Image default
İzmir Ödemiş

Beydağ’da Görülecek Yerler

Beydağ’da Görülecek Yerler Gelişmiş ve turistik bir şehir olan İzmir, her ilçesi ve bu yerlerdeki gezilecek bölgeleri ile muhteşemdir. Tatil ve gezi için gelenlerin merak ettiği bu şehirdeki Beydağ ilçesi, İzmir’in en küçük ilçesidir. Aynı zamanda şehir merkezine uzaklığı çok fazla olan Ödemiş Beydağ’da Görülecek Yerler Beydağ ilçesi oldukça şirin ve güzel bir yerdir.

Beydağ
Beydağ

 

Beydağ ilçesi, küçük Menderes havzasında Aydın dağlarının eteklerinde yer alan bir bölgedir. Gezilecek ve görülecek yerleri ile güzel bir yer olan Beydağ, doğusunda Nazilli ilçesi, kuzeyinde ise Kiraz bölgesi yer alıyor. Bununla birlikte Beydağ ilçesi  içerisinde küçük Menderes suları akar. Beydağ gezilecek yerler Doğal bir güzellik olan Beydağ ilçesine il merkezinden ulaşım sağlayarak burayı gezmeye gelebilirsiniz.

Beydağ
Beydağ

Beydağ Ulaşım

İzmir ilinin en ilgi çekici bölgelerinden olan Beydağ, mükemmel bir yerdir. Köy havası ve ağaçlık alanları ile gören bu bölgede kır lokantaları, konaklama yerleri de bulunmaktadır. Beydağ’da Görülecek Yerler Keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerden olan Beydağ, İzmir iline yaklaşık 142 km uzaklıkta yer alıyor.

Beydağ
Beydağ

 

Nazilli ilçesine 30 km, Ödemiş ilçesine 38 km uzaklıkta yer alan Beydağ ilçesi, otobüs ve dolmuş gibi araçlarla kısa sürede  ulaşım sağlayabileceğiniz bir yer değildir. Muhteşem bir bölge olan Beydağ ilçesine özel aracınız ile ulaşım sağlamak ise oldukça kolaydır. Şahsi aracınızla bir köy alanı olan Beydağ ilçesi bölgesine yaklaşık 1 saat 50 dakikalık sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beydağ Barajı
Beydağ Barajı
Beydağ Barajı

İzmir’in bir ilçesi olan Beydağ köy havasında bir yerdir ve burada gezilecek pek fazla yer yoktur. Tamamen bir köy alanı olan Beydağ gezilecek yerler arasında bölgede bulunan baraj ve doğal güzellikler vardır. Buradaki dinlenme yerlerinden olan Beydağ Barajı, özellikle görmeniz gereken bir doğal güzelliktir.

READ  İzmir Alsancak Gece Kulübü | Bornova | Karşıyaka | Konak

 

Beydağ Baraj
Beydağ Baraj

Doğayla başbaşa vakit geçirebileceğiniz yerlerden biri olan Beydağ, muhteşem bir köydür. Doğal güzelliklerin çevrili olduğu Beydağ’da vakit geçirmek oldukça eğlenceli ve güzeldir. Beydağ’da Görülecek Yerler Yeşilin her tonunu göreceğiniz bu mükemmel yerde kamp ve piknik alanları bulunuyor. Kaliteli vakit geçirebileceğiniz yerlerden biri olan Beydağ Barajı çevresinde yeşil alanlar ve kır lokantaları da bulunuyor.

Beydağ Kestane Bahçeleri
Beydağ Kestane Bahçeleri

Bir Doğal Güzellik Beydağ Kestane Bahçesi

Doğal güzelliklerin daha fazla yer aldığı İzmir Beydağ bölgesinde gezmek ayrı bir keyiftir. Harika doğal güzelliklerin olduğu bu yerleri gezerek doğayla içice sakin ve huzurlu saatler geçirebilirsiniz. İzmir’de küçük bir bölgede yer alan Beydağ , yeşilliklerin hakim olduğu bir yerdir.

İzmir Ödemiş Beydağ Kestane Bahçesi
İzmir Ödemiş Beydağ Kestane Bahçesi

Yemyeşil alanların ve ağaçlık bölgelerin kapladığı Beydağ ilçesi, kestanesi ile meşhurdur. Burada bulunan kestane bahçeleri, temiz hava ve ağaçlar ile kaplıdır. Beydağ Kestane Bahçesi olarak adlandırılan bu bölgede birbirinden lezzetli kestanelerden yemeyi sakın unutmayın. Beydağ gezilecek yerler  Bu bölgeye yakın yerlerde aynı zamanda dükkanlar ve Ege lezzetlerini tadabileceğiniz lokantalar da bulunmaktadır. Dönmeden önce bu lokantalarda yemek yiyebilir, dükkanlardan ise hediyelik kavanozlardaki incir ve kestane reçellerinden satın alabilirsiniz.

Beydağ
Beydağ

Beydağ Kalesi ve Kaya Mezarları

Beydağ konumu ile harika bir bölgedir ve burada doğayla başbaşa kalmak ayrı bir keyiftir. Kestanesi meşhur olan bu yerde yeşil alanlar çok fazladır ve barajın olduğu bölgelerde piknik, kamp etkinlikleri yapılmaktadır.

Ödemiş Beydağ Kaya Mezarları
Ödemiş Beydağ Kaya Mezarları

Yeşil alanların çok fazla olduğu Beydağ bölgesinde tarihi yapıtlarda bulunmaktadır. Piknik ve kamp hatta doğa yürüyüşlerinin yapıldığı bu yerde göreceğiniz tarihi yapıtlardan biri de Kaya mezarlarıdır. İzmir ilinden geldiğiniz Beydağ ilçesinde Beydağ kalesini de gezi listenize eklemeyi unutmayın. Muhteşem doğal güzellikler ile kaplı bu bölgedeki Beydağ kalesi, görülmeye değer bir yapıttır. Köy havasında yapacağınız bu gezide Beydağ’da konaklayabileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.

READ  Alsancak'ta Gezilecek Yerler

Beydağ Resimleri

Beydag32Beydağ Barajı34Beydağ Barajı2Beydağ Barajı4Beydağ Kestane BahçesiBeydağ Kestane BahçeleriBeydağ Barajı3Beydağ BarajıBeydağ KalesiKaya MezarlarıBeydagmanzaraBeydag1Beydag

Beydağ Çevresindeki Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz