Image default
Antalya Belek

Belek Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi

Belek Gezilecek Yerler Antalya, hem gece hayatı hem de tatil noktalarıyla Türkiye’nin en fazla beğenilip tercih edilen illerinden birisidir. Antalya’da yaşamak ve Antalya’da tatil yapmak her zaman mükemmele yakın sonuçları ortaya çıkartır. Plajları, koyları ve tatil beldeleriyle bir bütün olan Antalya için muhakkak en az bir haftanızı ayırmanızı öneririz. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan ve gerçekten de pek çok kesim için vazgeçilmez tatil keyifliklerini de ortaya çıkartan Antalya’ya gitmeden önce nerelerde gezip görebileceğinize dair de bir planlama yapmalısınız. Çünkü gerek tarihi bölgeleri gerek ise tatil noktası açısından bu şehir gözde konumundan asla kopmayacak özelliklere sahip güzellikte. Belek Gezilecek Yerler

Belek
Belek

Antalya Belek ise, en az Antalya kadar muazzam bir belde. Hatta Antalya’nın en gözde noktalarından birisidir de diyebiliriz burası için. 12 Kasım 2012’de Antalya’nın Serek ilçesine bağlı bir mahalleye dönüşen Belek, bölgede turizm açısından en fazla tercih edilen yerlerden birisi olmaktadır. Antalya’ya sadece 40 km uzaklığa sahip olan Belek’in zamanla Antalya’da bağımsız ve farklı bir tatil köyüne dönüştüğünü de rahatlıkla söyleyebiliriz. Belek Gezilecek Yerler Modern ve lüks otelleri, sınırsız alışveriş imkanları, özellikle de dünya standartlarıyla eş değer golf merkezleriyle de sıklıkla adından söz ettirmeyi başaran belek, tarih ile tatili eş zamanlı olarak bütünleştiren müthiş bir dokuya sahip. Bu sebepten dolayı da bu beldeyi tercih eden insan sayısı da her geçen gün artış göstermektedir.

Belek Sahili
Belek Sahili
Konaklama

Aslında Belek uygun oteller ile de sizi şaşırtacak bir tatil cenneti. Özellikle Serik bölgesi, en uygun otellerin yer aldığı tatil merkezi olarak bilinir. Bu bölgede hem bütçenizi sarsmayacak hem de konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz seçenekler mevcut.

READ  Falez Park

 

Belek’te Gezilmesi Gereken Bu Yerler 

Bunun yanı sıra Belek içerisinde iki küçük köy bulunmaktadır. Aslına bakacak olursanız Belek bu iki küçük köyden oluşmaktadır. Kıyı tarafından yaklaşık 1 km uzaklıktaki iki köyü birbirine bağlayan 8 kmlik bir yol var. Bu yol üzerinden de tatil açısından her daim verim sağlayacağınız ve hem tarihi hem de turistik dinlenme etkilerine ulaşacağınız birçok unsuru yakalamanız mümkün hale gelebilir.

Bu kapsamda bizler sizler için Antalya Belek’te gezilecek yerler ve tarihi bölgeleri hakkında başlıklar açarak bilgiler sunmak istiyoruz. Antalya Gezilecek Yerler Bu sayede de gezi esnasında daha dolgun bir bilgi derlemesinin elinizin altında olacağını düşünmekteyiz.

belek sahili
belek sahili

İşte Antalya Belek’te gezilebilecek önemli yerler;

Aspendos Tiyatrosu

Belek denilince elbette akıllara ilk olarak mükemmel plajlar deniz ve güneş geliyor. Aynı zamanda da müthiş golf sahaları. Ancak Belek hakkında bilmeniz gereken bir diğer önemli şey ise tarihe pencere açan köklü eserleri olmaktadır. İşte Aspendos Tiyatrosu da bu antik eserler arasında mutlaka görülmesi gerekendir. Antalya – Alanya kara yolunun 44 km kuzeye dönen ilk yolun 2 km’sinde yer alan Aspendos, Akdeniz bölgesinin ve Anadolu’nun en iyi korunan Roma Tiyatrosu olarak bilinmektedir. Bu şehir bölgedeki en büyük nehir olan Köprüçay’ın yakınlıklarındaki tepe düzlüğüne kurulmuştur. M.Ö 2’inci yüzyıllarda Romalılar tarafından inşa edilmiş olan bu önemli yapı, hala muazzam bir ses akustiğine sahiptir. Yunan Mitolojisi geleneğine göre tepedeki bir bayıra inşa edilen Aspendos, günümüzde hala ziyaretçilerine açık ve oldukça rağbet alan bir konuma sahip olmaktadır.

Aspendos tiyatrosu yığma taşlardan yapılan bir binadır ve iki katlıdır. Alt katında sanatçıların sahneye çıkışını sağlayacak beş adet kapısı bulunmaktadır. Ortada ise büyük bir kapının yanı sıra orkestra hizasına dizilecek tarzda da kapılar bulunmaktadır. Oldukça dikkat çekici ve özel bir mimariye sahip olan bu antik tiyatroyu muhakkak gezmenizi ve deneyimlemenizi öneririz. Belek’te özellikle de yaz aylarında bu tiyatronun ziyaretçileri bir hayli fazladır. Bu sebepten dolayı da Aspendos Tiyatrosu, Belek’te ilk görmeniz gereken yerler arasında kabul edilebilir.

READ  Alanya Gece Hayatı - Disko Barları
Aspendos Tiyatrosu
Aspendos Tiyatrosu

Perge

Perge de bu bölgenin en fazla dikkat çeken antik kentleri arasında yer edinmektedir. Antalya’nın 19 km doğusundaki Aksu sınırlarında yer alan bu bölgeye Belek’ten de rahatlıkla ulaşım sağlamanız mümkün. Burası bir dönem Pamfilya Bölgesi’ne başkentlik etmiş olan önemli bir antik kenttir. Ketin Akropolis’in Tunç Çağı döneminde kurulduğu öne sürülür. Helenistik dönem boyunca da eski dünya içerisindeki en zengin güzellikler arasında yer edinmektedir. Bu sebepten dolayı da muhakkak görülmeye değer bir konuma sahiptir. Belek bölgesine gittiğiniz an itibariyle görmeden geçmemeniz gereken önemli bir bölge olarak da kabul edebiliriz Perge antik kentini. Mimari dokusu ve senelerin getirdiği o kültürel ağırlığı sayesinde olabildiğince verimli bir tatil gezisini bu bölgede de gerçekleştirme şansını yakalamış olacaksınız.

PergePerge antik kentbelek perge

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi Bölgenin doğa güzellikleri arasında yer edinmektedir Kurşunlu şelalesi. Gerçekten de muhteşem bir kaynak diyebiliriz burası için. Harika doğası sayesinde insanı büyüleyen bir yapısı bulunmaktadır. Kurşunlu Şelalesi’nin içerisinde küçük şelalecikler ile 7 adet gölet bulunmaktadır. Bunlar da birbirini bağladığı bir konumda yer aldığı için çok değerli ve bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz bu şelalenin. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen bu önemli şelale, 2 kmlik geniş bir kanyona da sahip olmaktadır. Fotoğrafçılıkla uğraşanlar açısından da sağlam bir noktaya sahip olan Kurşunlu Şelalesi’nin bu doğa harikası güzelliklerini muhakkak incelemenizi öneririz

Tüm bunların yanı sıra Belek’in özellikle de Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tatilcilerin muhakkak gezip keşfetmesi, denizin tadını çıkarması gereken bir bölge olduğunu da belirtelim. Tam 22 km uzunluğunda müthiş bir plaja sahip olan Belek’te, günün deniz kenarında müthiş geçtiğiniz bilmelisiniz. Aynı zamanda da muazzam bir gece hayatı da var. Barları, kafeleri ve ilgi çekici noktalarıyla Belek’i tatil programınızın içerisine muhakkak dahil etmenizi öneririz.

Belek Kurşunlu ŞelalesiKurşunlu ŞelalesiKurşunlu Şelalesi Antalya

Siz de Belek hakkında fikir ve önerilerinize bize iletebilir, fotoğraflarla bölge hakkında bize yardımcı olabilirsiniz.

Antalya`da Gezilecek Başka Yerler İçin

READ  Akçagerme Plajı

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Lara Plajı : Antalya’nın En Gözde Mavi Bayrağa Sahip Plajı

Gezicini

1 Yorum

Zeynep Akgül Bodur ? 12 Ağustos 2019 at 20:59

Belek Muhteşem doğa, sakinlik, huzur, golf severler için süper bölge oteller vede tatil köyleri☀️??⛳️

Cevapla

Yorum Yaz