Image default
Antalya Doğal Alanlar Kumluca

Olimpos Plajı | Sahip Olduğu Tarihiyle Büyüleyen Plaj !

Olimpos Plajı

Ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Olympos, muhteşem bir doğal manzaraya sahiptir. Mutlaka görmeniz gereken özel yerlere sahip olan olimpos, plajı ve kumsalı, huzur veren bir yerdir. Muhteşem manzarası ile büyüleyen olimpos bölgesinde konaklamak için oteller ve lüks mekanlarda mevcuttur. Sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleriyle görenleri büyüleyen bu yer, gençlerin tercihi bölgesidir ve hippi mekanı olarak da bilinmektedir. Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olan bu bölge tatil yapmak ve eğlenmek için oldukça harikadır. Ağaç evlerin ve farklı tasarımdaki mekanların bulunduğu bu yerde ayrıca farklı spor aktivitelerini keşfedebileceğiniz alanlarda vardır. Birbirinden farklı deneyimleri yaşayabileceğiniz olimpos plajına ulaşım ise Antalya il merkezinden sağlamaktadır.

Olimpos Plajı
Olimpos Plajı

Olimpos Plajı Nerede?

Doğal güzellikleri ile ilgi odağı olan bir yer olan olimpos, kumsalı ve plajı ile muhteşem bir bölgedir. Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan bu olimpos plajı,  tatil için oldukça ideal bir yerdir. Genellikle gençlerin tercih ettiği bir yer olan olimpos, konaklama ve lüks mekanları ile de hayran kalacağınız bir tatil beldesidir.

Olimpos Plajı
Olimpos Plajı

Antalya‘ya bağlı  Kumluca ilçesinde yer alan olimpos plajı,  mutlaka görmeniz gereken olağanüstü yerlere sahiptir.  Kumluca ile Kemer ilçesinin arasında kalan bu yer il merkezine yaklaşık 85 km uzaklıktadır. Bu güzel yete ulaşım sağlamak için ise Antalya merkezindeki otogardan hareket eden otobüslere binebilirsiniz.

Olimpos Plajı
Olimpos Plajı

Olimpos’ta  Gezilecek Yerler

Antalya’nın Kumluca ve Kemer ilçesi arasında kalan bir doğal güzellik olan Olimpos,  mutlaka görmeniz gereken yerler ile kaplıdır. Hayranlık duyacağınız yerler ile kaplı olan bu ilçede ayrıca tatil beldesi de bulunmaktadır. Gençlerin geldiği bu yer hippi mekanı olarak da bilinmektedir ancak asıl adı olimpos plajıdır. Masmavi denizi ve tertemiz kumsalı ile keyifli vakit geçireceğiniz Olimpos ‘ta aynı zamanda geçeceğiniz mükemmel yerlerde vardır.

READ  Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turları : Türkiye'nin En Büyük Kanyonu
Bu yerler şu şekildedir;
  • Olimpos antik kenti
  • Kuzey ve Güney Nekropol
  • Yanartaş
  • Ağaç ev Bungalovlar

Olimpos antik kenti: Olimpos ’ta gezerken mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında olan Olimpos antik kenti,  tarihi kalıntılar ile doludur. Sahilden geçerken de karşılaşabileceğiniz bu antik kalıntılar, Antik liya zamanından kalmadır. Millatan sonra 43 yılında Roma imparatorluğu döneminde bitirilen bu yer, Osmanlı devrinde korsanların hakimiyetinden tamamen kurtulmuştur.

Kuzey ve Güney Nekropol: Antalya’nın Kumluca ve Kemer ilçesi arasında kalan Olimpos ‘a geldiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında olan Kuzey ve Güney Nekropol, eski dönemde önemli insanların yaşadığı bir bölgedir.  Antik kenti ikiye bölen bu yerde arkeologlar tarafından bulunmuş önemli kalıntılar da vardır.

Yanartaş: Antalya’nın gezilecek en güzel yerlerine sahip olan Olimpos ilçesinde görülecek ilginç bölgelerden biri Yanartaş’tır. Kayadaki gazların yanmasıyla meydana gelen bu harika yere gece saatlerinde gelmeniz daha iyi olacaktır.

Olimpos Plajı
Olimpos Plajı

Ağaç ev Bungalovlar: Olimpos , Antalya ilinde görmeniz gereken en güzel yerlere sahiptir ve bu yerlerden biri de Ağaç ev Bungalovlardır. İlgi çekici dekorasyona sahip bu evler buranın ünlenmesinde büyük payı olan mimarilerdir. Doğanın içerisindeki huzuru daha yakından hissedebileceğiniz bu evleri Olimpos ’ta iken mutlaka görün.

Olimpos’ ta Bir Güne Ne Dersiniz?

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan ve doğal güzellikleriyle ünlenen Olimpos’ ta keşfedilecek farklı birçok bölge ve mekan bulunmaktadır. Olimpos gezilecek yerler arasındaki  bu bölgelerden biri de olimpos antik kentidir. Tekne turu yapıp,  bölgedeki kumsal ve doğal güzellikleri ile ünlü plajları da görebileceğiniz bu yerde aileniz veya arkadaşlarınız ile harika vakit geçirebilirsiniz.

 

Antalya Kemer Çevresinde Diğer Gidilecek Plajlar

READ  Ters Ev Antalya


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Sinem

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Sinem

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Sinem

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Sinem

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Sinem

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Sinem

2 Yorumlar

muharrir 26 Ocak 2021 at 10:26

mavinin ve yeşilin en güzel tonunu tarihin eşliğinde görebileceginiz bir yer..

Cevapla
Abdullah yiğit 12 Şubat 2021 at 19:42

Olimpos barajı mavisi ile yeşili ile en güzel doğa manzaralı bir yer gerçekten çok sevdiğimiz bir mekan haline döndü ayrıca gezicini ne de teşekkür ederim bize tüm bilgileri bir tık öteye getiriyor büyük bir emek işi yani .

Cevapla

Yorum Yaz