Kategori: Ödemiş

İzmir`in Ödemiş ilçesi şehire en uzak ilçelerinden birisidir. İzmir`e bağlı ilçedir. Ödemiş İzmir`in en kalabalık ve en büyük ilçelerinden birisidir. İzmir merkeze uzaklığı 110 km kadardır. En yüksek noktası Ödemiş Bozdağ`dır. Büyük bir bölümü ova olan ilçede Küçük Menderes Nehri vardır.

Ödemişin Önemli Yerleri

Bozdağ : Özellikle kış aylarında Dağcılık şenlikleri olan bölgede binlerce doğa tutkusunu ağırlayan bölge. Dağcıların zirve yürüyüşlerine vede kamp etkinliklerinin olduğu Bozdağ Kayak Merkezi`dir. Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin bölgesidir bozdağ.

ödemiş
ödemiş

Birgi Köyü :  Ödemişe bağlı olan bu mahalle ege bölgesinde özellikle yerli Turizmcilerin tercih ettiği bölgedir. Çakır ağa konağı ve Ulu cami gibi tarihi yapılar bulunmaktadır. Evlerin güzelliğiyle ünlü olan bölgedir. 2012 yıllarında  UNESCO çerçevesinde Dünya Mirasına eklenmiştir.İbrahim Hakkı Ayvaz & Bedia Akartürk Sanat Müzesi : 

Üç eylül mahallesinde istasyon caddesinde bulunan İsmi İbrahim Hakkı Ayvaz olarak verilen müzenin bir kısmı ailenin olan ve tarihi bilgiler belgeler olan Ülkemizin Türk halk müziğinin güçlü sanatçısı Ödemişli olan Bedia Akartürk sanat müzesi ismi verildi. Haziran 2008 Yıllarında hizmete açılmıştır.

İzmir Ödemiş Tarihi Mekanlar

Ödemiş Gezilecek Yerler

Sinem
Ödemiş Gezilecek Yerler Oldukça güzel bir Ege kasabası olan Ödemiş, İzmir’e 114 kilometre uzaklık mesafesindedir. Sakin bir yaşama sahip olması, huzurlu ve güzel ilçe olma özelliğini taşımasına neden oluyor. Ödemiş gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Muhteşem doğa