Image default
Urla

Altınköy Plajı | Urla’da Halk Plajı

Altınköy Plajı  İzmir

İzmir’in turistleri en çok çeken ilçesi Urla’da harika bir halk plajı olan Altınköy plajı güzel ve temiz işletmesi ile rahat bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Tuvalet ve açık duşları ile ihtiyaç giderebilirsiniz rahatça. Tertemiz ve Maldivleri andıran suyu ile herkesin girmek isteyeceği bir denizdir. Biraz pahalı bir yer olsa da Urla’nın gizli kalmış bir cenneti barındırdığını ilk seferde anlayabiliyorsunuz.

Altınköy Plajı
Altınköy Plajı

ALTINKÖY PLAJI NEREDE?

Ege’nin incisi İzmir’in en sevimli ilçesi olan Urla sınırlarında yer alan Altınköy Plajı İzmir şehir merkezinin 65 kilometre uzaklığındadır. Turkuaz rengi denizi ve etrafını çevirmiş kayalık ve ormanlık alanlar ile etkileyici bir doğaya sahiptir. 180 metre uzunluğundaki plajında altın rengi kumları ile oldukça ilgi çeker. Plajı da altın renginde olduğu için adı bu şekilde anılmaktadır.

Urla Altınköy Plajı
Urla Altınköy Plajı

Burada hem halk plajı hem de işletme plajı mevcuttur ve her ikisinden de faydalanabilirsiniz. Altınköy Çiftlik Evleri Sitesinden plaja giriş yapılabilmektedir. İki plaj için de giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Altınköy Plajı
Altınköy Plajı

ALTINKÖY PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Altınköy Plajına nasıl gidilir diye soruyorsanız Altınköy koyu ve plajına hususi aracınızla gitmeniz mümkündür. Eğer böyle bir imkânınız yoksa buraya rahatça ulaşabileceğiniz toplu taşıma hizmetleri de mevcuttur. Buraya gelmek için öncelikle İzmir Urla ilçesine ulaşmalısınız. Toplu taşıma ile gelecekseniz 734, 736, 761, 984 numaralı otobüsler ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz ve Altınköy Çiftlik Evleri Sitesinden bu plaja giriş yapabilirsiniz.

Altınköy Plajı
Altınköy Plajı

URLA’NIN PLAJLARI

Tatilcilerin uğrak mekânı olan Urla’da görülmeye değer birçok plaj bulunmaktadır ve yolunuz düşmese de özel olarak buraya gelerek görmeniz gerekmektedir. Urla buraya gelen hiç kimseyi pişman etmemiş bir ilçedir. İzmir Türkiye’de en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olmayı başarmıştır. Turistlerin ve yerli halkın aşık olduğu bu güzel şehrin güzel ilçesi Urla’da görülmeye değer plajlardan bahsetmeden olmaz.

  • Urla Kum Plajı
  • Zeytineli Plajı
  • Altınköy Plajı
  • Urla Belediye Halk Plajı
  • Çeşmealtı Mavi Plaj
READ  Ege`de Bir Cennet: Ildır

Urla’nın nefis plajları ve pırıl pırıl denizi ile sizleri kendine hayran bırakacak Zeytineli plajı işletmesi olmadı için bakir kalmayı başarmaya çalışmış fakat insanların bu güzel yeri keşfetmemesi mümkün olmadığı için çok başaramamıştır. Buraya giderseniz temizliğini yapacak bir işletme olmadığı için burayı temiz tutmak bizlerin görevi. Hatta gittiğinizde eğer bir kirlilik ile karşılaşırsanız temizlemenizi öneririz.

Altınköy Plajı
Altınköy Plajı

İzmir’in Urla ilçesinde yer alan bir diğer güzel plaj da Çeşmealtı Mavi Plajıdır. İzmir şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan bu plaj şehir merkezine en yakın halk plajları içerisinde yer almaktadır.

 Altınköy Plajı Kamp
Altınköy Plajı Kamp

İncecik kumlardan meydana gelen plajı ve berrak deniz suyu ile buraya hayran kalacaksınız. Suları oldukça soğuktur ve plajı halk plajı ve beach club olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Denizi sığdır bu yüzden yüzme bilmeyen ve çocuklar için de oldukça uygundur.

Urla’da Mutlaka Görülecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yassıca Ada

Gezicini

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Urla Gece Hayatı Disko barları

chebsra

Urla Cafeleri : Urla’daki En İyi Kafeler

chebsra

Karantina Adası | Urla’da Bir Ada

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir?

Gezicini

Balıklıova Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini