Image default
Marmaris Muğla

Marmaris Gezilecek En Güzel Yerler | Muhteşem Liste !

Marmaris Gezilecek Yerler Ülkemiz içerisinde turizm bakımından oldukça önem teşkil eden bölgelerden Marmaris, merkez bölgesi ya da çevre alanları içerisinde gezilip görülecek birçok mekanı içinde barındırmaktadır. Oldukça esi zamanlardan günümüze kadar birçok medeniyet için yerleşim yerlerinden biri haline gelmiş, bu sebepten ötürü de hem tatil hem de tarihi mekanları görme amaçlı olarak oldukça fazla tercih edilmekte olan turistik bir alan haline gelmiştir.

Marmaris
Marmaris

Marmaris Gezilecek Yerler Tarihi alanların dışında da, doğa manzarası ile çevre bölgeler içerisindeki birçok doğal güzellikleri ile mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olmalıdır.

Hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için yola çık.

Ağaç ve doğanın rengi olan yeşil ve en çok yakışan denizn rengi mavi ile bütünleşmiş olan bu bölge içerisinde, geldiğiniz zaman ilk olarak plaja gidebilir, deniz kum güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Dünya tarafından bilinen İçmeler Plajı, Kleopatra Plajı, Turuncu Halk Plajı gibi plajlar barındırmaktadır.

Marmaris
Marmaris

Marmaris İlindeki Plaj ve Koylar

Muğla

Marmaris ilinde yer alan ve dünya içerisindeki birçok turisti kendisine çekmeyi başaran plaj ve koyları, yaz aylarında tatil için en çok tercih edilen bölgeler içerisinde yer almayı başarmıştır. Marmaris Gezilecek En Güzel Yerler Genel olarak birçok plaj ya da koy içerisine girerken herhangi bir ücret tahsil edilmez. Siz de bu koylar içerisine giderek, doğa ile bütünleşen denizde kafa dinleyebilir ve keyif yapabilirsiniz.

READ  Akyaka Gezilecek Yerler - Akyaka'da Ne Yapılır ?
içmeler plajı
içmeler plajı

1. İçmeler Plajı

İçmeler İçmeler Plajı, Marmaris ilinin merkezine konum olarak  8 km uzaklıkta yer alan, her sene birçok turist tarafından tercih edilmekte olan plaj bölgelerinden bir tanesidir. Marmaris merkezine yakın olması, oldukça büyük bir bölge içerisine kurulu olması ile bölgenin en çok tercih edilen bölgelerinden biri haline gelmiştir. Merkez içerisinden bu plaja gitmek için minibüs seferlerini kullanabilirsiniz. Yazının devamını okumak için linke tıklayınız

turunç halk plajı
turunç halk plajı

2. Turunç Halk Plajı

Turunç Plajı Turunç Halk Plajı, Marmaris ili merkezine 21 km uzaklıkta yer almakta olan bir koydur. Muhteşem bir tabiat içine kurulu olması, modern otellerin yer alması ile, en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almasını sağlamıştır. Bunun dışında tercih edilmesinin diğer sebeplerinden birisi ise, mavi bayraklı plaja da sahip olmasıdır.

Marmaris
Marmaris

3. Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı olarak adlandırılan bölgeden hemen sonra başlamakta olan, merkeze 10 km uzaklıkta ve sahile sahip olan bir plaj konumundadır. Sahil içerisinde birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

Kleopatra Adası Plajı
Kleopatra Adası Plajı

4. Kleopatra Adası Plajı (Sedir Adası)

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Kleopatra Adası Plajı, yani diğer adı ile Sedir Adası Plajı, Marmaris ilinin merkezine yaklaşık olarak 16 km uzaklıkta yer almakta olan, geldiğinizda mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri olarak yer alması gereken plajlardan biridir.

Marmaris Müzesi ve Kalesi
Marmaris Müzesi ve Kalesi

5. Marmaris Müzesi ve Kalesi

Marmaris için bir simgesel yerlerden biri haline gelen Marmaris Kalesi, İyonlular zamanında yani milattan önce 1044 senesinde yapılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yenilenmiş ve daha geniş bir alana yayılmış olan bu kale, 1. Dünya Savaşı zamanında da oldukça fazla zarar gören alanlardan biri olmuştur. Kale içerisinde toplamda 18 oda, çeşme ve ark yer almaktadır. En son 1980 ila 1990 seneleri arasında gerçekleştirilmiş restorasyon ile müze halini almıştır.  Bir tarafı depo ve sanat alanı olarak kullanılmakta, dğer taraf ise arkeoloji salonu ve etnografya salonu olarak bilinmektedir.

READ  Azmak Nehri : Bu Yılın Trend Yeri!
Hafsa Sultan Kervansarayı
Hafsa Sultan Kervansarayı

6. Hafsa Sultan Kervansarayı

Marmaris ilçesi içerisinde Osmanlı döneminden kalan yapılarından birisi ise Hafsa Sultan adı verilmiş olan kervansaraydır. Zamanında adını taşımış olduğu sultan için yapılmış olan bu kervansaray, kaleye doğru yol alan bir dal yola kurulmuştur. Kanun Sultan Süleyman zamanında hem dinlenip hem de konaklama ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile yaptırılan kervansaray, içinde toplamda 8 oda barındırmaktadır. Oldukça güçlü bir yapı içine nşa edilmesi nedeni ile günümüze kadar sıkıntısız bir şekilde kendini koruyabilmiştir. Marmaris Gezilecek Yerler Osmanlı Devleti zamanındaki mimari yetenekleri çinde barındırması ile, turist olarak bölgeye gelen kişilerin oldukça dikkatini çekmekte ve görmeden gitmedikleri bir yer olarak kalmıştır. Kervansaray, şu anda müzeye dönüştürülmesi amaçlı olarak çalışmalar yapılmaktadır.

 Baca Mağarası
Baca Mağarası

7. Baca Mağarası

Yaz aylarında deniz içerisinde yer alan aktivitilere ilgi duyan arkadaşlar için, oldukça cazip fırsatlar içerisinde, Marmaris ilinde dalış ve su altı fotoğrafçılığı gibi alanlar için oldukça idealdir. Eğer sizde dalış sporlarına karşı ilgi duyuyorsanız ve ilgilenmek isterseniz, bu eşsiz mağara içerisinde lginç bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ülkemizde oldukça önemli dalış noktalarından biri olması dışında, değişik yapısı ile mutlaka deneyimlenmelidir.

Marmaris Eski Çarşı
Marmaris Eski Çarşı

8. Eski Çarşı

Eski Çarşı, yani diğer adı ile Tarihi Bedesten, Marmaris merkez çarşı içinde yer alan bir alandır. Birçok yüzyıl içerisinde olduğu gibi, günümüzde de önemli eşyalardan sayılan, ipke, kumaş, demi ve halıların satışı gerçekleştirilmektedir. Haftanın hangi gününde olursa olsun oldukça kalabalık bir yapısı vardır ve özellikle de farklı ülkelerden gelen yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Mimari yapı olarak her ne kadar İstanbul ilindeki Kapalıçarşı‘yı andırıyor olsa da, her çarşını kendine özgü özelliklerinin olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyaç duyduğunuz birçok ürünü bu pazar içerisinde bulabilir ve satın alabilirsiniz.

READ  Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz
Amos Antik Kenti
Amos Antik Kenti

9. Amos Antik Kenti

Amos Antik Kenti, yani eski yunan tarihinde ana tanrıça toprakları anlamı taşımakta olan amos kelimesi, Marmaris ilçesindeki, Hisarburnu ve Kumlubük koyları arasında konumlanmıştır. Tam olarak Asarlık Tepesi üzerinde yer alır.

Eğer tatilinzi bu bölgeler arasında geçirme gibi bir planınız bulunuyor ise, Amos Antik Kentine’de yolunuzun düşmesi gerektiğini söyleyebiriz. Marmaris Gezilecek Yerler Özellikle de yürüyüş ve koşu gib sporlar ile aranız iyi ise, Turunç bölgesinden Kumlubük’e kadar yürüyüş yapabilir ve oldukça güzel mağazalara ev sahipliği yapabilirsiniz. Her ne kadar günümüze çok fazla kalıntıların gelmediği gözükse de bazı yapılar içerisinden tiyatro ve kent surlarının bulunduğunu tahmin etmek mümkün.  Marmaris Tarihi Yerleri Tarihi Yerler için

Hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için yola çık.

Kent her ne kadar büyük bir çevre içine yayılmakta olsa da, birçok tepenin de yer aldığını söyleyebiliriz. Marmaris bölgesi içindeki en büyük antik kentler arasından olan Amos, milattan önceki zamanlarda yerleşime başlanıldığının bir göstergesi konumundadır. Yapılmış olan bazı kazılar ile beraber, sur kule ve tiyatro kısmının oturma ve sahne alanları gibi birçok yapıya rastlanmıştır.

Marmaris
Marmaris

Sizde tetil ve kafa dinlemek için gidebilecek güzel alanlardan birine bakıyorsanız, Marmaris ilçesini tercih etmenizi önerebiliriz. Güzel doğa ve eşsiz suların bir araya gelmekte olduğu bu bölge içerisinde kafa dinlemenin zevkini en iyi şekilde yaşayabileceksiniz.

Marmaris
Marmaris

Marmaris Resimleri Galerisi

marmarissmarmaris 1MarmarisMarmaris Resimleri 5marmarisresimHafsa Sultan Kervansarayımarmaris manzaralarıMarmaris Müzesi ve KalesiEski Çarşı19Baca Mağarasımarmaris denizkizimarmaris meydanmugla marmaris

Marmarise Yakın En Güzel Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

44 Yorumlar

Onur Öçalan 21 Nisan 2019 at 16:23

Merkez değil ama MArmarisin bütün koyları mükemmel. Denizin suyu cam kadar net gösteriyor dibini. Kumlubük ve İncekum’u tek geçerim marmarise gidip buralara mutlaka uğrayın yazdım buraya bunlar üzerine deniz tanımam. Ben Yemişim Miami sahillerini… Bizim diğer koylarımızın yanında halt etmiş

Cevapla
Berke 3 Ocak 2021 at 17:14

Marmaris istanbulun en güzel yeridir

Cevapla
Berke 3 Ocak 2021 at 17:14

Marmaris istanbulun en güzel yeridir en doğal yerdir

Cevapla
Kübra Faytoncu 24 Nisan 2019 at 18:19

Marmaris Tatil için çok harika bi yer. Burada Gezilecek o kadar çok yer varki bikaç kez gelip buradaki bütün güzellerikleri yasamali herkez. Marmaris ruhuma dokundu adeta bu sezon dönüş yolunda kalbimde egede kalacak anlaşılan anladınız siz onu 🙂

Cevapla
??ilknur?? 24 Temmuz 2019 at 13:03

kocişim ile birlikte geçirdiğim harika tatillerden en iyisiydi Marmaris ??aşkımıza aşk kattık sizlerede şiddetle sevenlere tavsiye ediyoruz. aşkınızı güncelleyin

Cevapla
Utku B. 1 Ağustos 2019 at 12:00

Buraya dünyanın incisi derler… Başka yerlere benzemez hayatta.. Türkiye içinde minik bir Avrupa şehri denebilir bence Marmaris… Avrupalılar için huzur dolu, Ruslar için ise Little İbiza dir.. , aklınız kalacak.. Aklınız şaşacak Marmarise…

Cevapla
Hilal 14 Ağustos 2021 at 23:24

Marmaris gezip görülmesi gereken TÜRKIYEmizin nadide yerlerinden biri. Koyları ayrı güzel. Eski çarşısı tam benim gibi alışverişi seven biri için çok güzeldi:)

Cevapla
Çağatay Karaca 30 Ağustos 2019 at 16:34

Marmaristeki gece hayatı bambaşka buraya gelipte gece hayatını görmeden dönerseniz şehrinize döndüğünüzde sorarlar size mutlaka. Marmariste birçok gezilecek yerler var.

Cevapla
Didem Özkan 9 Ekim 2020 at 02:02

Buraya dünyanın incisi derler… Başka yerlere benzemez hayatta.. Türkiye içinde minik bir Avrupa şehri denebilir bence Marmaris… Avrupalılar için huzur dolu, Ruslar için ise Little İbiza dir.. , aklınız kalacak.. Aklınız şaşacak Marmarise…

Cevapla
Marmaris Travel 19 Haziran 2020 at 13:04

Marmaris çevresinde katılabileceğinz 10 larca farklı aktivite var. Bir sonraki gelişinizde bizimle lütfen iletişime geçin size sponsor olma isteriz.

Cevapla
Salih 8 Ekim 2020 at 00:18

Marmariste gezilecek yer arayan varsa bu yazıyi okusun güzel bir yazı olmuş

Cevapla
asfasfas 12 Ekim 2020 at 03:52

çok güzel bir yazı olmuş. Marmaris gibi olağanüstü bir yer ancak bu kadar güzel aktarılabilirdi.

Cevapla
Hatice 15 Kasım 2020 at 16:42

Bu doğal güzellikler bir harika özellikle marmarisin denizi insana yaşama sevinci katıyor yazı için burayı seçmeniz burayı tanımanız çok güzel olmuş çok teşekkürler

Cevapla
Kerem 24 Kasım 2020 at 19:51

Siz bu fotoğrafları oraya gidipmi çekiyorsunuz?
Çektiğiniz fotoğraflar çok kaliteli helal olsun size

Cevapla
mikailkahraman10@hotmail.com 3 Aralık 2020 at 01:01

Cennetten bir köşe saklı kalmış keşfedilmeyi bekliyor adeta muhteşem ötesi bir cennet gerçekten 15 gün tatil yaptım 15 yıl gençleştim.

Cevapla
İsmet 5 Aralık 2020 at 13:23

Gerçekten çok güzel yerler çekim kalitesi güzel hep gitmek istemiştim dir 🙂

Cevapla
Darkin 3 Ocak 2021 at 22:58

Marmaris gerçekten herkesin gezip görmesi gereken bir cennet. Paylaşılması ve tanıtılması şahane olmuş. Yine saklı bir cennet yine Gezicini 😂🤞. Bu arada Sedir Plajı’nı tavsiye ederim.

Cevapla
Funda uysal 13 Aralık 2020 at 14:43

Çok güzel harika ötesi yerler herkese tavsiye ederim

Cevapla
ümit 24 Aralık 2020 at 02:53

marmaris çok güzel yer ☺

Cevapla
Melih 24 Aralık 2020 at 23:34

Çok güzel bir yer gerçekten

Cevapla
Nurella 25 Aralık 2020 at 22:21

Fethiye doğa harikasına bayıldım imkani olan hiç durmasın gitsin değer

Cevapla
Şadiye 27 Aralık 2020 at 01:01

Hayatım boyunca gittiğim ve gitmekten vazgecmeyecegim tek yer.. Dogalliginin yanında spor da yapmak birebir. Meditasyon uzerine cok yol kat edip Marmaris te özgürlük ve fitness adına cok iyi alanlar kesfettim. Ve yazinizi okufum müthiş olmus.. 👏🏻👏🏻👏🏻 Ben de sizin dedigini gibi hayatta kalmka icin degil hayatin tadiini cikartmak icin gezecegim teşekkürler

Cevapla
Cansu Özdemir 2 Ocak 2021 at 18:03

Marmaris herkesin gidip görmesi gereken bir cennet gibi. Birkaç kez gittim. Ancak sizin tanıtımınız sayesinde bir dahaki gidişimde daha çok eğleneceğime eminim harikasınız 🤩🙏🏻

Cevapla
Ayten köksal 3 Ocak 2021 at 13:51

Sedir adası gittiğim en güzel yerlerden birisi. Tekne ile gidiliyor. Altın sarısı kumu sezar kleopatra için getirtmiş. Bakir bir yer. Adada ayrıca antik kalıntılar da var.

Cevapla
Berke 3 Ocak 2021 at 17:15

Marmaris
en doğal yerdir

Cevapla
Mertcan Özbay 3 Ocak 2021 at 20:46

çok iyi yerler var bu site de ya iyiki de varsınız sayenizde cennet gibi yerleri öğrenmiş oluyorum

Cevapla
Birşah 27 Şubat 2021 at 17:27

Tatil yapmak ve tarihi yerleri keşfetmek için Marmaris gercekten ideal bir bölge. Ücretsiz giriş yerlerinin olması öğrenciler için gidilmesi uygun yerler diye düşünüyorum. Fazla büyümeden gidip görmek lazım.

Cevapla
Birşah türksoy 27 Şubat 2021 at 17:29

Tatil yapmak ve tarihi dışarı için Marmaris gercekten ideal bir bölge. Ücretsiz giriş yerlerinin olması öğrenci için gidilmesi uygun diye düşünüyorum. Fazla büyümeden gidip görmek lazım.

Cevapla
Mustafa 2 Mayıs 2021 at 23:32

Çok güzel muhteşem bir yer herkexi tavsiye ederim

Cevapla
Yiğit Ünal 14 Ağustos 2021 at 18:53

2 hafta önce Marmaris’te tatil yapmıştım. Yanginlardan önce. Turunç Plajı gerçekten en çok tercih edilen plajdı. Her gün doluydu. Boş yer yoktu. Tertemiz denizi var. Diğer favorim de İçmeler…

Cevapla
Emre Yılmaz 14 Ağustos 2021 at 19:16

İşte buralar. Harika gezilecek en güzel yerlerden bir tanesi havası harika benim. Hoşuma gitti keyifli mükemmel günüm geçti 👍

Cevapla
Barış Geçmen 14 Ağustos 2021 at 19:26

Marmaris gezilecek yerler ile ilgili olarak son derece başarılı, faydalı ve aydınlatıcı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Emrah 14 Ağustos 2021 at 19:28

Marmaris tatil cenneti koyları denizi Mekanları cafeleri çarşıları Yazın en çok Tatil yapılan güzel bir yer

Cevapla
Elasuakyurek 14 Ağustos 2021 at 20:33

Çok merak ettigim yerlerden biri daha önce hic gidemedim fotoğraflara bakınca nede bir kayıpmıs hic gitmemek cok güzel seyler paylasıyorsunuz sayenizde gitmeyi düsünüyorum harika essiz bir yere benziyor

Cevapla
muharrir 14 Ağustos 2021 at 21:51

tarihi bir yapıya da sahip olması ekstra cazibe ve güzellik kazandırıyor marmarise. sadece tatil olarak degil keşf ve gezme adina da ölmeden önce harekete geçmek lazım.

Cevapla
Tufan 14 Ağustos 2021 at 21:56

10 numara bir hizmet ile karşı karşıya kaldık sizde deneyin memnun kalacaksınız bence çok güzel bir kuruluş tavsiye ederim biz memnun kaldık sizde memnun kalacaksınız süper kaliteli bir işletme

Cevapla
Özgür 14 Ağustos 2021 at 23:25

Cok aciklayici bilgi verilmis gezip gorulmesi gereken cok guzel bi yer ailenizle sevdiklerinizle cok guzel vakitler gecirebileceginiz yerler.☺cok begendim guzel

Cevapla
Fahri Can 15 Ağustos 2021 at 10:21

Gittiğiniz zaman daha önce neden gelmedim diyeceksiniz.

Cevapla
Nasibe 15 Ağustos 2021 at 11:26

Marmaris tam gezilecek manzaralı ve tarihi yerdir kafa mıza sakin şekilde dinle bileceği mız huzur bulacagımız tek yer mutlaka gidin

Cevapla
Ferhat 15 Ağustos 2021 at 13:58

Marmaristeki yerlere bayıldım, geçen yaz gitmiştim ama demekki bazı yerlere gitmemişim fiyatlar da gayet uygun, Türkiye de gerçekten böyle harika tatil yerleri var ülkemizin kıymetini bilmeliyiz.

Cevapla
Ahmet Kocyigit 15 Ağustos 2021 at 15:40

İnternette tatil yapılacak şehirler için rehber site ararken karşıma Gezinici.com çıktı. Şuana kadar gördüğüm en detaylı en anlaşılır şekilde rehber yazıları bu sitede.

Cevapla
Balvenie 15 Ağustos 2021 at 17:28

Marmaris Tam bir Tatil Yeridir Kesinlikle Denemelisiiniz Plajları Anıtları Ve Daha Cok Güzel Yerleri Tam Tatilik Bir Yerdir Kısacası Otelleride Mevcuttur Kesinlikle Tatilik Bir Yerdir İstanbulun Gözdesidir Yani Marmaris Bu Site Cidden Güzel Şeyler Paylaşıyor Elinize Emeğinize Sağlık Cidden <3

Cevapla
Gizli 15 Ağustos 2021 at 20:25

Gittiğim en güzel yerdi tavsiye ederim

Cevapla
Harun 21 Ağustos 2021 at 08:10

Marmariste gezilecek yerleri çok iyi anlatmışsınız bayıldım mükkemmel bir site marmariste çok güzel yer gitmenizi tavsiye ederim bu mükkemmel rehber içinde çok teşsşekkürler.

Cevapla

Yorum Yaz