Image default
Selçuk

Yoncaköy Sahili

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Yoncaköy sahili, harika bir tatil beldesidir. Yerlilerin ve yabancı turistlerin merakla geldiği Yoncaköy, kumsalın keyfini yaşayabileceğiniz, denize girebileceğiniz harika bir bölgedir. Yoncaköy Sahili  İzmir ilinin en turistik bölgelerinden biri olan Yoncaköy’ de tatil yapmanın yanı sıra gece hayatını da doyasıya yaşayabilir, burada her gününüzü keyifli yaşayabilirsiniz.

yoncaköy plajı
yoncaköy plajı

 

İzmir ilinin en güzel ve rahat tatil beldelerinden biri olan Yoncaköy’ de kafa dinlemek mümkündür. Sessiz ve sakin bir ortam olmasının avantajı ile Yoncaköy Denizin’ de istediğiniz gibi huzur verici bir tatil yapabilirsiniz. Şehrin yerlilerinin de ilgi duyduğu bu tatil beldesi, denize dip yapısı ve çakılsız kumsalı ile keyif çıkarabileceğiniz güzel yerlerdendir.

yoncaköy
yoncaköy

Ege bölgesinde tatil ve turizimin kalbi olan Yoncaköy ’de çocuklarınız ve sevdiklerinizle beraber, rahat ve huzur verici bir tatil geçirebilirsiniz. Selçuk Gezilecek Yerler Yazın özellikle tercih edilen İzmir’de ki sakin ortamlar arasında yer alan Yoncaköy ’de eğlenebileceğiniz ve gezebileceğiniz yerlerde bulunmaktadır. Yoncaköy Sahili Şehrin en güzel ve popüler tatil yerleri arasında oldukça sakin olan bu bölgede farklı türde güzel balıkları görebilirsiniz.

yoncaköy
yoncaköy

Yoncaköy Hakkında Bilgi

Ülkenin en önemli turizm yerlerinden biri olan İzmir ilinde kalabalık ortamlar ile birlikte sessiz ve sakin tatil yapabileceğiniz bölgelerde vardır. Yoncaköy Sahili İzmir ilinde yer alan sessiz ve sakin bir tatil yapabileceğiniz nezih ortamlardandır. Yoncaköy hakkında bilgi Huzurlu ve rahat bir bölge olan Yoncaköy Plajında konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlar da vardır. Şehrin en güzel tatil beldelerinden biri olan Yoncaköy ’de temiz ve berrak denizde girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

yoncaköy
yoncaköy

 

İzmir ilinde yer alan tatil bölgeleri arasındaki Yoncaköy, şehir merkezine 57 km, Kuşadası’na 26, Selçuk ilçesine 13 km uzaklıktadır. Ahmetbeyli plajına çok yakın olan bölgede Ahmetbeyli Sahili Yoncaköy gezilecek yerler Deniz ve dip yapısı oldukça farklı olan İzmir Yoncaköy bölgesinde karşılaşacağınız müthiş doğal güzellikler bulunuyor. Yoncaköy Plajı Bu bölgede kumsaldan denize girerken ilk olarak su derinleşmekte, daha sonra sığ olmaktadır. Farklı bir deniz yapısı olan bu bölgede tatil yapmak, sizin için çok değişik ve eğlenceli olacaktır.

READ  Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde
yoncaköy
yoncaköy

Yoncaköy tatilinizde denize yapacağınız her dalışta ise farklı balıklar ve deniz bitkileri göreceksiniz. Levrek, mırmır, kefal, isparoz, sarpa, çipura, Yoncaköy tatilinizde göreceğiniz balık çeşitlerindendir.

 

Yoncaköy Sahili Plajı Resimleri

yoncakoy 8yoncakoy 6yoncakoy 5yoncakoy 4yoncakoy 3yoncakoy 2yoncakoy 1

Yoncaköy`ye Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Selçuk Ayasuluk Kalesi

Gezicini

Pamucak Sahili

Gezicini

Nesin Matematik Köyü

Gezicini

Meryem Ana Evi – Selçuk

Gezicini

Gebekirse Gölü Milli Parkı

Gezicini

Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde

Gezicini

3 Yorumlar

Orhun ?? 7 Eylül 2019 at 00:23

Özdere yol ayrımında bulunan harika bir yer olan bu köy Selçuk arasında kendine özgü köyü olan bir yer burası . Tatil sitesi olarak bol bol yeşillik var villalar var sakinlik var.Yosundan,, balıktan, kayadan korkuyorsanız denize girmeyi düşünmeyin arkadaşlar 🙂 sessiz,sakin bir yer.

Cevapla
Sude S. 14 Eylül 2019 at 11:56

Yoncaköy gerçekten harika bir yerdir son zamanlarda burada da villa fiyatları yükseldi izmire yakın olduğu için. Kafa dinlenecek en iyi güzel ve işletmecisi çok çok iyi olan bir yerdir yonca köy Tavsiye ederim..

Cevapla
Simge Aslan 9 Ekim 2020 at 21:28

Yoncaköy Bir Harika!

Cevapla

Yorum Yaz