Image default
Denizli

Güney Gezilecek Yerler | Denizli’nin Üzüm Bağlarıyla Ünlü İlçesi

Güney Gezilecek Yerler Güney ilçesi tepelerin arasında kurulmuş şirin bir Ege kentidir. Bu ilçenin birbirinden güzel doğal güzellikleri bulunuyor. Ayrıca mesire alanları ve tarihi mekanları bulunuyor. İlçenin üzüm bağları çok ünlü. Bu çok ünlü olan üzüm bağlarından şarap yapılıyor. Bu sebep ile ilçede şarap fabrikası bulunuyor.

Denizli Güney
Denizli Güney

 

İlçenin Denizli ile merkezi ve uşak ile merkezi arasında eşit mesafe bulunuyor olsa da ilçe Denizli‘ye bağlı. İlçe Denizli’ye de Uşak’a da sadece 75km uzaklıkta. İlçenin bilindik turistik mekanlar bulunuyor. Güney Gezilecek Yerler

Güney Denizli
Güney Denizli

Bu mekanlar:

  • Güney Şelalesi
  • Selimağa Konağı
  • Şehit Ali Atıl Parkı
  • Baraj

İlçenin birçok gezilecek alanı bulunuyor. Turistik açıdan çok fazla tarihi mekanı bulunmasa da doğa ile iç içe huzur dolu bir ilçe. Dik yokuşların bol olduğu ilçede ulaşımda herhangi bir problem olmuyor.

Güney Şelalesi
Güney Şelalesi

Güney Şelalesi

Güney şelalesi çok tanınmış bir şelale. Ülkemizin çoğu bölgesinden ziyaretçi bu şelaleye geliyor. Şelalenin tadını çıkartarak huzur buluyor. Bu ünlü şelalenin isterseniz aile olarak isterseniz eş dost olarak gelinebilecek çok konforlu bir ortamı var. Üstelik şelalenin etrafına yapılmış mesire alanları ise doğaya hiç zarar vermeden uyumlu bir şekilde yapılmış. Bu alanda doğanın tadını çıkarmak mümkün. Şelale tam olarak eski günlerindeki kadar yoğun akmıyor olsa da hala doğal güzelliği dikkat çekiyor.

Güney Selimağa Konağı
Güney Selimağa Konağı

Selimağa Konağı

Bu konak gerek ilçe halkı tarafından gerek ise dışarıdan birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor. İlçenin bu sebep ile en önemli tarihi mekanlarından bir tanesi. Güney Belediyesi’de bu sebep ile Selimağa Konağı’na çok önem vermiş. Konağın restorasyon ederek ziyarete sunmuş. Ahşaptan ve tarihi görünümü ile görülmeye değer olan bu konağın ilçe için bir hayli önemli olduğunu söylemek mümkün. Güney Gezilecek Yerler Güney ilçesi yokuşun bol olduğu bir ilçe olduğu için yine bu konağa ulaşırken de yokuş aşılması gerekiyor.

READ  Sarayköy Gezilecek Yerler
Şehit Ali Atıl Parkı
Şehit Ali Atıl Parkı

Şehit Ali Atıl Parkı

Parkın önceden bakımsız bir yapısı bulunuyor olsa da şimdilerde çok daha güzel bir yapıya sahip. Başlarda çamur görünümünde olan park şimdilerde ise taşlar ile süslendirilmiş. Su yolları yapılarak rahatlatıcı bir alan balina gelmiş. Gün içerisinde dinlenmelik ve yürüyüş yapmalık harika bir mekan. Üstelik bu parka bir şehidimizin adı verilmesi ise ayrı bir önemli özellik. Güney ilçesi bu parkı yaparak halkına güzel bir hizmette bulunmuş.

Denizli Güney Barajı
Denizli Güney Barajı

Güney Barajı (Cindere Barajı)

İlçenin en güzel noktalarından bir tanesi de baraj alanları. Büyük Menderes’in hemen yakında bulunuyor olması ilçe açısından çok önemli bir şans. Ayrıca buna ek olarak da Adıgüzeller barajı, Cindere barajı gibi birçok baraj bulunuyor.

Cindere Barajı
Cindere Barajı

Bu barajlar ile ilçe hem yeşili hem de maviyi içerisinde barındırıyor. Denizli‘deki baraj Gün içerisinde bu barajlara giderek huzur bulabilirsiniz. Güney ilçesini ziyarete gelecek olanlar mutlaka bu barajları ziyaret etmeli ve doğal güzelliklerin tadını doyasıya çıkarmalı.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tavas Gezilecek Yerler

Gezicini

Serinhisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Sarayköy Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Pamukkale Gezilecek Yerler | Denizli’de Doğa Harikası !

Gezicini

Kale Gezilecek Yerler | Denizli’de Frigya Şehirlerinden

Gezicini

Honaz Gezilecek Yerler

Gezicini

Denizli Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Denizli Cafeleri : Denizli’de Görülecek En İyi Kafeler

Gezicini

Denizli Bozkurt Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz