Image default
Selçuk Tarihi Yerler

Nesin Matematik Köyü

 Nesin Matematik köyü, Ali Nesin ve gönüllüler tarafından kurulmuş bir köydür. 2007’de gençlerin bağışları ile faaliyete geçen bu köy hayal edilemeyecek kadar güzeldir. Aziz Nesin Matematik köyü İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyünde Kayser dağı yamaçlarında yer alıyor. Yemyeşil sokakları ve farklı bir havası olan bu köyde Matematik eğitimi veriliyor. Gönüllülerin destekleri ile Ali Nesin’in kurmuş olduğu bu köyde Lise ve Üniversite hazırlık eğitimi veriliyor.

Nesin Matematik Köyü
Nesin Matematik Köyü

Otuz dönümü zeytinlik olan bu köy, 55 dönümlük arazide yer alıyor. Selçuk Gezilecek Yerler Kuruluş amacı çocuklara matematik öğretmek olan bu köy, manzaraları ve ağaçlık alanları ile dikkat çekiyor. Köye girerken ise ağaçların ardında bulunan Taş kule, Orta Çağ havası yaratıyor. Köye girdikten sonra da burada bulunan diğer tüm doğal güzellikleri keşfedebilir, gezintiye başlayabilirsiniz.

Nesin Matematik Köyü
Nesin Matematik Köyü

Nesin Matematik Köyü Gezilecek Yerler

Matematik köyü 2007 yılında çocuklara matematik eğitimi vermek amacıyla kurulmuştur. Köye gelen çocuklar etrafta bulunan doğal güzelliklere hayran kalıyor ve burada iyi vakit geçiriyorlar. Matematik köyü olarak bilinen bu bölgede yaz okulu mevcuttur ve öğrencilere oldukça sıkı bir eğitim verilmektedir.

Matematik Köyü
Matematik Köyü

Köyde geziye katılan çocukların burada en sevdiği aktivite ise yemyeşil alanlarda birlikte oturmaları. Ünlü Ali Nesin’in kurmuş olduğu bu köy, eğitim amaçlı kurulmuştur ve burada gezilecek sayılı yerler vardır. Turistik olmayan bu bölgede sizde matematik derslerine katılarak burada konaklayabilirsiniz.

Nesin Matematik Köyü
Nesin Matematik Köyü

Matematik Köyünde Ne Yapılır?

İzmir’in Şirince köyünde bulunan Matematik köyün, alanları ve ağaçlık bölgeleri ile adeta bir cennettir. Buraya gelenlerin hayran kaldığı en güzel yerlerden biri de köyün giriş kısmıdır. Çocukların eğitim gördüğü bu matematik köyünde yeşil alanlarda piknik yapabilirsiniz. Şirince Köyü Gezilecek Yerler

READ  İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler
Nesin Matematik Köyü
Nesin Matematik Köyü

Turistik bir bölge olmayan bu köyde 1-2 hafta matematik öğrenimi alabilirsiniz.

Doğa, huzur ve daha birçok özelliğine hayran kalacağınız bu köyde sizde matematik eğitimi alabilirsiniz. Gönüllü olarak katılacağınız Nesin Matematik köyünde öğrencilere bazı etkinliklerde yaptırılıyor. Bu etkinlikler ağaç ve çiçek sulama, çevre düzenlemesi gibi etkinliklerdir.

Şirince Nesin Matematik Köyü
Şirince Nesin Matematik Köyü

Matematik Köyü Etkinlikleri

Şirince köyünün Kayser dağı yamaçlarında bulunan Nesin Matematik köyü, çocuklara eğitim vermek için kuruldu. Lise ve Üniversite öğrencilerinin gönüllü olarak birkaç haftalığına katıldığı bu köyde çocuklara farklı aktiviteler yaptırıyor. En başta çevre düzenlemesi yapılan bu köyde eğitim merkezi ve kütüphane düzenleme etkinlikleri yapılıyor.

Nesin Matematik Köyü
Nesin Matematik Köyü

Bunun dışında eğitim aralarında köyde gezintiye çıkabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bu köye birçok sayıda gönüllü ihtiyacı bulunuyor. Öğrencilerin vakit geçirdiği bu köyün kütüphanesi ise Hogwarts kütüphanesini andırıyor. Çok büyük bir kütüphane olan bu mekanda ders öncesi hazırlık yapabilir, buranın sessiz ortamında vakit geçirebilirsiniz. Eğitim faaliyetlerinin yapıldığı Matematik köyünde ders ve etkinlik dışında çevrede bulunan doğal güzellikleri keşfedebilir, burada konaklayabilirsiniz. Selçuk merkeze 8 km uzaklıkta bulunan bu köy, İzmir merkeze ise 87 km uzaklıkta kalıyor.

Matematik Köyüne En Yakın Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zengibar Kalesi Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

Yoncaköy Sahili

Gezicini

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Tarihi Ankara Kalesi

Gezicini

Sülüklü Han : Otantik Atmosferiyle Diyarbakır’da

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Sille Köyü – Konya’nın En Ünlü Köyü

Gezicini

1 Yorum

Arzu Kuşadası 12 Ağustos 2019 at 20:42

Yolun bozukluğuna aldanıp vazgeçmeyin. O aziz nesinle tanışın sohbet edicektir emin olun ..gözyaşlarınıza engel olamayacaksınız güzelliğine…büyük başarı Öyküleri emek gurur verici burası. Resim çekilecek en güzel tarihi yerlerden birisidir burası

Cevapla

Yorum Yaz