Image default
İzmir Konak Tarihi Yerler

İzmir Tarihi Asansör – Zengin Tarihi Yapıt

İzmir Tarihi Asansör İzmir bölgesinin tarihi yerleri, antik dönemlerden kalma essiz güzellikte eski yerlerdir. Antik çağdan kalma yapıtlar ve yerler ile meşhur olan İzmir ilinde mutlaka görmeniz gereken İzmir tarihi asansör, kent kimliğinin yapı taşlarından oluşan ve semte kendi adını veren bu yer çok eskidir. İzmir’in en önemli tarihi odaklarından olan İzmir tarihi asansör, görmeniz gereken harika yerler arasında en meşhurudur.

İzmir TArihi Asansör
İzmir TArihi Asansör

 

İzmir’de ki eski yapıtlardan biri olan Tarihi asansör, dönemin iş adamlarından Vilayet idare meclisi üyesi ve bayraklı mağazalarının sahibi Nesim Levi tarafından taş ocaklarının bukundugu bölgeye yaptırılmıştır. İzmir Tarihi Asansör İzmir’de görmenizi tavsiye ettiğimiz bu yapının etrafındaki yerleri ve mekanları da gezebilir, burada fotoğraflar çekilebilirsiniz.

 

"<yoastmark

İzmir’de ki önemli yapıtlardan biri olan Tarihi asansör, 155 basamaklı merdivenler ile bağlantılandırılmış, büyük bir yapıtıdır. Aşağı ve yukarı semt, mihatpaşa ve Şehit Nihat Paşa arası ulaşımı kolaylaştıran bu asansör, donemin en değerli yapıtları arasında yer alıyor. İzmir Saat Kulesi İzmir Tarihi Asansör İzmir seyahatinizde yaptığınız gezilerde eski ve önemli bir yapıtı görmek istiyorsanız, tarihi asansörün olduğu bölgeyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Asansör
Asansör

İzmir – Tarihi Asansör Özellikleri

İzmir şehrinin güzel yapıtlarından biri olan Tarihi Asansör, seyahatinizde mutlaka görüp, gezmeniz gereken muazzam yerlerdendir. Etrafında gezilecek yerleri ile ilgi çeken bu bölgede birçok sayıda mekanı keşfedebilir, burada fotoğraflar çekilerek seyahatinize anı katabilirsiniz. Sevdikleriniz ile vakit geçirip, gezebileceğiniz harika yerlerden birisi olan Tarihi Asansör, İzmir merkeze çok yakın bir bölgededir.

 

"<yoastmark

1900’lü yılların başında dönemin iş adamlarından biri tarafından yaptırılan Tarihi Asansör İzmir, ilginizi çekicek yerler arasında ön plandadır. İzmir ilinde turistlerin dahi merakla gelip, gördüğü yerlerden olan Tarihi asansör, oldukça büyük ve geniş bir yapıdır. Etrafında sekiz katlı betonarme bulunan Tarihi asansör, farklı mekanlar ve yerlerin arasında oldukça ilgi çekmektedir.

READ  İzmir'de Ulaşımı En Kolay Semtler

 

Asansör
Asansör

Mithatpasa caddesinden ilerlerken karşımıza çıkan İzmir ilinin tarihi asansörü, sokağın giriş bölgesi, batisi ve diğer bölümlerinde yer alan yerleri ile ilgi çekiyor. İzmir Tarihi Asansör , bu bölgede hem eski hem de muhteşem mekanlar ile çevrili olması, ziyarete gelenlerin gezerek keyif aldığı eşsiz bir yapıdır. Dario moreno sokağına geçebilirsiniz buradan.

"<yoastmark

 

İzmir’de merkeze yakın harika bir konumda olan Tarihi asansör, özellikleri ile buraya gelenlerin dikkatini cezbediyor. Sağlam yapısı ve mimari dokusu ile haylen ayakta duran bu yapıt, yükseklikteki çelik taşıyıcılığı, tuğlaları, alt ve üst bölümdeki lineer gelişen kütleler ile dengede duruyor.

İzmir Tarihi Asansör Gece Bakışı
İzmir Tarihi Asansör Gece Bakışı

İzmir’in sağlam ve tarihi yapıtlarından biri olan Tarihi Asansör, her bölümü ile farklı bir yapıya sahiptir. Asansörün giriş kapısından sonra geçilen hole bulunmakta ve bu bölümün ardından iki asansör karşımıza çıkmaktadır. İzmir’in değerli ve önemli yapıtları arasında yer alan bu asansörün giriş cephesinde yumurta frizi, bitkisel motifler, yıldız motifi göze çarpmaktadır.

"<yoastmark

 

Tarihi asansörü görmeye gelenlerin ilgisini çeken bu bölmelerden sonra yapıtın diğer yerlerini gezip, zengin tasarımlı motifleri yakından inceleyebilirsiniz. Asansörden sonra Şehit Nihat Bey caddesine geçiş yapılır, buradan sonra da etrafta cafe, restoran tarzı yerler görülür. Tarihi İzmir Asansörünün bu kısmında şahane ve lüks mekanlarda oturabilir, kahve keyfi yapıp, manzarayı izleyebilirsiniz.

 

Tarihi Asansör
Tarihi Asansör

İzmir’in doğal güzellikleri ve lüks mekanları ile çevrili Tarihi Asansör bölgesi görülmeye değer, önemli bir yapıttır. Eski dönemde yaptırılmış ve günümüzde ziyarete açık bu mekan birçok sayıda insanın merakla geldiği muhteşem bir yerdir. Çevresinde vakit geçirebileceğiniz restoran ve lüks yerleri ile meşhur Tarihi Asansör yapıtını İzmir gezinizde mutlaka görmelisiniz.

Zaman Tüneli

İzmir’in eşsiz manzaralarına sahip, Tarihi Asansör çarpıcı ve lüks mekanları da barındırıyor. Gece hayatinin ve manzara keyfinin doyasıya yaşandığı bu mekanlar, eğlenmek için oldukça harika yerlerdir. Et-balık ve daha birçok lezzetli yemeklerin bulunduğu bu mekanlarda birbirinden lezzetli yiyecekleri tadabilirsiniz.

 

READ  İzmir Şelaleleri : İzmir'in Meşhur Şelaleleri

"<yoastmark

Birbiri arasındaki yükseklik mesafeleri nedeniyle iki caddeyi birbirine bağlamak amacıyla yaptırılmış İzmir tarihi asansör, gezerken farklı yerleri ve mekânları da keşfedebileceğiniz bir bölgede bulunuyor. Yapıldığı tarihten bu yana işlevini düşey bağlantı ile bitirmeyen Tarihi asansör, sosyal etkinliklerinde yapıldığı harika bir yerdir.

Tarihi Asansör
Tarihi Asansör

İzmir’in güzel yerleri arasında tarihi bir mekan olan Tarihi asansör günümüzde de niteliğini sürdürmektedir. Farklı özellikleri, yapısı ve değişik mekânları ile eğlenmenin tadına varabileceğiniz KadifeKale Tarihi asansör bölgesi çevresinde konaklayabileceğiniz lüks mekanlarda vardır. Gezmekten büyük keyif alacağınız Tarihi asansörün içerisinde ayrıca keşfedeceğiniz farklı yapıtlar da bulunmaktadır.

"<yoastmark

Eğlence mekânlarının da bulunduğu Tarihi asansör yapıtında restoranlar, kafeteryalar, meyhane, toplantı salonları bulunmaktadır. Oldukça farklı yapıtları barındıran İzmir ilindeki Tarihi asansörü gezinizdeki buradaki önem taşıyan yerleri ve mekânları da göreceksiniz. Tarihi asansör gezinizde dinlenebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz mekânların olmasıyla beraber burada alışveriş yapabileceğiniz dükkânlarda vardır.

İzmir’de iki cadde arası ulaşımı kolaylaştırmak amaçlı yapılmış Tarihi asansörü, haftanın her günü ve her saati ziyaret etmek mümkündür. Sabah 08:00 ve gece 00:00 arası ziyarete acık olan İzmir’in bu yapıtında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İzmir’in Tarihi Asansör Çevresindeki Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zengibar Kalesi Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Tepecik Gezilecek Yerler – İzmir’in Hızlı Semti

Gezicini

Tarihi Ankara Kalesi

Gezicini

Sülüklü Han : Otantik Atmosferiyle Diyarbakır’da

Gezicini

Yorum Yaz