Image default
İzmir Ödemiş

Kiraz Nerede Nasıl Gidilir ?

Kiraz Nerede Nasıl Gidilir ? Kiraz Gezilecek Yerler İzmir, ülkemizin en fazla gezilen ve ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Bu şehirde gezilecek ilçelerden olan Kiraz, tarihin dokusuyla ilgi çeken bir bölgedir. Tarihi yapıtlar ve doğanın muhteşem harikaları ile çevrili olan Kiraz ilçesine İzmir ilinde iken sizde gelmeli ve burayı gezmelisiniz.

Kiraz
Kiraz

 

Kiraz ilçesi, İzmir’e 140 km uzaklıkta yer alan, denize kıyısı bulunmayan, tarihi yapıtlar ile dolu bir bölgedir. Gezmeye doyamayacağınız bir yer olan Kiraz ilçesi, doğal güzellikleri ile de ilgi gören bir yerdir. Kiraz Nerede Nasıl Gidilir ?  İzmir gezi listenizde mutlaka yer alması gereken Kiraz ilçesinde harika bir haftasonu geçirebilir, burada keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Kiraz
Kiraz

Kaleköy Antik Kenti

İzmir ilinde gezip, göreceğiniz yerler arasında olan Kiraz ilçesi, şehrin en güzel yerlerindendir. Mükemmel manzaralı yerleri, doğal güzellikleri ile büyüleyen bu bölgede farklı yapıtları görebilir, burada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kiraz Gezilecek Yerler Konaklama imkanının da bulunduğu bu ilçede istediğiniz kadar kalabilir, bölgedeki antik kentleri gezebilirsiniz.

Kaleköy Antik Kenti
Kaleköy Antik Kenti

İzmir şehrinde mutlaka görmeniz gereken yerlerden olan Kiraz ilçesinde farklı yapıtlar ve doğal güzelliklerin yer aldığı bölgeler bulunuyor. Kaleköy Antik Kenti, Kiraz ilçesinin tarihi mimarilerinden biridir ve bölgeye gelenlerin çoğu burayı ziyaret etmektedir. Günümüzde kale köyü kurulmuş olan bu antik kentte yerleşim yerinden dolayı birçok sayıda tarihi eser harap olmuştur. Kiraz Nerede Nasıl Gidilir ? Arkeoloji ve tarih seven birisi iseniz, İzmir’in Kiraz ilçesindeki bu antik kenti kesinlikle görmelisiniz.

Beretta Antik Kenti
Beretta Antik Kenti
Beratta Antik Kenti

İzmir bölgesinde yer alan ilçelerden olan Kiraz, tarihin muhteşem mimarileri, antik kentler ile doludur. Roma devrinden kalma antik kentlerin yer aldığı Kiraz ilçesinde görülecek çok değerli yerler bulunmaktadır. Beratta antik kenti, Kiraz ilçesinde yer alan yapılardan olmakla beraber burada tarihin kalıntıları ve ilgi çekici eserler vardır.

READ  Bergama Gezilecek Yerler
Kiraz
Kiraz

 

İzmir’de mutlaka görmeniz gereken bölgelerden olan Kiraz ilçesindeki Beretta antik kenti, Çayağzı köyünün, Elbi mahallesinde yer almaktadır. Tarihi birçok kalıntıları bulunan bu antik kentini ziyaret edip, bulguları inceleyebilirsiniz.

Asar Kalesi
Asar Kalesi

Asar Kalesini Görün!

Ege bölgesinin turistik şehirlerinden  olan İzmir’de gezilecek farklı birçok yer bulunuyor. Tarihin harika yapıtları ve kalıntıları ile dolu olan bu kentte bulunan ilçelerde muhteşem yerler vardır. Gezilecek yerleri ile özellikle dikkat çeken İzmir ilindeki bu ilçelerden olan Kiraz, antik kentleri ile ziyaretçilerin ilgi duyduğu bir yerdir. Antik kentler ile birlikte tarihin dokusunu da taşıyan Kiraz’da gezilecek yerler arasında olan Asar kalesinin yer aldığı bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Kiraz Asar Kalesi
Kiraz Asar Kalesi

Kiraz ilçesinde gezilecek yerler ile birlikte görülecek tarihi yapıtlarda ilgi çekmektedir. Tarihin izlerini taşıyan bu ilçede görülmeye değer mimarilerden olan Asar kalesi, Kemalpaşa ilçesine bağlı olan Hisar ilçesinde yer almaktadır. Selçuklular döneminden kalan bu tarihi mimarinin bulunduğu bölgeyi ziyaret ettikten sonra etraftaki doğal güzellikleri de keşfedebilirsiniz.

Kiraz
Kiraz
Haliller Çeşmesi

İzmir ilinin ilçelerinden olan Kiraz’da gezilecek yerler ile birlikte tarihin muhteşem mimarisine sahip yapıtlarda bulunmaktadır. Bölgede bulunan Haliller Çeşmesi de tarihi mimarilere örnek bir yapıdır. Kemalpaşa ilçesinde yer alan bu çeşme Haliller köyündedir ve tarihi bir mimaridir. Bölgedeki farklı mimarisi bulunan yapılardan olan bu çeşmeyi, Kemalpaşa merkezinden ulaşım sağlayarak, gelip görebilirsiniz.

 

Haliller Çeşmesi
Haliller Çeşmesi

Dumanoğulları tarafından yaptırılmış olan Haliller Çeşmesi, 1780 yılında inşa edilmiştir. Dört gözlü, kare planlı, moloz taştan yapılmış Haliller Çeşmesi, yüksekçe bir kaide üzerinde bulunuyor. Anıtsal bir yapı özelliğine sahip olan Haliller Çeşmesini gördükten sonra ilçede yer alan diğer bölgeleri de ziyaret edebilirsiniz. İzmir ilinde yer alan Kiraz ilçesinde görülmeye değer mimarileri görmek ve farklı yerleri gezmek için dilerseniz, burada bulunan oteller veya pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.

READ  Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Kiraz Resimleri

Kirazli34KirazliKirazli2kkkirazzzzzkirazzzKirazli32Kiraz112Kirazli4Kirazli5kiraz1kirazkale4kale 1cesmeAsar Kalesi2Asar Kalesi1

İzmir Kiraz İlçesine Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz