Image default
İzmir Kayak Merkezleri

Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerleri

Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerleri

Güzel ilimiz İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırları içinde bulunan Bozdağ Köyü içinde bulundurduğu Bozdağ Kayak Merkezi ile tatilcilere mükemmel bir kayak ziyafeti sunmaktadır. İzmir’e yolunuz düşerse mutlaka Bozdağ kayak merkezi gezilecek yerleri not etmenizi salık veriyoruz. Özellikle kış sezonunda bu yörede gezmek için kendisine yer arayan tatilciler için Bozdağ Kayak Merkezi oldukça güzel bir yerdir. Kış sporlarından hoşlananlar için bu kayak merkezi mükemmel bir yerdir.2013 yılında yaşanan bir çığ felaketinden dolayı kayak merkezi 2014 -15 yılları arasında bir süreliğine kapatılmıştır. Bu çığ felaketi sonucu kayak merkezinin kayak pistleri ve telesiyej sistemi zarar görmüştür.2016 yılında bir şirket tarafından işletmesi kiralanan kayak merkezi hizmete başlamıştır.

Bozdağ Kayak Merkezi
Bozdağ Kayak Merkezi

Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerler

Muhteşem doğal güzellikleri ve su kaynaklarını üzerinde barındıran Bozdağ Kayak Merkezi’nin birçok yaylaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu yaylalar arasında en büyükleri Ovacık, Çayır, Gündalan Yaylaları, Çavdar, Gölcük, Elmabağı, Subatan, Çamyayla, Başova, Kemer ve Büyük Çavdar Yaylalarını sıralayabiliriz. Buyaylaların hemen hemen hepsinde alabalık tesislerini görebilirsiniz. Bozdağ kayak merkezi gezilecek yerler rotasında birbirine yakın olan bu birbirinden güzel yaylaları görmenizi tavsiye ederiz.

Bozdağ Kayak Merkezi Gezilmesi Gereken Yerler
Bozdağ Kayak Merkezi Gezilmesi Gereken Yerler
  1. Büyük Çavdar Yaylası

En önemli kayak tesislerinin olduğu bir yer olan Büyük Çavdar Yaylası kış sporları yapmak isteyenler için oldukça ideal bir mekândır. Tesiste her türlü donanımı bulabilirsiniz. Konaklama için her şey düşünülmüştür. Zirveye, teleferik yardımıyla çıkabilirsiniz. Bozdağ’ın zirvesinden başlayan uzun bir kayak parkuru bulunmaktadır. Bunun yanında dağcılık sporunu da yapmak isteyenler için de rakım oldukça uygundur. 2157 metredir. Büyükçavdar Yaylası dağcılık, snowboard, yürüyüş, kros, kayak ve yamaç paraşütü yapmak için çeşitli olanakları birarada sunmaktadır. Burada konaklamak için otelleri ya da bungalov evleri tercih edebilirsiniz.

READ  İzmir Şelaleleri : İzmir'in Meşhur Şelaleleri
Büyük Çavdar Yaylası
Büyük Çavdar Yaylası
  1. Gölcük Yaylası

Bozdağ yerleşkesinin 10 kilometre batı tarafında bulunan Gölcük Yaylası’nda 1050 metre yüksekliğe sahip olan muhteşem Gölcük Gölü karşınıza çıkar. Bu yerin müthiş bir manzarası vardır. Seyrederken kendinizden geçersiniz. Gölde sazan ve yayın balıkları yaşar. Gölün etrafında 6 kilometreyi bulan bir yürüyüş ve bisiklet parkuru vardır. Yaylada kros, futbol, yamaç paraşütü sporları için uygun yerler vardır. Ekoturizm için oldukça uygun imkânlara sahiptir. Gölün doğu tarafına doğru ilerledikçe gölü tamamen gören bir manzara sizi karşılar. Güney tarafta bulunan tepelerde ise yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Gölcük Yaylası
Gölcük Yaylası
  1. Bozdağ Yaylası

Birgi Beldesi’nin 22 kilometre kuzeyinde kalmaktadır. 2157 metre yüksekliğinde bulunanBozdağYaylası1.150 metrelik bir rakıma sahiptir. İzmirde Gezilecek Yerler Yıl boyunca hem dağcılar hem de doğaseverler burayı devamlı ziyaret ederler. Hem profesyonel hem de amatör kayakçılarının yararlanabileceği 3 adet kayak pisti ile teleferik hizmeti vermektedir. Yaylanın kuzey tarafına saptığınız zaman Bozdağ Mahallesine 4 kilometre uzaklıkta olan Kırkoluk Mevkiine ulaşırsınız. Burada oldukça zengin su kaynakları vardır. Günü birlik piknik yapmak isteyenler için oldukça uygun bir yerdir. Bozdağ Yaylası’nın güneye uzanan yeri Elmabağı Yaylası olarak bilinir.

Bozdağ Yaylası
Bozdağ Yaylası
  1. Gündalan Yaylası

Gündalan Yaylası yazın ve kışın sıcaklık derecelerinin daha düşük olmasıyla bilinmektedir. Organik tarım yapılması için çok uygun bir yerdir. Yaylada dağcılık, kros ve yürüyüş yapmak için uygun yerler vardır. Yaylanın güney tarafları snowboard ve batı tarafları da yamaç paraşütü yapmak için olanaklara sahiptir.

Gündalan Yaylası
Gündalan Yaylası
  • Çamyayla

Düzenli bir yerleşime sahip olan Çamyayla yürüyüş ve fotoğraf çekmek için en uygun yerdir. Yaylanın oldukça gür bir orman bitkisi bulunmaktadır. Çamyayla’da fidancılık yaygındır. Burası fasulye ve barbunya için yapılan pazarları ile tanınmıştır. Çamyayla tatilcilere yürüyüş, kros ve bisiklet gezintileri için uygun bir ortam sunmaktadır.

READ  Konak'ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer
Çamyayla
Çamyayla
  • Subatan Yaylası

Subatan Yaylası’nda devamlı bir yerleşim göremezsiniz. Yazın ve kışın sıcaklık değerleri diğer yerleşim yerlerine göre düşüktür. Bozdağ Gezilecek yerler Fidancılık tarımı gelişmiştir. Burada ki en önemli turistik mekân olarak düden bulunmaktadır.160 metre derinliğine ve dik bir yapıya sahip olan bir mağaradır. Bu özelliğinden dolayı yayla mağara ve doğaseverlere ev sahipliği yapar. Bahar ve yaz aylarında buraya günübirlik ziyaretçi akını olur.Subatan Yaylasıkros ve yamaç paraşütü yapılmasına olanak sağlayan harika doğa manzarasına sahip bir yayladır.

Subatan Yaylası
Subatan Yaylası
  • Horzum Yaylası

Çamyayla ’ya 6 kilometre uzaklıkta bulunan Horzum Yaylası, gür ormanıyla doğa turizmi için eşsiz bir güzellik sunmaktadır. Horzum Yaylası’nda zengin sualtı kaynakları bulunmaktadır.

Ege Bölgesi’nin ikinci büyük dağı olan Bozdağlar, 170 kilometreyi bulan bir dağ sırasına sahiptir. Bu dağ sıraları İzmir, Manisa ve Aydın illerinden görülebilir. Ödemiş Gezilecek Yerler Bozdağ’da her mevsimin ayrı bir güzelliği vardır. Burası adeta tekrar tekrar keşfedilmesi gereken saklı bir cennettir. Ödemiş Bozdağ patatesi ile ünlüdür. Ayrıca bir diğer ünlü yiyeceği ise köpük helvasıdır. Ödemiş Gezilecek Yerler Buraya yolu düşen herkesin buranın meşhur helvasını kesinlikle tatmasını tavsiye ederiz. Muhteşem doğa güzellikleri ve manzarası ve birbirinden güzel doğa sporlarını bize sunan Bozdağ ve yaylaları mutlaka gezi listelerinde olması gereken bir yerdir.

Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yer
Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yer

 

Bozdağa Yakın Gidibilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Ferda ÇALTEPE 19 Kasım 2020 at 23:47

Akrabaların ziyaretine gidince tavsiye üzerine Bozdağ Kayak merkezine gittik çok harika zaman geçirmiştik. Atmosfer ve ikramları ile adeta takdire şayan bir yer. Stres atmak için birebir arada düşenler olunca komik oluyordu güzel günlerdi anılarım depreşti teşekkürler 🙂

Cevapla

Yorum Yaz