanında yerini almaktadır. İsterseniz kısaca Phaselis antik kentinden bahsedelim. Phaselis antik kenti tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Perslerden Büyük İskender’e Romalılardan Bizanslılara kadar tarihi uzanmaktadır. Phaselis antik kentinde son yıllardan bulunan ve yapılan kazılara göre içerisinde önemli su kemerleri, bir kocaman tiyatro, 3 adet agora ve 2 tane de eski hamam kalıntıları vardır.

Phaselis Koyu
Phaselis Koyu

Tarihi önemi çok fazla olan Phaselis antik kentine geldiğiniz zaman zamanın nasıl geçtiğini anlamamış olacaksınız. Çünkü görülmesi gerek çok fazla kalıntı ve mezarlar mevcuttur. Bu tarihi yerleri gezmek için müze karta sahip olmanız gerekiyor. Plasesisin harika koyuna ulaşmadan önce tarihi mirasımızı korumamız gerektiğini anlıyoruz.

 

PHASELİS KOYU’NA NASIL GİDİLİR?

Phaselis koyuna ulaşım için bağlı olduğu Kemer ilçe merkezinden kendi aracınızla gitmek isterseniz 12 km kadar yolunuz olur. Antalya şehir merkezinden kalkan Tekirova yoluna giden herhangi bir otobüse binebilirsiniz. Kemer Gezilecek Yerler arasında Pek tercih edilmese de özel araç kiralayarak da gidebilir ve bunun için ayrıca otopark alanı da bulunmaktadır. Phaselis koyu konumu ve ulaşımı itibariyle birçok seçenekleri olan turistik bir beldedir.

READ  Göynük Plajı | Antalya'nın Mavi Bayraklı Plajlarından
Phaselis Koyu
Phaselis Koyu

KEMER’DE KONAKLANACAK YERLER

Kemer Antalya ili için gezip görülmesi gereken çok fazla yer olduğunu söylemek doğru olur. Bu tarihi ve doğasıyla iç içe geçmiş mekânları görmek için milyonlarca yerli ve yabancı turist sayısının özellikle yaz ayları içinde kemer nüfusunun artmasında bir etken olarak ortaya çıkmaktadır. Peki, gelen turistler nerede konaklayacak sorusunu soruyor gibisiniz. Sizler için oldukça lüks ve konforlu otel isimlerini sıraladık.

  • Rox Royel Otel: Bu mekânda isterseniz büyük ve görkemli havuzunu tercih edebilir, isterseniz yolu sahile uzanan sakin denizine girebilirsiniz. Sağlık merkezleri ve spasıyla müşterilerinin ilgisini çekiyor.
  • Double Tree By Hilton Antalya: Otelin dış görünüşü bile sizlerin bu mekâna gelmesinde büyük rol oynuyor. Yeşil ve mavi renklerinin uyumunu hiç bu kadar güzel görmediniz.
  • Viking Star Otel: Antalya kemer ilçesinin en lüks oteli, lezzetli yemekleri ve tarihi yerlere ulaşımının kolay olması mekanın tam bir star olması için yeterlidir.
  • Kemer Manastır Otel: Eğer nezih, sakin ve mütevazı bir yer arıyorsanız tam da size göre. Temiz ve güvenilir olan bu otelde konaklayabilirsiniz.
Phaselis Koyu
Phaselis Koyu

 

PHASELİS KOYU’NUN DOĞAL GÜZELLİĞİNİ KEŞFEDİN

Antalya kemerde bulunan dünya cenneti olarak söyleyebileceğimiz bu yerin güzellikleri oldukça fazladır. Bir koy olmasının ötesinde keşfedilecek çok fazla yeri var. Tatil bölgesi Phaselis koyuna ailecek gelip kamp kurabileceğiniz yer olmakla beraber piknik yapmak için sahil bölgesine gitmelisiniz. Siz de gün batımında muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz ve doğal güzelliklerini keşfedeceğiniz phaselise gitmek için daha ne bekliyorsunuz.

 

Kemer Gezilecek Yerler

READ  Beycik Bükü Koyu | Nerede Nasıl Gidilir? Kamp Yapılır Mı ?

 

 

 

 

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Gezicini

Likya Yolu : Dünyanın En Güzel Yaya Yolu

Hakan Karaduman

Kiriş Plajı | Kemer’de Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Ender Yerlerden

Gezicini

Kemer’in En Güzel Koyları ve Plajları

Gezicini

Kemer Gezilecek Yerler : Rusların Tercihi

Gezicini

Kemer Gece Hayatı ? En iyi Disco Bar Mekanlar

Gezicini

Göynük Plajı | Antalya’nın Mavi Bayraklı Plajlarından

Gezicini

Göynük Kanyonu | Dünyanın En Uzun ve En Temiz Şelalelerine Sahip

Hakan Karaduman