Image default
Antalya Doğal Alanlar Kemer

Ay Işığı Plajı Koyu : Gerçek Anlamda Işık Kadar Parlak

Ay Işığı Plajı Koyu

Antalya’nın merkezine en yakın olan ilçelerden birisi kemerdir. Kemer ilçesini diğer ilçelerden ayıran en büyük özelliği mavi ve yeşilin buluştuğu doğal manzaralarıdır. Bu manzaraların içinde kendini ön plana atmış olan plajlarını söylemeden geçmek olmaz. Nadir güzelliğiyle ender maviliğin içinde bize adeta göz kırpan Ay Işığı Plajı Koyu gerçek anlamda bir ışık kadar parlaktır.

Ay Işığı Plajı Koyu
Ay Işığı Plajı Koyu

Türkiye’de turizmin başkenti olarak söylenebilecek yer olan Antalya tarihi ve mimari eserleriyle, nadide yetişen tarım ürünleriyle, mavinin her tonunun bulunduğu deniziyle meşhur olan ilimizdir. Antalya huzur bulmak için yeşillik alanların Türkiye’de en fazla ve ağaç sayısı bakımından da birinciliğe sahip olan şehrimizdir. Bu güzellikleri görmek için her yıl gerek şehir içinden gerekse yurt dışından gelen turist sayısı bir önceki yıla artış göstermektedir.

Ay Işığı Plajı Koyu
Ay Işığı Plajı Koyu

Antalya’nın muhteşem koyları tatilciler için vazgeçilmez mekânlar arasında yerini almaktadır. Ay ışığı plajı da aslında bir koy özelliğine sahiptir. Çünkü iki dağın arasında bir hilal şeklini almıştır. Kemer ay ışığı plajı koyu, temizliği ve berraklığıyla göz çarpıyor, ayrıca halk için ücretsiz olması da çekiciğini koruyor. Bütün güzelliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Ay Işığı Plajı Koyu
Ay Işığı Plajı Koyu

AY IŞIĞI PLAJI KOYUNA NASIL GİDİLİR?

Antalya kemerde bulunan ay ışığı plajının konumu itibariyle Olympos Beydağları sahil milli parkı ile çevrili olması ziyaret nedenlerinden birisi olmuştur. Antalya kemer ilçesinde yaşayan vatandaşlar için sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olup, yerli ve yabancı turistler için kara ve deniz yolu bulunmaktadır. Kemer Gezilecek Yerler arasında Ulaşımı ve konumu itibariyle de oldukça kolay bir konumda olan ay ışığı plajı için önemi ve değerli hale geliyor.

READ  Kiriş Plajı | Kemer'de Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Ender Yerlerden
Ay Işığı Plajı
Ay Işığı Plajı 

 

KEMER’DE GÖRÜLECEK YERLER

Kemer turistik mekânlarıyla en az bağlı olduğu Antalya kadar görülmesi gereken yerleri o kadar fazladır. Özellikle yaz döneminde nüfusu oldukça yükseklere çıkıyor. Mis gibi doğasıyla yeşili, turkuaz mavisi sahillerini en iyi biçimde yansıtan bir yer olarak karşımıza çıkar. Hemen sizleri meraklandırmadan o harika mekânlar listemize gelin birlikte bakalım.

 

  • Paris Batığı: 1.dünya savaşında Türkler tarafından batırılmış Fransız gemisi olmakla beraber dalış yapan dalgıçlar için de denizin dibinde ziyaret mekânı oluyor.
  • Peynir Deliği mağarası: Adı ne kadar garip olsa da arkeoloji dalı için son derece önemli oluyor. Mağaranın sonunda göl olması da ilginç tarafını oluşturuyor
  • Phaselis koyu: Şehrin gürültüsünden bir hafta sonu da olsa ailecek kamp kurulacak değerli alanlarından biri oluyor. Tam huzur bulmalık yer olup eşsiz doğası da sizleri kucaklamak için merakla bekliyor.
  • Göynük kanyonu: Macera severler için saklı cennet olarak kalması gerektiğini söyleyebiliriz. Muhteşem manzarası, serin havasıyla insanı cezp etmeyi başarıyor.
  • Çıralı Yanartaş: Mitolojiye bağlantısı olan bu yer bir canavarın ağzından çıkan alevleri hala da devam etmekte olan çıralı bölgesine ulaşmaktadır. Değişik bir yere sahip olmasıyla ilgileri üzerine topluyor.
Ay Işığı Koyu
Ay Işığı Koyu

ANTALYA KEMER’E NASIL GİDİLİR?

Antalya kemer ulaşım için gerçekten kolay bir yerdedir. Dilerseniz ulaşımınızı kendi aracınızla konforlu ve rahat biçimde gerçekleştirebilir dilerseniz de Antalya otogarından kemer Antalya yazılı otobüslere binebilir ve yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Eğer ‘ben uzun ve ucuz bir yolculuk tercih etmek istiyorum’ derseniz son yıllarda popüler gemi yolculuğunu da seçebilirsiniz. Ulaşım için seçim imkânlarınız hiç bu kadar çok olmamıştı.

 Kemer’de Görülecek Yerler

READ  Aksu Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman