Image default
Buca

Buca Gölet’i Keşfedin

Buca Gölet’i Keşfedin

İzmir’in en eski yerleşim merkezinde olması Buca ilçesinin tarihini değerli kılıyor. Tarih açısından çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve iyonlara kadar uzanmaktadır. Buca ilçesinin nüfusunun büyük bölümü burada hala yaşamını sürdürmekte olan Avrupa’dan göç etmiş olan Rum, Ermeni, Hristiyan kökenli insanlar oluşturur. Nüfusun kalabalık olması ilçenin gelişmişlik düzeyine de işaret eder.  İzmir merkeze 9 kilometre uzaklıkta bulunan buca, coğrafi konumuyla da İzmir’in menderesleri üzerinde yer alır.

Buca Gölet
Buca Gölet

Buca kültürel mirasımızın bir parçasını oluşturmakla beraber gezilecek yerleri de fazladır. Buca gezilecek yerler arasında doğanın yeşil rengi ve mavi renkleriyle en uyumlu halini görebileceğiniz Buca Gölet 167 bin metrede yer almasıyla oldukça büyük bir tesistir. Buca Gölet Bu kadar büyük olmasının ve daha da geliştirmeye devam edilmesinin sebebi olarak 1999 yılında yapılması ve Buca ilçesiyle birlikte büyümeye devam etmesini söyleyebiliriz.

Buca Göleti
Buca Göleti

Manzaranın Tadını Çıkartın

İzmir sakinlerinin hatta Buca’da yaşayan halkın büyük çoğunluğunun en çok tercih ettiği mekânların başında gelen buca gölet, manzarasıyla insanların kalbini çalıyor. Çevresinin çok iyi şekilde düzenlenmiş ve peyzaj imar planı sonucunda ortaya çıkan gölet suni yapıdadır. Buca belediyesi tarafından özenle yapılan gölet hafta sonu için eğlenme, dinlenme mekânlarının başında geliyor. Rekreasyon alanı çerçevesinde buca göletinin eşsiz manzarasının tadını çıkarabilir, harika fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz.

İzmir Buca Gölet
İzmir Buca Gölet

Buca Gölette Neler Var?

Özellikle akşamüzeri oluşan manzarasının güzelliği güneşin kızıllığını yakından görmenizi sağlayan buca göleti içerisinde bulunan aktivite alanlarıyla da tam bir eğlence merkezi haline gelmiş durumdadır. İzmir Buca Gölet sizler için çeşitli komedi, güldürü ve daha bir tiyatro oyunun sergilendiği küçük bir tiyatro, çocuklar için rengârenk yapılmış oyun alanları, göletin muhteşem manzarası eşliğinde lezzetli yemek yiyebileceğiniz restoranlar, düğün, kına gibi organizasyonlarının yapıldığı büyük çapta düğün salonu, gelen misafirlerin arabalarını park edebileceği otoparkın bulunmasıyla ziyaretçilerine 7/24 hizmetinde bulunuyor.

Buca Gölette Piknik Alanı
Buca Gölette Piknik Alanı

Buca Gölette Piknik Alanı

Eşsiz güzelliğiyle Buca sakinlerine keyifli anlarının bir parçasını sunan göletin tercih edilme sebepleri arasında rahatça mangal yakmak ön plana çıkıyor. Aileniz veya sevdiklerinizle birlikte et, tavuk veya yemek istediğiniz herhangi bir yemeği mangalda pişirmek buca göletinde oldukça yaygın oluyor. Mangalınızın malzemeleriniz temin edebileceğiniz gölette şarküteri de bulunması insanlarına kolaylık ve rahatlık sağlıyor. İsterseniz evinizden getirdiğiniz diğer lezzetli yiyeceklerinizi yiyebileceğiniz piknik alanları yeşillikler içinde daha huzur verici oluyor.

READ  İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir'de Ne Yapılır?
Buca Gölet
Buca Gölet

Buca Gölet Tesisleri

Doğayla iç içe uzun selvi ağaçlarının alında rengârenk çiçeklerin özellikle ilkbahar aylarındaki görünümüyle mükemmel bir görünümü olan İzmir Buca için şaheser konumuna geliyor. İçerisinde bulunan etkinlikleriyle beraber hem doğa sevenlerin hem de adrenalin tutkunlarının adresi oluyor. Sizler de kafa dinlemek için huzurlu ve sakin buca göletine gelmek için İzmir otobüsleriyle veya Buca ilçesinden kalkan 176 sayılı minibüsü kullanarak ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif Gidilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Şirinyer : Buca’nın En Şirin Semti

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

Gürceşme Görülecek Yerler

Gezicini

Buca Kaynaklar Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Buca Kafeleri : Buca’daki En İyi Kafeler

Gezicini

Buca Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Dindar 17 Temmuz 2021 at 17:51

Çok iyi süper görünüyor site

Cevapla

Yorum Yaz