Image default
Selçuk

Gebekirse Gölü Milli Parkı

Gebekirse Gölü Milli Parkı

Selçuk İlçesi İzmir ilinde gezilecek oldukça güzel yerler ve tatil mekanları bulunmaktadır. Ülkenin popüler tatil ve tarihi yerlerine sahip İzmir ilinde en çok ziyaret edilen yerlerden olan Selçuk, özellikle gezilmesi gereken yerlerdendir. Tarihi ve kültürel mekanların bulunduğu Gebekirse gölü milli parkı da Selçuk ilçesinde yer almaktadır.

Gebekirse Gölü
Gebekirse Gölü

Türkiye’nin tatil ve gezi için harika yerlerine sahip İzmir ilinde muhteşem mekanlar bulunmaktadır. Gezerken keyif alacağınız bu yerlerden biri de Gebekirse gölü milli parkıdır. Selçuk ilçesinde yer alan bu parkta eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ulaşım açısından da kolay bir yerde olan bu parkta doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Gebekirse Gölü Milli Parkına Ulaşım

İzmir’in Selçuk ilçesinde en fazla ziyaret edilen yerlerden olanmilli parkı oldukça güzel bir yerdir. Harika vakit geçirebileceğiniz doğa harikası Gebekirse gölü içinde dinlenebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.   Milli Parkı Selçuk ilçesine 14 km uzaklıkta olan Gebekirse gölü  ulaşım için ise otobüs veya minibüsleri kullanabilirsiniz.

Gebekirse Gölü
Gebekirse Gölü

Gebekirse Gölü Gezilecek Yerler

İzmir ilinin gezilecek en güzel yerlerine sahip Selçuk ilçesinde doğanın muhteşem manzarasını gösteren göller ve parklar bulunmaktadır. Davutlar Oldukça güzel yerlere sahip bu ilçede yer alan Gebekirse gölü milli parkı, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Gebekirse Gölü Milli Parkı Havası, manzarası ve mekanları ile meşhur olan Gebekirse gölü milli parkına otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

"<yoastmark

Turizm’in merkezi olan İzmir ilinde doğa manzaralarına sahip muhteşem yerlerde bulunuyor. Keyifle gezeceğiniz bu yerlerden biri de Gebekirse gölü bölgesidir. Kuşadası Gezilecek Yerler Doğanın büyüleyici güzelliğine sahip bu yerde dinlenecek mekanlarda bulunmaktadır. Çevresinde gezilecek yeşil alanlarda bulunan Gebekirse gölü milli parkında piknik ve kampta yapabilirsiniz. Bu tür etkinlikler için ise çevrede ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmuyor. Buraya gelirken piknik veya kamp için gerekli ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor.

READ  Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde

"<yoastmark

Doğa Harikası Gebekirse Gölü

Doğanın keyfini yaşayabileceğiniz mükemmel bir park olan Gebekirse gölü milli parkı oldukça güzel bir yerdir ve burada yapılacak farklı etkinlikler bulunmaktadır. Selçuk Gezilecek Yerler Gebekirse Gölü görülecek yerler arasında en popüler olan mekanlardan biridir ve buraya ulaşım oldukça kolaydır.

Zeytinköy sınırları içerisinde yer alan Gebekirse gölü, kuş ve balık türü bakımından zengin bir yerdir. Doğanın muhteşem bir yeri olan Gebekirse gölünde sessizliğin ve sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kuş gözlem ve kamp alanının da bulunduğu bu harika yerin yakınlarında konaklamak için de yerler bulunmaktadır.

"<yoastmark

Selçuk Gebekirse Gölü

Selçuk ilçesinin yakınlarındaki doğa harikası göllerden olan Gebekirse Gölü, 5 m derinliğinde suyu az tuzludur. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip bu gölün etrafında ilginizi çekecek yerlerde bulunmaktadır. Göl çevresinde yürüyüş yapıp, burada kamp yapabilirsiniz. Kamp alanlarının da bulunduğu Gebekirse gölü milli parkına İzmir merkezden ve Selçuk ilçesinin birçok yerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Yakın Çevrede Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yoncaköy Sahili

Gezicini

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Selçuk Ayasuluk Kalesi

Gezicini

Pamucak Sahili

Gezicini

Nesin Matematik Köyü

Gezicini

Meryem Ana Evi – Selçuk

Gezicini

Efes Antik Kenti : UNESCO Tarafından Dünya Mirasları Listesinde

Gezicini

1 Yorum

Nevin Erdem 28 Eylül 2021 at 16:19

Gebekirse’ye bugün gittik yazılanları okuyup. Ancak göl kurumuş yerinde bataklık ve kuru sazlık var. Üzücü.

Cevapla

Yorum Yaz