Image default
Muğla Şelaleler Seydikemer

Gizlikent Şelalesi | Muğla’nın En Popüler Şelalesi Fethiye

Gizlikent Şelalesi – Fethiye, güzelliğiyle ve gezilecek yerleri ile turistik bir bölgede yer almaktadır. Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan Gizlikent şelalesi, ilçe merkeze yaklaşık 50 km’lik bir mesafede yer alıyor. Gizlikent şelalesi, doğal güzellikler arasında popüler bir yer olan Saklıkent ‘e ise 2 km uzaklıkta yer alıyor.

Gizlikent Şelalesi
Gizlikent Şelalesi

 

Fethiye Muğla’nın  en güzel yerlerinden Gizlikent şelalesi, ziyaretçilerin popüler uğrak yerleri arasındadır. Harika doğal güzelliklerin içerisinde bulunan Gizlikent şelalesi, Muğla gezinizde göreceğiniz müthiş yerler arasındadır. Özellikle doğa severlerin ilgi duyduğu Gizlikent şelalesi, doğal yürüyüşlerinin ve kampların yapıldığı bir bölgedir. Kaygan yer özelliği olan bu bölgeye geldiğinizde dikkat etmeniz gereken şey ise ayakkabılarınızın kaymayan türden olmasıdır.

Gizlikent Şelalesi
Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi Ulaşım

Muğla ilinin muazzam yerlerinden Gizlikent şelalesi, ulaşım açısından kolay bir bölgede bulunuyor. Saklıkent Fethiye ‘ye çok yakın mesafede yer alan Gizlikent şelalesi, Muğla ilinde göreceğiniz en güzel yerdir. Doğanın güzelliklerini  bir arada göreceğiniz Muğla’nın bu yeri, Fethiye ‘ye 47 km’lik bir mesafede yer almaktadır.

 

Gizlikent Şelalesi Eğlence
Gizlikent Şelalesi Eğlence

Gizlikent şelalesi Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan harika bir bölgedir.  Özel aracınızla da gelebileceğiniz bir yer olan Gizlikent’te konaklama yerleri de bulunmaktadır. Yurt dışından buraya gelmişseniz de dalaman havalimanındaki servisler aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için havalimanını önceden arayıp, araba kiralama seçenekleri ile aracınızı hazırlatabilirsiniz.

Fethiye Gizlikent Şelalesi
Fethiye Gizlikent Şelalesi

Doğal Güzellikleri İle Gizlikent Şelalesi

Muğla şehrinin mükemmel bölgelerden olan Gizlikent’te geçireceğiniz tatilde yapılacak birçok etkinlik bulunmaktadır. Doğal güzelliklerin buluştuğu bu saklı cennette geçireceğiniz her dakika ayrı bir güzeldir. Kafanızı dinleyip, doğanın sessizliğinde huzur bulabileceğiniz bu yerde sakin ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Suyu serin olan Gizlikent  şelalesinde yüzmek ise farklı ve güzel bir deneyimdir. Buraya gelmişken Gizlikent’in sularında serinlemeyi unutmayın.

Gizlikent Şelalesi Muğla
Gizlikent Şelalesi Muğla

 

Kış ve bahar mevsimlerinde fazla kalabalık olmayan Gizlikent şelalesi, yaz aylarında ziyaretçilerin ve yabancı turistlerin akın ettiği bir bölgedir.Gizlikent Şelalesi Muğla  Buraya geldiğinizde Gizlikent’e girmeden  bir Cafe göreceksiniz. Bu kafeteryadan yiyecek ve içeceklerinizi temin edebilirsiniz. Akarsuyun bulunduğu bölgeye geldiğinizde ise burada salıncak keyfi yapmadan geri dönmeyin.

Gizlikent Şelalesi Yemek - Ne Yenir
Gizlikent Şelalesi Yemek – Ne Yenir

Gizlikent’te Yiyecekler

Gezilerde özellikle önem verilen konulardan biri de yiyeceklerdir. Muğla Gizlikent şelalesi, yiyecekleri ile meşhur bir yerdir. Özellikle havası temiz olan bu bölgede acıkmamak elde değil. Gizlikent Şelalesi – Fethiye Muğla ilinin en güzel bölgesi Gizlikent şelalesi yakınlarında sedirlerin üzerinde yemek sunumu yapılmaktadır. Bu sedirlerde yöreye özel tatlar ile atıştırmalık şeyler yiyebilirsiniz.

gizlikent yemek
gizlikent yemek

 

Çeşitli kanyonların bulunduğu bölgeye nazaran daha uygun fiyatlı satışların yapıldığı bu bölgeye kesinlikle gelmelisiniz. Fiyatlar açısından da bütçeye çok uygun olan Gizlikent, giriş ücreti de oldukça düşüktür.

Gizlikent Şelalesi
Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi Hakkında

Muğla ilinin  bir doğal güzelliği olan Gizlikent şelalesinde yapılacak çok güzel etkinlikler vardır. Ölüdeniz  İhtişamli görünüşüyle yerli ziyaretçilerin ve yabancı turistlerin hayran kaldığı Gizlikent Muğla, doğa sevenler için güzel bir tatil beldesidir.  Fiyatlar açısından da uygun olduğu için tatilcileri çeken bu bölge, Muğla ilinde uğramanız gereken yerler arasındadır. Şelaleyi gördüğünüzde sizi heyecanlandıracak manzarayı bir süre izledikten sonra Gizlikent’in sularındaki salıncağa binin ve buranın güzelliğini seyrederken eğlenin.

Gizlikent Şelalesi Seydikemer
Gizlikent Şelalesi Seydikemer

 

Muğla şehrinde mükemmel bir doğal güzellik olan Gizlikent şelalesi bölgesi, tatilcilerin popüler uğrak yerlerindendir. Asırlık çınarların bulunduğu bu bölgede gezerken kendinizi  cennette kaybetmiş gibi hissedeceksiniz. Gizlikent Şelalesi – Fethiye Doğa yürüyüşünün yapıldığı bölgeleri de olan Gizlikent şelalesi, piknik alanlarının da bulunduğu bir doğal güzelliktir. Buraya gelmişken Gizlikent’in temiz havasında mis gibi bir piknik yapmayı da unutmayın. Gizlikent’i gezdikten ve piknik yaptıktan sonra sedirlerde çay keyfi de yapabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi Resimleri

Gizlikent Şelalesi Fethiye322Gizlikent Şelalesi Fethiye111Gizlikent Şelalesi FethiyeGizlikent Şelalesi Fethiye32Gizlikent Şelalesi Fethiye1Gizlikent Şelalesi Fethiye2Gizlikent Şelalesi Fethiye4Gizlikent Şelalesi Fethiye12Gizlikent Şelalesi Fethiye22gizlikent11gizlikent1gizlikentGizlikent Şelalesi 1gizlikentneredekalinir
Gizlikent Şelalesine Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Sinem

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Sinem

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Sinem

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Sinem

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla

Sinem

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

4 Yorumlar

Osman Tokmak 22 Eylül 2019 at 17:32

Gerçek görülmesi gereken bir yer burası arkadaşlar özellikle 300 metrelik bir parkur yürüyüşü var burada bunun sonunda buz gibi akan bir şelale var altına girdiğiniz gibi tüm yorgunluklardan arınıp hayatı bir kenara bırakıp rahatlıyorsunuz.

Cevapla
Ibrahim Yücel 6 Ekim 2019 at 23:48

Harika bi şelale burası buradaki işletmeye mutlaka uğrayın organik ,yemekleri,semaverde çayı süper, çalışanların da işletme anlayışı on numara güler yüzlü sıcak kanlı bir yer.

Cevapla
Sinem Smm 6 Ekim 2019 at 23:49

Girişi abartılı saçma şekilde paralı diye insanlara kazık atılan bir doğal güzellik, su yürüyüşü deneyimi için kısa, Bu gizli şelale tatlı ve bol fotoğraf çıkartabileceğimiz bir yürüyüştü, Muğla’da şelale denilince abartılı bir kaynak suyu asla aklınıza gelmesin:)

Cevapla
Gökçe 12 Ekim 2019 at 11:11

Gizliler şelalesi harika bir tur yapabileceğiniz yerlerden birisi ve burda birçok aktivite var burada eğlenebilirsiniz. Doğanın keyfini çıkarabilirsiniz

Cevapla

Yorum Yaz