Image default
Köyceğiz Muğla

Köyceğiz Plajları ve Koyları Listesi

Köyceğiz Plajları ve Koyları Muğla ilinin en güzel ilçelerinden biridir. Marmaris’in 55 km kuzeyinde yer alıyor. Akdeniz ve Ege’nin buluştuğu nokta olan köyceğiz görenleri büyülüyor. El değmemiş, bakir doğası ve tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir.

Köyceğiz Plajları
Köyceğiz Plajları

Köyceğiz Plajları Köyceğiz muhteşem koy ve plajlarıyla da en güzel tatil keyfi yapılacak yerler arasındadır. Gerek koylarında gerekse plajlarında işletme ve tesisler var. Bu yapılaşmalar ziyaretçilerin her ihtiyaçlarını karşılıyor. Tatilciler doğal güzellikler görme ve lüks bir şekilde tatil yapma şansı buluyorlar.

Köyceğiz Toparlar Şelalesi
Köyceğiz Toparlar Şelalesi

Köyceğiz Nasıl Bir Yer?

Köyceğiz turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden biri. Denizi, kumsalı, plajları, koyları, doğası, yeşili ve atmosferiyle gelenleri kendine hayran bırakıyor. Ege’nin incisi olarak bilinen yer yerli olduğu kadar yabancı turistlerin de keşfettiği tatil yerlerinden. Gezilecek ve görülecek yer ve mekan açısından son dererce zengin. Bu zenginlik ziyaretçilere pek çok aktivite yapma olanağı da sağlıyor.

Dalyan Nehri
Dalyan Nehri

Lezzetleri bakımından da beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Yöresel lezzetler, ustalarından özel menüler, lezzetli atıştırmalıklar, alabalık, yoğurtlama gibi damakta tat bırakan yiyecekler ziyaretçileri memnun ediyor. Narenciye bahçelerinden yenilen meyvelerin tadından da bahsetmek gerek.

Dalyan
Dalyan

Tarihi mekanları insanı etkisi altına alıyor.

Kaliteli hizmet veren kafe ve restoranları ziyaretçilere hizmet sunuyor. Köyceğiz’ de tatil keyfinin dolu dolu yaşanıyor. Köyceğiz’in meşhur pek çok şeyi var. Köyceğiz balı,Sığla Ağacı Yağı, Narenciye Bahçeleri, Döğüşbelen Portakalı,Yoğurtlama bunlardan sadece bazıları.

Ekincik Plajı

Ekincik Halk Plajı, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini etkisi altına alıyor. Ormanlarla çevrili olması sebebiyle tertemiz bir havası var. Yeşili ve maviyi iç içe görmek ve ikisini aynı anda yaşamak mümkün. Denizinin sığ olması nedeniyle çocuklu aileler içinde oldukça güvenli bir plaj. Berrak denizi ve ince tanecikli kumsalıyla tatil keyfi sunuyor.

READ  Kavaklıdere Gezilecek Yerler
Ekincik Plajı
Ekincik Plajı

Kumsalda pek çok restoran ve otel bulunması da tercih nedenlerinden. Zira ziyaretçiler bu işletmelerden her an yararlanabiliyorlar. Konaklama bakımından da rahatlık sağlıyor.

Konaklama için otel tercih etmeyenler kamp kurabilirler. Kamp için alan mevcut. Bununla beraber karavan için de uygun. Karavanda kalınabiliyor. Köyceğiz’de en çok tercih edilen plajlardan bir tanesi. Plaja giriş ücretsizdir.

Köyceğiz PlajlarıEkincik PlajıEkincik PlajıKöyceğiz Ekincik Koyuekincikekincik plaji6ekincik plaji1ekincik plaji5ekincik

Ekincik Halk Plajına Nasıl Gidilir?

Ekincik Halk Plajı İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alır. Plaj, Ekincik beldesi sınırları içinde kalır. Ekincik dolmuşları ile rahat bir şekilde ulaşılabilir. Bununla beraber taksi ya da tercihe göre özel araçla da plaja ulaşım sağlanıyor.

Kargıcak Koyu Köyceğiz

Köyceğiz’den yaklaşık olarak 36 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Koy, Ekincik beldesindedir. Ulaşım açısından son derece kolay. Zira koya özel araçlar gidilebileceği gibi Ekincik dolmuşları ya da taksilerle de ulaşım sağlanabiliyor.

kargıcak koyu
kargıcak koyu

Deniz ve kumsalının güzelliğiyle dikkat çekiyor.

Sakin atmosferi, huzur veren ortamı ve sessizliğiyle ziyaretçilerine dingin bir tatil imkanı sunuyor. Kargıcak koyunda her hangi bir yapılaşma yok. Bu da plajı daha huzurlu bir yer haline getiriyor. Koy, aynı zamanda tekne turlarının uğrak yeri. Bu özelliğiyle de ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

Kargıcak Koyu Köyceğiz
Kargıcak Koyu Köyceğiz

Doğayla iç içe. Kamp ya da piknik yapmak isteyenler için elverişli. Doğası sayesinde ziyaretçilerine bu imkanı veriyor. Koyun çevresinde WC, tuvalet, soyunma kabini gibi temel ihtiyaçlar için birçok imkan mevcut. Kargıcak koyu, ücretsiz girişlidir. Yani herkese açıktır.

Kargıcak Plajı Köyceğiz
Kargıcak Plajı Köyceğiz

Delta Plajı

Delta plajı, Köyceğiz ilçe merkezine oldukça yakın. Ulaşım açısından oldukça rahat. Yürüyerek gidilebileceği gibi toplu taşıma ile de plaja hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor. Köyceğiz merkezine yakın bir konumda olduğu için kalabalık ve yoğun olabiliyor.

Delta Plajı
Delta Plajı

Tertemiz sahili ve masmavi sonsuzluğu andıran deniziyle ziyaretçilerin uğrak yeri. Çevresinde pek çok işletme olduğu için ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılaması da kolaylaşıyor. Ziyaretçiler yeme içme ve daha birçok ihtiyaçlarını sorunsuzca karşılıyorlar. Bununla beraber plajda bir de yürüyüş yolu mevcut.

READ  Geyik Kanyonu | Muğla'da Muhteşem Doğa Harikası
Delta Plajı
Delta Plajı

Plaj belediye tarafından işletiliyor. Giriş ücretleri uygun olmakla birlikte plajın bütün temizliği ve bakımı belediye tarafından yapılıyor. Bu bakımdan oldukça hijyenik hizmetler sunuluyor. Plajın yakınlarında yer alan piknik ve kamp yerleri de beğeni topluyor. Muhteşem manzarasıyla herkese harika bir tatil keyfi sunuyor.

İztuzu Plajı
İztuzu Plajı

İztuzu Plajı

İztuzu plajı, Köyceğiz ilçe merkezine ortalama olarak 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bölgenin en önemli plajlarından biridir. Plaja ulaşım özel araçla, taksiyle ya da dolmuşla sağlanabiliyor. Dalyan dolmuşlarına binilerek de plaja ulaşılıyor.

Dalyan İztuzu Plajına Tekne UlaşımıMuğla İztuzu Plajıiztuzuplaji9iztuzuplaji8iztuzuplaji2iztuzuplaji5iztuzuplaji7iztuzu beachiztuzuplaji1

Plajın 4 buçuk kilometrelik sahil uzunluğuna sahip. Doğayla iç içe olması ve mükemmel manzarasıyla ziyaretçilerini etkiliyor. Plajın en önemli özelliklerinden biri caretta carettalarıdr. Burası caretta caretttaların yumurtalarını bıraktığı bir noktadadır. Tekne turlarının uğrak noktalarından biri olma özelliği de taşıyor.

Plajın çevresinde pek çok işletme mevcut. Dış,giyinme kabini,WC gibi her ihtiyaç için donanım mevcut. Giriş ücretleri uygun. Aynı zamanda şemsiye ve şezlong kiralama ücretleri de memnuniyet verici. Çocuklu ailelerin tercihi oluyor. Turistlerin ilgi odağı plajlar arasında yer alıyor.

Sarıgerme Plajı
Sarıgerme Plajı

Sarıgerme Plajı

Sarıgerme plajı, en ince plaj kumuna sahip. Temiz kumsal ve denizi ziyaretçilere keyifli bir tatil sunuyor. Uzunluğuyla da dikkat çekiyor. Mavi bayraklı olması güvenilirliğinin sembolü. Bu özelliği sayesinde çocuklu aileler için de son derece uygun. Plaja giriş fiyatları da uygun.

Sultaniye Kaplıcaları

Sutaniye Kaplıcaları Köyceğiz koy ve plajların yanı sıra kaplıcaları ile de dikkat çekiyor. Sultaniye kaplıcaları dünyanın ikinci büyük radyoaktif kaplıcası.Çamurla şifa veren bir yer.

Sultaniye Kaplıcaları
Sultaniye Kaplıcaları

Çamur banyoları sayesinde romatizma, idrar yolları ve böbrek yolları gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Bununla beraber metabolizma bozuklukları, ruhsal yorgunluk, cilt ve kadın hastalıkları gibi pek çok hastalığa şifa oluyor.

sultaniye kaplıcaları15sultaniye kaplıcaları12sultaniye kaplıcaları11sultaniye kaplıcaları10sultaniye kaplıcaları9Sultaniye KaplıcalarıSultaniye KaplıcalarıSultaniye Kaplıcalarına Girişsultaniye kaplıcaları6sultaniye kaplıcaları8

Kaplıcalarda iki adet jeodezik kubbe içinde kapalı şifalı su havuzu yer alıyor. Havuzlardan biri sadece kadınlara özel. Diğeri ise kadın ve erkeklere aynı anda. Su kükürtlü olup 39 derecedir. hizmet veriyor.

READ  Kötekli Gezilecek Yerler | Kötekli'de Ne Yapılır ?

Sultaniye Kaplıcalarına Ulaşım

Sultaniye kaplıcalarına ulaşım kolay. Köyceğiz merkeze 26 km uzaklıkta. Dalyan’dan ve Köyceğiz Gölünden hareket eden teknelerle ulaşım sağlanıyor. Özel araçla da gidilmesi mümkün. Konum

Sultaniye Kaplıcalarına Giriş
Sultaniye Kaplıcalarına Giriş

Sultaniye Kaplıcalarına Giriş

Sultaniye Kaplıcalarına giriş ücretlidir. Güncel giriş fiyatı son derece uygundur. Kişi başı 10 TL gibi uygun bir fiyatla fiyat ile giriş yapılıyor.

Köyceğiz’e Özel Araç ile Ulaşım

Muğla ile Köyceğiz arası 70 kilometredir. Köyceğiz il merkezinin güneydoğusunda yer alıyor. Muğla merkezden Köyceğiz’e ulaşım karayolu ile yapılıyor. Eğer özel araç tercih edilecekse Kötekli güzergahından yola çıkılması gerekiyor. Sırası ile Akyaka, Çiftlik, Kızılyaka, Toparlar ve Köyceğiz tabelaları takip edilir. Muğla ile Köyceğiz arası özel araçla yaklaşık olarak bir saat sürüyor.

Köyceğiz’e Otobüsle Ulaşım

Özel aracı olmayanlar toplu taşımayı tercih edebilirler. Muğla otogarından her saat başı otobüs kalkıyor. Köyceğiz otobüslerine binerek rahat bir yolculuk yapılabiliyor. Her şehirden otobüs ile Köyceğiz’ e gidilmesi mümkün.Toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlanıyor.

Köyceğiz’ e Havayolu Ulaşımı

Köyceğiz hava yolu ulaşımı için Dalaman Havalimanı tercih ediliyor. Köyceğiz’e 34 km uzaklıktadır. İnişten sonra Havaş ya da Muttaş gibi özel servis araçları kullanılıyor. Bunun yerine araç kiralanması da mümkün.

Kargıcak Plajı KöyceğizKargıcak Koyu KöyceğizKöyceğizKöyceğiz Gölüiztuzuplaji9iztuzu beachOrtacaortaca gezilecek yerlerdalyandalyandaneyenirDalamancayi3Dalamancayi5

Köyceğiz’de Gidilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

Yorum Yaz