Image default
Antalya Muratpaşa

Atatürk Parkı Antalya : Akdeniz Manzarasının En Güzel Yanı

Atatürk Parkı

Atatürk Parkı Antalya’nın en özel mekanlarından biridir. Burada banka oturup Akdeniz’in huzur verici manzarasını izleyebilirsiniz. Varantın başladığı yerden Vali Konağı’na uzanan falezler üzerinde bulunmaktadır. 2006 yılında yeni haliyle beraber ziyarete açılmıştır. Park özellikle deniz manzaralı pub, cafe ve restoranlarıyla ünlüdür. Özellikle yamaç gençler tarafından çok sık ziyaret edilmektedir.

Atatürk Parkı Antalya
Atatürk Parkı Antalya

Akdeniz manzarasının en güzel yanı

Atatürk Park’ının bu kadar sevilmesinin nedeni hiç şüphesiz manzarasıdır. Parkta kafeler dışında yeşillikler içinde oturabileceğiniz yerlerde vardır. Özellikle Paşa Bahçesi altındaki en uç güney noktası yazın yakamozun tadını çıkartmak isteyenler için birebirdir. Antalya‘nın en güzel manzarasını içinde saklamaktadır, illa çok lüks mekanlara gitmenize gerek yoktur.

Yerel halk ise buraya Kuğulu Park demektedir. Çünkü eskiden burada birde gölet yer alırmış ve içinde kuğu, ördek bulunurmuş. Şimdi ise gölet kurumuş, peyzaj düzenlemesi yerine ise kafelere yönelmişler. Ayrıca eskiden bulunan şelale de kurumuş.

Atatürk Parkı Antalya
Atatürk Parkı Antalya

Köpek parkı da bulunuyor

Bir diğer güzel özelliği, içinde köpek parkı da bulunuyor olmasıdır. Köpek sahipleri buraya gelip köpekleriyle güzel vakit geçirebilir, onları yürüyüşe çıkarabilir. Yalnız özellikle pitbull cinsi köpekleri getirenlere dikkat, tasmalarını çıkarıp yürüyüş yaptırabilirler.

Manzaraya karşı kahvaltı

Manzaraya karşı kahvaltı ile güne başlamak istiyorsanız burası en iyi seçenek olacaktır. Eşsiz Akdeniz manzarası, masanın 30 cm yakınında bulunan falezler ve uçsuz bucaksız deniz güne huzurla başlamanız için en iyi yer olacaktır. Uçurumun kenarında kahvaltı yapmak ise bambaşka bir deneyim olacaktır.

READ  Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet
Atatürk Parkı Antalya
Atatürk Parkı Antalya

Atatürk Parkı Sosyal Tesisi

Burası Atatürk Park’ının en sevilen mekanlarından biridir. Çünkü hem diğer yerlere nazaran daha uygundur hem de tam olarak manzaranın göbeğindedir. Böyle bir yerde tek öğün yemek başka lüks restoranda 100 TL’den aşağı olmazken burada sosyal tesiste daha uyguna yiyebilirsiniz. Antalya Muratpaşa‘da2017 yılında açılan tesis falezler üzerinde yer almaktadır.

 

Eskiden Çin Lokantası olarak kullanılan bina yeniden düzenlenmiş ve modern tasarımı, kaliteli hizmeti ile yeniden açılmış. Muhteşem Akdeniz manzarasına birde Beydağları manzarası eşlik etmektedir. Sağlıklı menülerinde çeşitli yemekler ve içecekler bulunmaktadır. Ürünlerinin hepsi helal sertifikalı ve tazedir. Burada aileniz veya arkadaşlarınız manzara eşliğinde keyifli sohbetlere edebilirsiniz.

Atatürk Parkı Antalya
Atatürk Parkı Antalya
Tesiste ayrıca;
  • Çocuklar için oyun parkı
  • Açık ve kapalı alanlar
  • Organizasyon ve kutlama etkinlikleri hizmetleri bulunmaktadır.

Kış mevsiminde 9:00-22:00, yazın ise 9:00-00:00 saatleri arasında açıktır. 350 kişilik kapasitesi ile en özel günlerinize de ev sahipliği yapmaktadır, ancak önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

 

Alternatif Antalya’daki Diğer Görülecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Yorum Yaz