Image default
Selçuk

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir, gezilecek turistik ve tarihi yerleri ile bambaşka bir şehirdir, burada gezilecek ilginç yerlerden biri de Yedi Uyurlar Mağarası İzmir bölgesidir. Efsaneye konu olmuş bu mağara, İzmir’e gelenlerin mutlaka gezip, gördüğü yerlerdendir. Ashab-ı keyf (Mağara uyuyanları) olarak geçen 7 uyurların bulunduğu bölgeyi kesinlikle görmelisiniz.

İzmir şehrinin tarihi mekânlarından biri olan Yedi uyurlar mağarası, Roma İmparatoru Decius devrinde Efes’te yaşarlarmış. Hristiyanlık dininin yayılmasıyla beraber bu inancı kabul eden 6 kişi, Roma imparatorunun haince zulmünden kaçarken bir mağaraya sığınmışlardır. Yolda tanıştıkları bir çobanı da aralarına katarak Efes’te sığınan 7 uyurlar, Panayır dağına giderler.

Yedi Uyurlar Mağarası İzmirde

Ege bölgesinin tarihi yerleri arasında değerli olan efsanevi 7 uyurlar mağarası, İzmir ilinde yer almaktadır. Hristiyanlık dinine inanan iki kişi ve bir çobanın Efes’te saklanmasıyla başlayan bu hikayede bir mağarada uykuya kalırlar. Roma askerlerinden kaçan 7 kişi İzmir’in Efes’teki Panayır dağına sığınırlar ve burada başlayacak olan 309 yıllık bir uykuya dalarlar.

Yedi Uyurlar Mağarası

İzmir ilinin şahane yerlerinden biri Efes’te ki Yedi Uyurlar mağarası, çok eski yıllardan kalma bir tarihi yapıttır. Özellikle yabancı turistlerin ziyaret ettiği İzmir Yedi Uyurlar Mağarası, efsanevi bir hikayenin geçtiği mekandır. Roma İmparatoru Decius döneminde Hristiyan 6 kişi ve 1 çobanın kaçışıyla Efes’te uykuya dalanların bulunduğu Yedi Uyurlar Mağarasını İzmir seyahatinizde kesinlikle görmelisiniz.

Yedi Uyurlar Mağara
Yedi Uyurlar Mağara

İzmir şehrinin efsane ve tarihi yapıtları arasında olan Yedi uyurlar mağarası, bölgeyi ziyaret edenlerin hayran kaldığı bir mekândır. Şehrin en güzel yerlerinden biri olan Yedi uyurlar mağarası bölgesi, gezerken çok beğeneceğiniz bir yerdir.

Roma imparatorluğunun askerlerinin peşine düştüğü 6 inanlı ve bir çoban mağaraya sığındıktan sonra burada mahzene kapatılırlar. Askerler tarafından kapatılan mahsemde yedi uyurlar tam 309 yıl uyurlar. Hikayesi ve farklı efsanesi ile ilgi çeken bu yere İzmir’de iken sizde gelmeli ve gezmelisiniz.

READ  Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde

İslam’ın kurani keriminde geçen 110 ayette de bu gibi bir hikaye anlatılır. Yedi uyurların mağarası olarak anlatılan bu yer, İzmir ilinin en güzel yerlerinden biridir. İzmir şehrinde yer alan Yedi Uyurlar Mağarası, sizin de çok seveceğiniz bir mekandır. Yüzyıllardır dilden dile dolanan ve tüm dinler tarafından inanılan bu mağarayı kesinlikle görmelisiniz.

Yedi Uyurlar Mağarası
Yedi Uyurlar Mağarası

Yedi Uyurlar Mağarası

İzmir’in güzel ve şahane yerlerinden Yedi uyurlar mağarası, tarihi yapısı ve hikayesiyle günümüzde haylen anlatılan önemli bir yapıttır. Yedi Uyurlar Mağarası, ilinin Selçuklu ilçesinin Efes kentinde yer alıyor. Dünya üzerinde efsaneleşmiş olan bu hikayenin geçtiği mağara olduğu söylenen, farklı kültürlerin izlerini taşıyor. Bu hikayelerin en eskisi ise Manhabarata destanında yer alıyor.

İzmir şehrinde yer alan farklı mekanlardan biri olan Yedi uyurlar mağarasının olduğu rivayet edilen dünya üzerinde birçok mekan vardır. Dünya üzerinde 33 tane yerin ve mekanın yedi uyurların hikayesinin geçtiği mağara olduğu söyleniyor. İzmir şehrinde yer alan yer alan Yedi uyurlar mağarası da hikayede yer alan mekana çok benziyor. Özellikle son yıllarda bu yerin kesinlikle Yedi Uyurların uyuduğu mağara olduğu görüşü artmış ve burası büyük bir önem kazanmıştır.

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Selçuk ilçesinin Efes Antik kentine yer alan ve Yedi uyuyanların hikayesinin burada geçtiği söylenen mağara, çok eski bir yapıttır. Hristiyanların ilk olarak önemsediği bu mağara ve hikaye daha sonra değerini yitirmiş, İslam dünyasında yerini tutmuştur. İzmir ilinde bulunan bu eski mekana ulaşmak için ilk olarak Selçuk ilçesine gelmelisiniz. Daha sonra bu yerden Efes Antik kentine gelerek, ziyaret edebilirsiniz.

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Nesin Matematik Köyü

Selçuk Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yoncaköy Sahili

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Selçuk Ayasuluk Kalesi

Gezicini

Pamucak Sahili

Gezicini

Nesin Matematik Köyü

Gezicini

Meryem Ana Evi – Selçuk

Gezicini

Gebekirse Gölü Milli Parkı

Gezicini

Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde

Gezicini

Yorum Yaz