Image default
Antalya Muratpaşa

Falez Parkı 2 | Antalya’nın Eşsiz Güzelliklerinin İçinde

Falez Parkı 2

Falez Parkı 2 Antalya’nın eşsiz güzelliklerini içinde bulunduran yerlerden biri de Falez Parkı 2’dir. Sadece ülkemiz için değil, dünya içinde ayrı bir öneme sahip olan Antalya Akdeniz havasını, samimiyetini ve doğasını her zaman yaşatmaktadır. Gezilecek yerleri merak ediyorsanız bunlardan biri, Falez Parkı’dır.

Antalya Falez Parkı 2
Antalya Falez Parkı 2

Sahil Şeridinde Yer Alır

Sahile sıfır konumlanmış olan parkın manzarası harikadır. Muratpaşa‘da Kayalıklar üzerine kurulmuştur, bu yüzden bolca otelde bulunmaktadır. Kayalıklar boyunca uzanması ve yeşilliklerle kaplı olması nedeniyle huzur dolu bir yerdir. Buraya gelip manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. En önemli özelliği de zaten manzarasıdır. Bu parkta fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız.

Muratpaşa Falez Parkı 2
Muratpaşa Falez Parkı 2

Sonundaki Güzellik

Düden Şelalesi Antalya’nın en çok bilinen turistik yerlerinden biridir. Her yıl yüzbinlerce ziyaretçi buraya gelir, özellikle yaz aylarında serinlemek için tercih edilir. Parkın sonu Düden Şelalesine çıkmaktadır. İzmir Kordon’u anımsatan yapısıyla beraber birde şelale eklenince ziyaretçilerin neden gelmek istediği ortaya çıkıyor.

Falez Park
Falez Park

İçindekiler

Parkın içinde bulunanlar sayesinde burada kocaman bir günü geçirebilirsiniz. Antalya merkezde gezilecek yerler başında gelen park farklı ihtiyaçlarınızı da karşılayacaktır.

İçinde bulunanlar;

  • Yürüyüş parkuru
  • Restoran ve kafeler
  • Kahve dükkanları şeklinde sıralanabilir.

Bu parkta spor yapabilir, arkadaşlarınızla kahve içerek sosyalleşebilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Belediye’de bunun farkındaki parka çok iyi bakıyor, her daim temiz kalmasını sağlıyor. Gittiğiniz zaman rahat rahat çimenlere oturabilirsiniz, evcil hayvanlarınızı gezdirebilirsiniz. Elbette Belediyenin bu tutumuna dikkat etmek şartıyla. Parkla alakalı yaşanan en büyük sıkıntı ise WC olmamasıdır. Gelen cahil ziyaretçilerin ağaç köşelerini tuvalet diye kullanması özellikle yerel halkı bıktırmış durumda.

Falez Parkı
Falez Parkı

Nasıl Gidilir?

Bu park Antalya Muratpaşa, Lara Caddesi, Yeşil Bahçe’de bulunmaktadır. Otobüsle gitmek istiyorsanız Antalya merkezden kalkmaktadır. Özel aracınızla gidecekseniz tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Park, Jinefem Kadın Sağlığı Merkezine ve Atatürk İlköğretim Okuluna yakın bir konumdadır.

READ  Belek Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi

Diğer mekanlar:

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz