Image default
Fethiye

Babadağ | Fethiye’de Yamaç Paraşütü Atlama Noktası

Babadağ Fethiye Muğla Babadağ Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunmaktadır. Babadağ’ın zirvesi ise 1400 metredir ve zirve Kartepe olarak da anılmaktadır. Bu hususta Babadağ’ın zirveleri birbirinden ayrılmaktadır, bu sebeple sıradağlar olarak da bilinmektedir. Babadağ bitki çeşitliliği hususunda da oldukça fazla türe ev sahipliği yapmaktadır, dağ içerisinde yoğun olarak bulunan ağaç türleri ise akçaağaç ve sedir türleridir.

Babadağ
Babadağ

Babadağ’da Neler Yapılabilir?

Babadağ genelde yamaç paraşütü yapmak isteyen kişilerin uğrak noktasıdır, bu hususta dağın zirvesi yamaç paraşütüne oldukça uygundur. Aynı zamanda dağ yürüyüşleri ve dağın belirli alanlarında piknik yapmak da mümkündür. Bu konuda dağ yürüyüşü ve piknik yapmak isteyen kişiler dağın zirvesine doğru 10 dakikalık bir yürüyüşün ardından aktivitelerine uygun alanlara ulaşacaklardır. Ancak yamaç paraşütü yapmak için dağın zirvesine ulaşmak biraz daha uzun sürmektedir, bu hususta dağın zirvesine yaklaşık 30-40 dakikalık bir yürüyüşten sonra ulaşmak mümkün olacaktır.

Babadağ Paraşüt Atlama
Babadağ Paraşüt Atlama

Babadağ’a Nasıl Gidilir?

Babadağ Dalaman Havalimanı’na yaklaşık 50 kilometredir, Antalya Havalimanı’na ise 225 kilometredir. Bu hususta Babadağ’a ulaşmak için ilk olarak Fethiye ilçesine ulaşılmalıdır. Daha sonra çeşitli toplu taşıma araçları ile dağın olduğu yere ulaşmak mümkündür. Babadağ Fethiye Kişisel araçlarla Babadağ’a ulaşmak için ise şehir merkezinde bulunan tabelaların takip edilmesi yeterli olacaktır. Ancak dağın başlangıç noktasına gelindiğinde araçlarla seyahat etmek arazi şartları sebebiyle imkansızdır, bu sebeple dağın başlangıç noktasına gelindiğinde yürünmesi gerekmektedir. Bu sebeple Babadağ’a tırmanmak isteyen kişiler hazırlıklı gitmelidir ve arazi şartlarına uygun kıyafetler tercih etmelidir.

Fethiye Babadağ
Fethiye Babadağ

Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

Babadağ’da yamaç paraşütü yapmak isteyen kişiler Babadağ üzerinde hizmet veren çeşitli firmaları tercih edebilir, bu hususta oldukça fazla sayıda firma hizmet vermektedir. Genel itibariyle yamaç paraşütü fiyatları 45 dakikalık uçuşta 500 TL’dir. Aynı zamanda yamaç paraşütü esnasında fotoğraf ve video çekimi de ek ücret karşılığında sağlanmaktadır.

READ  Gemile Koyu | Fethiye'de En Çok Tercih Edilen Koylardan
Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları
Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

 

İlk defa yamaç paraşütü yapacak kişilerin ise firmaların uzman kadrolarından ders alması gerekmektedir, dersler oldukça kısa ve temel etmenleri öğreten dersler olduğu için aynı gün içerisinde yamaç paraşütü yapabilmek mümkündür. İlk defa yamaç paraşütü yapacak kişilere uzman hocalar eşlik etmektedir. Son olarak yamaç paraşütünün yapıldığı zirve noktası 1700 metredir ve 3 farklı pist bulunmaktadır.

Babadağ Ölüdeniz
Babadağ Ölüdeniz

Babadağ Piknik Alanları

Babadağ üzerinde çeşitli piknik alanları mevcuttur, bu hususta piknik alanları dağın başlangıç noktasında veya başlangıç noktasından 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Bu hususta piknik yapmak isteyen kişiler belirlenen kurallara uyduğunda herhangi bir sorun yaşamadan keyifli dakikalar geçirecektir.

Fethiye ve Babadağ Resimleri

Babadağ Paraşüt Atlama
Babadağ
Muğla Doğal Güzellikleri
Babadağ Ölüdeniz
babadag
Babadağ
Babadağ Ölüdeniz
Babadağ
fethiye1
fethiyemerkez
fethiye
fethiye
Faralya
Ölüdeniz Tabiat Parkı
Ölüdeniz
oludeniz2
oludeniz3

Babadağ Yakını Gidilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Sinem

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Sinem

Ölüdeniz Tabiat Parkı

Hakan Karaduman

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Sinem

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Sinem

Kıdrak Plajı Koyu Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Kelebekler Vadisi : Fethiye’nin Saklı Cenneti

Sinem

Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir

Sinem

Golden Sand Beach Club Ölüdeniz Muğla

Hakan Karaduman

6 Yorumlar

Fatma 9 Aralık 2020 at 15:38

Fethiye çok güzel bir yer kesinlikle gezilecek bir yer herkese tavsiye ederim

Cevapla
Fatma Gökalp 9 Aralık 2020 at 15:40

Bence mükemmel bir şey ben gittim çok gezilecek yerler var tavsiye ederim herkese

Cevapla
Fatma 9 Aralık 2020 at 15:43

Mükemmel bir şey bir çok yerini gezdim herkese tavsiye ederim

Cevapla
Funda 14 Aralık 2020 at 22:59

Cookk mükemmel yerler harika ötesi

Cevapla
Şafak karabıyık 29 Aralık 2020 at 20:43

Şahane bir yer etkinlikler mükemmel burayi tercih etmem cok iyi oldu

Cevapla
Şeyda 28 Aralık 2021 at 14:10

Fethiye Yamaç paraşütü gerçekten inanılmaz bir deneyimdi benim için Skywalkers yamaç paraşütü fethiye ile yapmıştım . Bu sene fiyatlar önceki senelere göre biraz daha düşüktü.. Babadağ zirvesi ise yazıdakinin aksine 1700m

Cevapla

Yorum Yaz