Image default
Fethiye

Gemile Koyu | Fethiye’de En Çok Tercih Edilen Koylardan

Gemile Koyu Fethiye Muğla

Gemile Adası, Muğla’nın Fethiye Körfezi’nin ucunda, Fethiye’ye 9 km mesafede bulunmaktadır. Muğla yöresinde Gemile adası olarak bilinse ve anılsa da, adanın asıl ismi Gemiler adasıdır. Bu hususta ada ile ilgili bazı rivayetlerde söz konusudur. Bu rivayetler içerisinde en popüleri, adanın Orta çağ dönemine ait bir denizcilik rehberinde yer aldığıdır, aynı şekilde adanın Aziz Nikolas’a ithaf edildiği de aynı rehberde geçmektedir. Söz konusu rivayetin doğruluğu tartışılıyor olsa da Adanın içerisinde ve çevresinde bulunan dini yapıların oldukça fazla olması, adanın geçmiş dönemlerde oldukça önemli bir yerinin olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Gemile Koyu
Gemile Koyu

Gemile Koyuna Nasıl Gidilir?

Gemile adasına gitmek isteyen ilk kişiler Fethiye’ye ulaşmalıdır, daha sonra deniz veya karayoluyla adaya ulaşmak mümkündür. Bu hususta kara yolunu tercih eden kişiler, şehir merkezinde bulunan otobüsleri tercih edebilir, bu konuda adaya belediyenin otobüsleri götürmektedir.

Hususi araçlar ile adaya gitmek isteyen kişiler ise adanın konum bilgilerine Fethiye belediyesinin resmî sitesinden ulaşabilir veya şehir merkezinde bulunan tabelaları takip edebilir. Deniz yoluyla adaya gitmek isteyen kişiler ise, teknelerin bulunduğu yere kara yoluyla geldikten sonra tekneleri kullanarak adaya rahatlıkla ulaşabilir.

Gemile Adası Koyu
Gemile Adası Koyu

Gemile Adasında Neler Yapılabilir?

Gemile adası, özellikle doğa yürüyüşleri için idealdir, bu hususta adada belediye tarafından yapılan yürüyüş yolları bulunmaktadır. Aynı zamanda adada bisiklet yolları da bulunmaktadır, bu konuda isteyen kişiler bisiklet kiralayarak adanın keyfini çıkarabilir. Tüm bunlara ek olarak adada çeşitli restoranlar bulunmaktadır, bu sayede adanın eşsiz manzarasının gölgesinde dinlenmek mümkündür. Son olarak adada denize girilebilir veya denizin etrafında bulunan dinlenme yerlerinde oturulabilir. Özetle Gemile adası dinlenmek ve kafa dinlemenin tam yeridir

READ  Fethiye Gezilecek Yerler : Doğa Harikası
Gemile Adası Koyu
Gemile Adası Koyu

Gemile Adası Kamp Alanları

Gemile adası, özellikle kampçıların odak noktasıdır, bu hususta adada kamp alanları bulunmaktadır ve söz konusu alanlar adanın en güzel yerleridir. Gemile Koyu Bu hususta çadır veya karavanla kamp gibi kamp şekillerine de izin verilmektedir, bu sayede karavanla kamp yapmak mümkündür.

Gemile Adası Koyu
Gemile Adası Koyu

Muğla‘da Aynı zamanda kamp alanlarında çadır ve çeşitli kamp malzemelerini satan yerler de bulunmaktadır, bu sayede kamp malzemeleri olmayan kişiler söz konusu yerlerden ihtiyaçlarını giderebilir.

Fethiye’de Gidilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Kelebekler Vadisi : Fethiye’nin Saklı Cenneti

Gezicini

Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir

Gezicini

Hem Dinlenip Hem Eğlenebileceğiz Fethiye Balayı Tatil Önerisi

Gezicini

Fethiye Plajları Koyları

Gezicini

Fethiye Kafeleri : Fethiye’deki En İyi Kafeler

Gezicini

Yorum Yaz