Image default
Selçuk

Pamucak Sahili

PAMUCAK SAHİLİ

İzmir’in eşsiz güzellikteki selçuk sahillerinden biri olan Pamucak, el değmemiş doğası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.

pamucak plajı
pamucak plajı

Pamucak Sahili 7 km uzunluğunda ve 80 m genişliğinde oldukça büyük bir kumsala sahip. Bu özelliği ile Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan Selçuk Pamucak Plajı, büyüklüğü sayesinde her yıl gelen binlerce turiste rağmen güzelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

pamucak sahili
pamucak sahili

Pamucak’a Ulaşım

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Pamucak Sahili; Selçuk’a 9 km, Kuşadası’na ise 11 km uzaklıkta. Pamucak plajı şahsi arabaya alternatif olarak 30 dakikada bir Selçuk’tan hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz.

pamucak
pamucak

Pamucak’ta Deniz Keyfi

Mavi bayrağın hakkını veren plajıyla Pamucak‘ta denizin tadını çıkarabilirsiniz. Plaj kumu oldukça ince, deniz berrak ve taşsız. Denizin dibini görmek mümkün fakat dalgalı günlerde suyun bulanık görünmesi de ihtimaller arasında yer alıyor. pamucak plajı Derin bir deniz değil, 40-50 m dahi ilerlediğinizde diz seviyesini geçmiyor. Boğulmaktan korkanlar ve yüzmeyi bilmeyenler için oldukça uygun bir plaj.

pamucak denizi
pamucak denizi

Selçuk Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne cüzi bir miktarla giriş yapmanız mümkün. Pamucak Koyu İçeride tuvalet, şemsiye, şezlong, duş ve piknik masaları bulunuyor. Büfeden de alışveriş yapabilir, şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. PAmucak Koyu Mangal yasağı da bulunmuyor. Yaz aylarında deniz suyunun sıcaklığı 26-27 dereceyi görüyor. Deniz sezonu Nisan sonunda açılıyor ve Ekimde son buluyor. Ayrıca Pamucak Sahili‘ni ikiye bölen Küçük Menderes nehrini de gözlemlemek mümkün.

pamucak sahili
pamucak sahili

Pamucak’ta Eğlence

Pamucak Sahili, hem günübirlik deniz ziyaretleri hem de çadırlı kamplar ve karavan gezileri için oldukça uygun bir sahil. Ayrıca Pamucak’ta Aqua Fantasy ve Adaland adlarında iki aquapark bulunmakta. Havuz ve kaydırak eğlencesi arayanlar için eşsiz bir nimet.

READ  Yoncaköy Sahili
pamucak eğlence
pamucak eğlence

Üstelik sadece deniz ve kumla yetinmeyip ruhunu kültürel güzelliklerle de beslemek isteyenler için de bulundurduğu bazı özel mekanlar ile gezi için iyi bir seçenek. Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Efes Müzesi, Yedi Uyuyanlar Mağarası ziyaret edilebilecek yerler arasında bulunuyor. Balık tutmayı sevenler için de sahiller arasında iyi bir seçenek. İskeleden veya sahilden balık tutabilirsiniz. Akşam yorgunluğunuzu alacak bir öneri de muhteşem günbatımı manzarası!

Selçuk Pamucak Sahili Resimleri Galerisi

pamucak3pamucak2pamucak99pamucaksahilipamucakpamucak9pamucak8pamucak6pamucakk 2pamucakk 1

Pamucak Sahiline Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yoncaköy Sahili

Gezicini

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Selçuk Ayasuluk Kalesi

Gezicini

Nesin Matematik Köyü

Gezicini

Meryem Ana Evi – Selçuk

Gezicini

Gebekirse Gölü Milli Parkı

Gezicini

Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde

Gezicini

1 Yorum

Ato Dr 14 Ağustos 2019 at 15:19

Plaj sırf parlak kum var Pamucakta, deniz desen de öyle, bir tane taş bulamazsınız ve sığ. Çeşmedeki Ilıca plajına yakın kalitede

Cevapla

Yorum Yaz