Image default
Fethiye

Belcekız Plajı – Fethiye

Belcekız Plajı – Fethiye Muğla’nın en büyük ilçe konumuna sahip olan Fethiye ilçesi yüzölçümü ve nüfusu açısından da oldukça büyük bir yerleşim yeridir. Fethiye’nin tarihi çok eskilere dayanmakla beraber en bulunduğu konumun coğrafi güzelliklerini çok iyi yansıtıyor. Turizmin sektörünün özellikle yaz ayları için yerleşik olan nüfusunun iki katı artacak şekilde yerli ve yabancı turistin uğrak noktası oluyor.

Belcekız Plajı Fethiye
Belcekız Plajı Fethiye

Fethiye ilçesinin masmavi sularının mekânı olan plajlarının güzelliği içerisinde manzarası ve çevre düzenlemesiyle kendini ön plana çıkarmayı başarmış belcekız plajı yer alıyor. Plajın hikâyesi halkın dillen dile aktardıklarına göre eski zamanların birinde gemicilik yapan bir ailenin çocuğu varmış. Çocuk büyümüş, adam olacak yaşa geldiğinde kıyıların birinde çok güzel bir kız görmüş ve aşık olmuş. Bir gün şiddetli fırtına sırasında adamın kıyıya ölü şekilde bedeni vurmuş, bu kıyıya ölüdeniz denmiş ve kız haberi duyunca intihar etmiş ve belcekızın adı plaja verilmiş. Hüzünlü biten plajın hikâyesi hala ilk defa gelenlere anlatılır.

Belcekız Plajı
Belcekız Plajı

Fethiye Plaj Giriş Ücreti

Mavi ve yeşil tonlarının buluştuğu yer tabirinde bulunabileceğimiz belcekız plajının ücreti deniz kum güneş üçlüsünden doğal şekilde faydalanmak isteyenler için ücretsizdir. Ücretsiz olması insanların tercih etme sebepleri arasında yer alan Muğla Belcekız Plajı için şezlongdan ve şemsiyeden faydalanmak isteyenler için 15 TL gibi makul bir ücreti bulunuyor. Belcekız plajının saklı cennet güzelliğini görmek için Fethiye’ye gelmeye ne dersiniz.

Belcekız Plajı Nerede? Nasıl Giderim?
Belcekız Plajı Nerede? Nasıl Giderim?

Belcekız Plajı Nerede? Nasıl Giderim?

Muğla iline 20 kilometre, bağlı olduğu Fethiye ilçesine ise sadece 12 kilometre uzaklıkta bulunan belce kız plajı muazzam manzarası ve tertemiz sularıyla görülmeye değer hale geliyor. Peki, ama Fethiye Belcekız Plajı ulaşımı nasıl oluyor diye duyar gibiyiz. Muğla dalaman havalimanından öncelikle Fethiye ilçesine giden otobüse binmeniz Fethiye otogarından indikten sonra her gün düzenli sefer yapan minibüslerle belcekız plajına ulaşabilirsiniz. İsterseniz araç kiralayabilir veya şehir dışından geliyorsanız kendi konforlu araçlarını kullanarak ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

READ  Fethiye Gezilecek Yerler : Doğa Harikası
Ölüdeniz Belcekız Plajı
Ölüdeniz Belcekız Plajı

Muğla Belcekız Plajı Doğal Güzellikleri

Bütün bir yılın iş yorgunluğu üzerinizde ise yaz mevsimi için tatil rotanızı belcekız plajına çevirmeniz bütün güzelliklerini görmeniz ile stresiniz ve yorgunluğunuzun hiç kalmayacağını iddia ediyoruz. Belcekız plajı doğayla iç içe var olmuş kıyılarındaki yemyeşil ağaçlarıyla derin bir oksijen solumanızı ve kafa dinlemenizi sağlayacaktır. Yeşil uzun ağaçların önünde uzanan incecik pırlanta gibi parlayan kumu çocukların ve hatta yetişkinlerin bile oyun alanı oluyor. Hemen kıyı boyunca uzanan kumların ardından turkuaz mavisi rengi ve temizliğiyle insanları büyülemeye yetiyor.

Belcekız Plajı
Belcekız Plajı

Belcekız plajında kumların üzerine havlunuzu atarak güneşin tadını çıkarabilir veya berrak sularında yüzmek sizlerin ruhuna da iyi gelecek. Macera sevenler için Muğla Fethiye ilçesinde bulunan belcekız plajı sularında çeşitli su aktivitelerini gerçekleştirebilir. Sahilinde enfes yemekler yapan çeşitli restoranların da bulunması tatilciler için vazgeçilmez oluyor. Tatil için huzurun ve eğlencenin adresi belcekız plajı sizlerin de listenize eklemeniz gereken eşsiz yerlerden biridir.

Fethiye’ye Yakın Gezilecek Plajlar

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Kelebekler Vadisi : Fethiye’nin Saklı Cenneti

Gezicini

Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir

Gezicini

Hem Dinlenip Hem Eğlenebileceğiz Fethiye Balayı Tatil Önerisi

Gezicini

Gemile Koyu | Fethiye’de En Çok Tercih Edilen Koylardan

Gezicini

Fethiye Plajları Koyları

Gezicini

Yorum Yaz