Image default
Antalya Muratpaşa

Düden Parkı : Şehrin İçinde Cennet

Düden Parkı Antalya şehir merkezine yakın olan Muratpaşa mevkiinde bulunan ve birçok misafir tarafından ziyaret edilen Düden Parkı en sık gidilen yerlerden olmayı başarmıştır. Şu an mesire alanı ve piknik alanı olarak kullanılmakta olan bu doğal güzellik her zaman ziyaretçilerine açık. Deniz, kum, güneş üçlüsü için gelen turistlerin bu doğa harikasını ziyaret ettikleri de bilinir.

Düden Parkı
Düden Parkı

Düden Parkı, şehir hayatından sıkılan insanlarında uğrak noktası haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında turist ve yerli haklın akınına uğrayan park ihtişamlı ve görkemli görüntüsüyle ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Bu doğal güzellikten mahrum kalmak istemeyenlerin Antalya’ya geldiklerinde uğradıkları yerlerin başında gelmektedir.

Antalya Düden Kafeleri
Antalya Düden Kafeleri
Düden Parkı Avantajları

Bu ve bunun gibi doğal güzelliklere Antalya’da rastlamak oldukça mümkündür. İnsanların stresten uzaklaşmak istemesi, doğayla iç içe olmak istemesi kaçınılmazdır. Burada geçirilecek olan vakit her insana iyi gelmektedir.

Yukarı Düden Şelalesi avantajları ise şunlardır;

  • Doğal bir güzellik olması
  • Şehir merkezine yakın olması
  • Otobüsle bile ulaşılabilir olması
  • Yeşilin her tonunu içinde barındırması
  • Ailece ve sevdiklerinizle vakit geçirmeye elverişli olması
  • Yürüyüş yapmak için elverişli olması sayılabilir.
  • İnsanların ve özellikle çalışma hayatının stresinden uzaklaşmak için gidilecek en güzel yerlerden biridir.

Toplu Taşımayla Kolay Ulaşım

Antalya’nın birçok yerinden Düden Parkına ulaşım mümkündür. İnsanların iş çıkışlarında bile kolayca ulaşılabilir olması burayı daha cazibeli hale getirmektedir. En önemlisi de siz buraya kolay ulaşıp dinlenirken etraftaki eşsiz güzellik ve seslerle ruhunuzu da daha da dinlendirebilirsiniz. Diğer konumuz olan Antalya Düden Şelalesi yazımızıda okuyabilirsiniz.

Antalya Şehrin İçinde Cennet
Antalya Şehrin İçinde Cennet

Şehrin İçinde Cennet

Antalya’nın merkezine yakın olan düden parkı, özellikle bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı ziyaretçilerin en uğrak noktası. Şehrin gürültüsünden uzak, yeşilin her tonunu içinde barındıran, türlü kuş seslerinin ev sahipliği yaptığı deyim yerindeyse cennetten bir köşe. Çalışanlar, okuyanlar, sürekli bilgisayar başında olmak zorunda kalanlar ve daha nice ziyaretçilere kucak açan bu güzellik hemen her insanın tercih edebileceği yerler arasındadır. Aynı zamanda temiz hava ile spor yapmak isteyen ziyaretçilere de büyük olanaklar sağlamaktadır. Bu parkta hem doğal güzellikleri izleyip hem de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

READ  Güver Uçurumu Kanyonu | Antalya'ya Gidenlerin Uğraması Gereken Rota
Antalya Düden Parkı
Antalya Düden Parkı

Ailenizle Zaman Geçirmenin En Kolay Yolu

Bu doğal güzellik ailenizle gidilebilecek en güzel ve özel alanlardan biridir. Çünkü her zaman çalışma hayatından dolayı çocuklarımıza vakit ayıramıyoruz. Hayatın stresi ve karmaşasından uzaklaşmak adına ailecek bu cennetten köşeye gelebilir ailenizle kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Çocuklarınız ve akrabalarınızla birlikte piknik yapabilir paha biçilmez olan manzaraya karşı ruhunuzu dinlendirebilir şehrin sıkıcılığından kurtulabilirsiniz. Belediyenin halka ve turistlere sunduğu bank ve mesire alanı olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Muratpaşa Parkı
Muratpaşa Parkı
Düden Parkında Ne Yenir?

Ailenizle birlikte şelale yakınlarında bulunan restoranlarda et, balık yiyebilir daha salaş mekanlarda yemek yemek isterseniz de gözlemecilere rastlayabilirsiniz. Akdeniz mutfak kültüründen yemek tadımları yapıp damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Park yakınlarında bistro tarzı kafeler de mevcut.

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz