Image default
Muğla

Kavaklıdere Gezilecek Yerler

Kavaklıdere Gezilecek Yerler Ege bölgesi, turizm açısından önemli yerlere sahiptir ve buraya yılda binlerce turist ziyaretçi gelmektedir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön planda olan Muğla ilinin de yer aldığı bu bölgede keşfedilmesi gereken oldukça muazzam alanlar mevcuttur. Kumu, güneşi ve denizi ile meşhur olan Muğla ilimizde aynı zamanda farklı güzelliklere sahip yerlerde bulunmaktadır. Denize uzak konumda yer alan bu bölgelerden olan Kavaklıdere özellikle gezilmesi gereken yerler arasındadır ve doğal güzelliği ile oldukça muhteşem yaylalara sahiptir. Kavaklıdere gezilecek yerler listesinde ise daha çok doğal güzellikler ile çevrili bölgeler ve yöresel kültürü tanıyabileceğiniz mekanlar mevcuttur. Muğla’nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken Kavaklıdere ilçesine ulaşım ise şehir merkezinden sağlanmaktadır.

Muğla Kavaklıdere
Muğla Kavaklıdere

Bakırcılar Çarşısı

Muğla ili, Ege bölgesinin en güzel yerlerinin bulunduğu bir şehirdir ve denizi, kumu ile bilinmektedir. Deniz kıyısından uzak bölgeleri de olan Muğla ilinde yöresel kültürü tanıyabileceğiniz ve doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz yerlerde vardır. Kavaklıdere bu yerlerden biridir ve burada gezilecek yerlerin başında Bakırcılar Çarşısı gelmektedir. El işi eşyaların ve buranın asıl geçim kaynağı olan bakıcıların ve kalaycıların bulunduğu bu çarşı bölgede gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Yerküpe Mağarası
Yerküpe Mağarası

Yerküpe Mağarası

Muğla, gezilecek yerleri ile muhteşem bir şehirdir ve burada denize yakın bölgeler ile birlikte doğal güzellikleri ile bilinen alanları da bulunmaktadır. Kavaklıdere bu yerlere sahip bir ilçedir ve burada daha çok yaylalar vardır. Doğal güzellikleri ile bilinen bu ilçede mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri ise Yerküpe mağarasıdır. Sarkıtların, dikitlerin, küçük havuzların bulunduğu Yerküpe Mağarası doğal oluşumdan meydana gelmiştir.

READ  Muğla Güzelköy (Bozüyük) Gezilecek Yerler | En Güzel Yerleri Keşfet !
Yerküpe Yaylası Festival
Yerküpe Yaylası Festival

Yerküpe Yaylası

Kavaklıdere ilçesinin doğal güzelliklerinden biri olan Yerküpe Yaylası, bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Yemyeşil görünümü ve doğal güzelliği ile ön planda olan Yerküpe Yaylası , yaz aylarında çay içilen bir ortamdır. Şenlik, güreş, aşık atışmaları gibi etkinliklerin yapıldığı bu yere ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gökçukur Yaylası
Gökçukur Yaylası

Gökçukur Yaylası

Muğla ilinin doğal güzelliklerini barındıran Kavaklıdere ilçesinde görülmeye değer oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Gökçukur Yaylası bu yerler arasındadır ve muhteşem bir doğaya sahiptir. Temiz havaya sahip bu yayla, deniz seviyesinden yüksek bir konumdadır. Kardelen, kekik ve lalelerin bulunduğu bu güzel yer, bölgede mutlaka keşfedilmesi gereken alanlardan biridir.

Hyllarima Antik Kenti
Hyllarima Antik Kenti

Hyllarima Antik Kenti

Karia döneminden kalma olan bu tarihi yer, surlar, sunaklar ve mezarlar ile kaplıdır. Kavaklıdere ilçesinin görülmesi gereken tarihi yerlerinden olan Hyllarima Antik Kenti döneminin en gelişmiş kenti olarak bilinmektedir. Sikke ticareti yapılan bir bölge olan bu kent, ilçe merkezine yalnızca 15 km uzaklıktadır.

İnce Kemer Köprüsü
İnce Kemer Köprüsü

İnce Kemer Köprüsü

Muğla ilinin doğal güzellikleri ile bilinen Kavaklıdere ilçesinde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden olan İnce Kemer Köprüsü görünümü ile oldukça hoş bir yerdir. Kurucova köyleri arasında bulunan bu köprünün bulunduğu bölge ise çaydır. Efsane bir hikayesi de olan bu köprü, bölgenin eski yerlerinden biridir.

Muğla’da Gezilecek Diğer Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

1 Yorum

Utku Keskinler 14 Şubat 2021 at 17:43

Muğla Kavaklıdere’de gezilecek yerler listesindekileri çok iyi açıklamışlar çok aydınlatıcı bir metin olmuş. gezicini.com’ dan herkes gerekli bilgileri en ince detayına kadar edinebilir. Biz ailece buradaki bilgiler doğrultusunda bilinçli bir şekilde gezimizi eğlenerek gerçekleştirdi. Kesinlikle gezicini.com’ u tavsiye ederim.

Cevapla

Yorum Yaz