Image default
Datça Muğla

Muğla Kargı Koyu

Muğla Kargı Koyu

Muğla Birbirinden güzel koyları ve cennetten köşeleri ile Türkiye’nin en güzel illerinden biridir. Muğla Kargı Koyu ise bu saklı cennetlerden sadece birisidir. Datça merkeze 3 Km uzaklıkta olan Kargı Koyu insanların sıklıkla tercih ettiği bir koydur.

Etrafının dağlarla çevrili olması ve bu dağların Kuzey rüzgarlarını kesiyor olması bu koyun en büyük özelliklerinden birisidir. Öyle ki bu rüzgar olmaksızın su daha ılık ve dalgasız oluyor. Bununla birlikte buraya gelen insanlar için sakin bir deniz zevki sunuyor. Bunun haricinde suyun temiz olması ve serinlemek için buradaki ilk seçenek olması da suya giren insanlar için bu özellikleri daha önemli hale getiriyor.

kargıcak koyu
kargıcak koyu

Muğla her noktasında birbirinden farklı güzellik bulunduran bir o kadar da mütevazi tatil beldelerine sahip bir ilimizdir. Datça da Muğla için oldukça önemli bir yere sahip. Datça içinse Kargı Koyu aynı önemde bunun en büyük sebeplerinden birisi ise hem merkeze yakınlığı hem de kendisinin eşsiz ve doğal güzelliği.

Koya gelmeden hemen önce kafelerde ve restoranlarda karnınızı doyurabilir ya da ferahlayabilirsiniz. Bu nokta da Avrupa standartlarında hizmet sunan işletmelerimiz buraya gelen turistler tarafından oldukça beğeniliyor. Kargı Koyuna gelen insanların tek yaptığı denize girmek olmuyor.

Kargı Koyu Datça
Kargı Koyu Datça

Kargı Koyuna tatilciler kadar fotoğrafçılarda geliyor.  Datça’nın sunduğu harika manzaralardan en güzellerine sahip olan Kargı koyunun bu güzel manzaralarını ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçılar, kameralarını aldığı gibi buraya geliyor ve güzel manzaraları keşfetmeye başlıyorlar.

Bu anlamda Kargı Koyu görülecek yerler bakımından oldukça zengindir. İnsanlar buraya yürüyüş yapmaya, fotoğraf çekmeye denize girmeye veya sadece biraz dinlenip kitap okumaya gelebilir. Bu aktivitelerin hepsinden ise oldukça memnun ayrılan yerli ve yabancı turistler Datça’ya her geldiğinde ilk durağı Kargı Koyu oluyor.

Muğla Kargı Koyu
Muğla Kargı Koyu

Burada  yapılan güzel aktivitelerden birisi ise sabah güneşin doğuşunu izlemektir. Kargı Koyu Datça için birçok yürüyüş parkurunun başlama ve bitiş noktası olduğundan koşu ve yürüyüş yapmak isteyen insanların ortak noktasıdır.

Muğla Datça Kargı Koyu
Muğla Datça Kargı Koyu

Muğla’ya gidildiği zaman görülmeyi hak eden saklı cennetlerden birisidir Kargı Koyu. Kendisine söylenen bütün olumlu sözleri sonuna kadar hak eder.

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Sinem

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Sinem

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Sinem

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Sinem

Saklı Göl Muğla | Yerli ve Yabancı Turistlerin Uğrak Yeri

Hakan Karaduman

Sakartepe Seyir Terası | Muğla Gökova Körfezi’nin Eşşiz Manzarası

Hakan Karaduman

Yorum Yaz