Image default
Kemer

Göynük Kanyonu | Dünyanın En Uzun ve En Temiz Şelalelerine Sahip

Göynük Kanyonu

Antalya, Kemer bölgesinde bulunan Göynük mahallesine bağlı olan Göynük Kanyonu, dünyanın en uzun ve en temiz şelalelerine sahip, en uzun yürüyüş yollarına, patikalarına sahip olan eşsiz manzarası, doğası olan bir doğa cennetidir.

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu

Dünya çapında ünlenmiş olan yerlerden birisidir. Özellikle yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmakta olan göynük kanyonun da birçok yapılabilecek etkinlikte mevcuttur. Kamp yapılabilecek yerleri, fotoğraf çekmeyi seven misafirlerine verdiği eşsiz doğası, manzarası ve tatil yapabileceğimiz koy evleri, bungalov evler ile de tam bir tatil cennetidir diyebiliriz. O halde haydi, gelin sizlere Göynük kanyonun da gezip, görebileceğiniz, yapabileceğiniz aktiviteleri sizlere listeleyelim.

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu

Kanyonu Keşfedin

Akdeniz bölgesinin, gezip görülebilecek, tatil yapılacak yerler ve en güzel bölgelerinden olan ve gezilebilecek en güzel yerleri arasında ismini altın harfler ile yazan Göynük Kanyon masmavi denizi ve eşsiz doğasıyla iç içe oluşu siz değerli misafirlerine ayrı bir hava katacaktır. Kanyonda gezip, görebileceğiniz çok güzel plajlar, koylar da bulunmaktadır.

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu

Kültürel mirasın en büyük örneği olan Göynük Kanyonuna geldiğiniz de çok güzel balık evleri de bulunmaktadır. Buranın balığının bile tadı daha lezzetli diyebiliriz. Yeşilliğin size eşlik edeceği, çok güzel bir şelalenin suyunun size eşlik edeceği bir yer göreceksiniz. Burada 1 saat yapacağınız uykunun bile tadı bir başka olacaktır.

Doğa ve aktivite iç içe

En güzel kanyonlar arasında olan Göynük Kanyonu’nun en çok tercih edilen bir bölge olmasında ki etken doğa ile iç içe olmasıdır. Doğa ile iç içe olması birçok aktivite olarak da misafirlerine zengin bir tatil fırsatı yaratmaktadır. Doğa yürüyüşleri, rafting, dağ tırmanışı, balık tutma ve daha birçok aktivite olanağı bulunmaktadır. Bölge olarak da dağ yürüyüşü, dağ yürüyüşüne oldukça elverişli olduğundan dağ yürüyüşü yapan misafirleri de sıkça görebilirsiniz.

READ  Çamyuva Plajı Sahili - Kemer Antalya
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu

Doğacı misafirlerinde kamp için vazgeçilmezidir Göynük Kanyon bölgesi. Özellikle sessiz, sakin ve huzur vermesiyle de tercih edilmektedir. Üstelik birçok denizinin temiz olması ve koylarının, denize girebilecek alanlarının oldukça güzel, eşsiz olması da yüzmeyi seven misafirler için güzel bir aktivite yaratmaktadır. Bir diğer özelliği ise Göynük kanyonun da doğa içerisinde olan, aileniz, sevdikleriniz ile birlikte gidebileceğiniz çok güzel yemek yeme alanları, çardaklar da bulunmaktadır.

Göynük Milli Park

Göynük Kanyon’a geldiyseniz muhakkak gezip, görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Göynük Milli Park olacaktır. İçerisinde olan doğanın ve patika yollarının içinizi açacak, sevdikleriniz ile birlikte çok güzel vakitler geçirmenize yardımcı olacak bölgelerinin olması ve fotoğraf çekmeyi seven misafirler için de fotoğraf çekilebilecek çok güzel manzaralarının, yerlerinin olması görmeniz gereken bir yer olması için son derece yeterlidir. Göynük Milli Park, dağ yürüyüşü bölgesi olarak da oldukça elverişli bir bölge olduğundan burada dağ yürüyüşü yapan misafirleri de sık sık görebilirsiniz.

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu

Göynük kanyonuna nasıl gidilir?

Antalya’dan gelmekte iseniz eğer, Beldibi bölgesini geçtikten daha sonra Göynük merkeze girmeden önce sağ yola girerek Göynük Deresi yolunda olan Beydağlarına doğru gitmeniz gerekmektedir.

Eğer tam tersi Kemer tarafından geliyor iseniz de Göynük Deresi üstünde olan köprüden karşıya geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise Göynük Kanyon Gişelerine giden tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu
Göynük Acerfun Macera Parkı13
goynukkanyonu123 1
goynukkanyonu22222 1
goynukkanyonu4 1
goynukkanyonu1 1
goynukkanyonu 1
goynukkanyonu12 1

Eğer yolu bulmakta zorlanır iseniz tabelalardan yardım alabilir. Harita ve Navigasyon gibi harita bölgelerinden de yardım alarak kolayca ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Göynük ve Antalya arası 30-40 kilometre olduğundan ulaşım konusunda da çok zorlanmayacaksınız.

Göynük Çevresindeki Gezilecek Yerler

READ  Göynük Gezilecek Yerler | Göynük'e Giderseniz Buraları Görmeden Dönmeyin


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Sinem

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Sinem

Phaselis Koyu | Turkuaz Sularıyla ve Yemyeşil Doğa Manzaralı

Hakan Karaduman

Likya Yolu : Dünyanın En Güzel Yaya Yolu

Hakan Karaduman

Kiriş Plajı | Kemer’de Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Ender Yerlerden

Sinem

Kemer’in En Güzel Koyları ve Plajları

Sinem

Kemer Gezilecek Yerler : Rusların Tercihi

Sinem

Kemer Gece Hayatı ? En iyi Disco Bar Mekanlar

Sinem

Göynük Plajı | Antalya’nın Mavi Bayraklı Plajlarından

Sinem

1 Yorum

Mert Emir 6 Kasım 2020 at 14:07

Kesinlikle gidilmesini tavsiye ettiğim bir yer ilk gittiğimde baya etkisi altında kalmıştım o şelale zaten ayrı bir neşe veriyor insana doğal ortam gidin tavsiyemdir pişman olma ihtimaliniz yok.

Cevapla

Yorum Yaz