Image default
Fethiye Koylar

Kıdrak Plajı Koyu Nerede Nasıl Gidilir ?

Kıdrak Plajı Koyu

Kıdrak plajı koyu 2017 tarihi itibariyle tabiat parkı olarak tescil edilmiştir, bu hususta Kıdrak plajı Fethiye’de bulunmaktadır. Kıdrak plajı suyunun yanı sıra etrafında bulunan ağaçlarla da ön plana çıkmaktadır, bu konuda Kıdrak plajında Kızılçam, Mersin, Pırnal Meşesi, Zambak, Siklamen, Papatya, Gelincik ve Geven ağaçları bulunmaktadır. Söz konusu ağaç türlerinin dışında pek çok ağaç türü de bulunan Kıdrak plajı ağaç çeşitliliği hususunda oldukça çeşitlidir.

Kıdrak Plajı Koyu
Kıdrak Plajı Koyu

Nasıl Gidilir?

Kıdrak plajı koyuna gitmek isteyen kişiler ilk olarak Ölüdenize gitmelidir, buradan Faralya köyü istikametine doğru devam edilmeli ve tabelalar takip edilmelidir. Bu hususta toplu taşıma ile Kıdrak plajı koyuna gitmek isteyen kişiler ise Fethiye merkezden kalkan dolmuşları kullanabilir. Muğla Kıdrak plajı koyuna giden yollar düzgündür ve viraj sayısı azdır, bu sebeple yolların güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle kendi araçları ile Kıdrak plajı koyuna gitmek isteyen kişiler herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

Kıdrak Plajı Koyu
Kıdrak Plajı Koyu

Giriş Ücretleri

Kıdrak plajı koyunun tabiat parkı olarak tescil edilmesi girişlerin ücretli olmasına sebep olmuştur, bu hususta giriş ücretleri şöyledir;
  • Şahıs Normal 6 TL
  • Şahıs İndirimli 3 TL
  • Bisikletle Giriş 6 TL
  • Motosiklet ve ATV ile Giriş 12 TL
  • Otomobil ve Kamyonet ile Giriş 18 TL
  • Minibüs 54 TL
  • Otobüs 144 TL

Yukarıda belirtilen ücretler zamlar doğrultusunda zaman zaman artış gösterebilmektedir, bu sebeple söz konusu ücretler Kıdrak plajı koyunun hali hazırdaki ücretleridir.

Kıdrak Plajı Koyu
Kıdrak Plajı Koyu

Kıdrak Plajı Piknik Alanı

Kıdrak plajına sadece denize girmek için değil doğa içerisinde piknik yapmak içinde gidilebilir, bu hususta park yönetiminin yapmış olduğu piknik alanları mevcuttur. Ölüdeniz Tabiat Parkı Piknik alanları denize oldukça yakındır, bu sebeple hem piknik yapıp hem de denize girmek mümkündür. Aynı zamanda Kıdrak plajı içerisinde çeşitli yemek alanları, büfeler, duşlar ve tuvaletler mevcuttur, bu sayede Kıdrak plajına giden kişiler temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir. Son olarak Kıdrak plajı özel bir işletme tarafından işletildiği için kamp ve karavanlı kampçılığa izin vermemektedir.

READ  Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir
Kıdrak Plajı Koyu
Kıdrak Plajı Piknik Alanı

 

Fethiye’de Koylar ve PlajlarBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Sinem

Seferihisar Koyları ve Plajları

Sinem

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Sinem

Ölüdeniz Tabiat Parkı

Hakan Karaduman

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Sinem

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Sinem

Kuşadası Kadınlar Denizi (Kadınlar Plajı)

Sinem

Kelebekler Vadisi : Fethiye’nin Saklı Cenneti

Sinem

Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir

Sinem

1 Yorum

Eda 8 Kasım 2020 at 23:01

Mutlaka gidip görülmesi gereken biryer. Pişman olmazsınız.

Cevapla

Yorum Yaz