Image default
Bayraklı Bornova

Bayraklı Manavkuyu | İzmir

Bayraklı Manavkuyu | İzmir

Türkiye’nin İzmir iline bağlı bir ilçesidir Bayraklı, Manavkuyu mahallesi de burada bulunur. Bayraklı’nın tarihi Anadolulun eski yerleşim yerini oluşturur ve halkının anlattıklarına göre egenin güzel, temiz sahillerinde buraya korsanlar gelmiş, bayraklarını açmıştır. Aynı zamanda Bayraklı’da yörenin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek geniş çarşısı ile meşhurdur. Adı da ilçesinin sakinleri gibi sevgi dolu olup, sevgi çarşısıdır.

Manavkuyu
Manavkuyu

Bayraklı 2008 yılında ilçe olmuştur. Eskiden İzmir’in Bornova ilçesine bağlı olmasıyla bilinen Manavkuyu, artık Bayraklı ilçesine bağlıdır. Manavkuyu mahallesinin nüfusu her geçen gün artmasının sebeplerinden biri gelişmekte olması diyebiliriz. Nüfusu tam olarak 2019 rakamlarına göre 31.958 kişi yaşamaktadır. Bu rakamdan anlaşılacağı gibi kalabalık bir mahalledir.

Bayraklı Manavkuyu Ulaşım
Bayraklı Manavkuyu Ulaşım

 Bayraklı Manavkuyu Konum Bilgisi

İzmir Manavkuyu’nun konum bilgisi itibariyle oldukça kolay ulaşım sağlanacak bir mahalledir. Manavkuyu bağlı olduğu ilçe olan Bayraklı’ya 5km uzaklıkta, birçok sektörde adını duyurmayı başarabilmiş olan İzmir şehir merkezine ise net bir rakam belli olmasa bile 6km civarında olduğu bilgisini de eklemek isteriz.

READ  İzmir Altındağ 

Bayraklı’da Kalınacak Oteller

İzmir Bayraklı tarihi, doğal körfezleri ve kültüyle önemini her yıl bir önceki yıla göre katlamaktadır. Bu güzellikleri görmeye gelen yerli ve yabanlı turistler için yörenin halkı sizler için oldukça güzel ve iyi oteller inşa etmiştir. Bu da sizi bayraklı ilçesine gitmeniz için birçok nedenden biri olabilir. Sizler için bu derlediğimiz otellerin bazıları şunlardır:

  • Bayraklı Ocakoğlu Otel: Üç yıldızlı olan bu otelde körfez manzarası görülmeye değer bir güzellik oluşturuyor. Bütün ihtişamıyla sizleri beklemektedir.
Bayraklı Ocakoğlu Otel
Bayraklı Ocakoğlu Otel
  • Hilton Garden In İzmir Bayraklı: Bayraklı ilçesinin en lüks oteli diyebilmek mümkündür. Rahat ve konforlu olan bu otelde kaliteli vakit geçirebilirsiniz.
Hilton Garden In İzmir Bayraklı
Hilton Garden In İzmir Bayraklı
  • Four Points By Sheraton: Uzun görkemli binasıyla çekiciliğini yansıtıyor. Otelde en lezzetli yemeklerinizi yiyebilir, keyifli anlar geçirebilirsiniz.
Four Points By Sheraton
Four Points By Sheraton

 Bayraklı Manavkuyu’da Yemek Yenilecek Yerler

İzmir’in en lezzetli yemeklerini nerede yiyebilirim diye düşünüyorsanız sizler için küçük bir araştırma listesi oluşturduk. Eğer yolunuz bir gün Bayraklı Manavkuyu mahallesine düşerse bu mekânlara kesinlikle uğramalısınız.

  • Antepli Ramazan Usta: Antep yemeklerinin en güzel yapıldığı bu mekânın sofrasından aç kalkmak mümkün değildir. Fiyatları da oldukça makuldür.
Antepli Ramazan Usta
Antepli Ramazan Usta
  • 46 Edem Cafe: Kahvesi, çayı ve dondurmasıyla ünlü olmuş, yılların buluşma mekânı olmuştur.
46 Edem Cafe
46 Edem Cafe
  • Antakya İl Sınırı (Antakya Sofrası): Hatay Antakya mutfağını denemek isteyenlerin vazgeçilmez yeri haline gelmiştir. Mutlaka gidilmesi gerekir.
Antakya İl Sınırı (Antakya Sofrası)
Antakya İl Sınırı (Antakya Sofrası)

 

Yakın Çevredeki Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Pınarbaşı Mahallesi : Bornova

Gezicini

Paterson Köşkü Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir?

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Altındağ 

Gezicini

İzmir Alsancak Gece Kulübü | Bornova | Karşıyaka | Konak

Gezicini

Homeros Vadisi – Bornova’nın Eşsiz Vadisi

Gezicini

Çamdibi Semti : Bornova

Gezicini

Bornovada Gezilecek En Güzel Yerler

Gezicini