Image default
Doğal Alanlar Köyceğiz

Köyceğiz Toparlar Şelalesi

Köyceğiz Toparlar Şelalesi Muğla, ülkemizin en popüler tatil yerlerine sahip bir ilimizdir ve her yıl buraya binlerce turist gelmektedir. Tatilcilerin gözde bölgesi olan Muğla ilinde aynı zamanda doğal güzellikleri ile de meşhur yerler bulunmaktadır. Toparlar Şelalesi bu yerlerden biridir ve doğa severlerin mutlaka görmek istediği bölgeler arasındadır. Eşsiz manzarası ile kendine hayran bırakan Toparlar Şelalesi, 3-4 metre yükseklikten akan suları ile harika bir görünüme sahiptir. Sıcaktan bunalan ve serinlemek isteyen tatilcilerin uğrak noktası olan bu şelale Köyceğiz ilçesinde yer almaktadır. Yerli halkın da geldiği bir bölge olan Toparlar şelalesine ulaşım ise ilçe merkezinden sağlanmaktadır.

Toparlar Şelalesi
Toparlar Şelalesi

Doğal Güzellik Toparlar Şelalesinin Özellikleri

Turizm bölgesi olan Muğla ilimizde keşfedilmesi gereken olağanüstü güzellikte yerler bulunmaktadır. Bu yerler arasında en fazla ziyaret edilen bölge olan Toparlar Şelalesi, her yıl binlerce kişinin geldiği doğa harikası bir yerdir. Su hacmi mevsim şartlarına göre değişen Toparlar Şelalesi, nisan, mart aylarında suyu daha gür olmaktadır. Muğla Toparlar Şelalesi, bölgesine ziyaret en fazla ise yaz aylarında yapılmaktadır. Bu şelalenin altında doğal oluşumlu bir göl yer almaktadır ve 4-5 metre olduğu tahmin edilmektedir. Bununla birlikte kıyıları sığ, ancak ortası derin olan bu göl birikintisinin suyu tatlıdır. Yazın serinlemek isteyenler için oldukça harika bir göl olan Toparlar şelalesine gelmek için ise ilçe merkezinden hareket eden otobüslere binebilirsiniz.

Köyceğiz Toparlar Şelalesi
Köyceğiz Toparlar Şelalesi

Köyceğiz Toparlar Şelalesi Giriş Ücreti

Muğla ilinin en güzel yerlerine sahip bölgesi olan Köyceğiz ilçesinde oldukça muazzam doğal güzellikler bulunmaktadır. Burada yer alan doğal güzelliklerden biri de Köyceğiz Toparlar Şelalesi bölgesidir ve muhteşem bir manzarası vardır. Tatilcilerin uğrak noktası olan Köyceğiz ilçesinin bu güzel yeri, ilçe merkezine oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. Mutlaka görmeniz gereken muhteşem bir doğal güzellik olan Toparlar Şelalesi, doğal oluşumlu bir su birikintisine de sahiptir. Yaz tatilinde onlarca kişinin gelip yüzdüğü bu şelale bölgesinde ayrıca dinlenip, yöresel yemekleri tadabileceğiniz restoranlarda bulunmaktadır. Keyifli vakit geçirebileceğiniz bu bölgeye giriş ücreti ise ödenmemektedir.

Muğla Toparlar Şelalesi
Muğla Toparlar Şelalesi

 Toparlar Şelalesi Ziyaret Saatleri

Ülkenin turizm merkezlerinden biri olan Muğla ilinde oldukça güzel yerler bulunmaktadır ve Köyceğiz ilçesi de bu bölgelerden biridir. Muhteşem doğal güzelliklere sahip bu bölgede özellikle Toparlar Şelalesi, görülmesi gereken yerler arasındadır. Giriş ücreti olmayan bu şelalenin olduğu bölgede doğayla baş başa kalıp, sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Doğal oluşumlu su gölü de olan bu şelalenin olduğu bölgede yüzebilir, serinleyebilirsiniz. Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde yer alan bu şelalenin olduğu yerde ayrıca yemek yiyebileceğiniz restoranlarda mevcuttur. Yöresel yemeklerin yapıldığı bu restoranlarda Muğla’nın meşhur köy kahvaltısı da sunulmaktadır. Köyceğiz ilçesinin doğal güzelliği olan Toparlar Şelalesi bölgesine ulaşım ise ilçe merkezinden sağlanmaktadır ve ziyaret saatleri 07:00 – 19:00 arasıdır.

READ  Dim Çayı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Köyceğiz’de Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Nevşehir Gezilecek Yerler : Mutlaka Görmeniz Gereken Yerlerin Listesi !

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muğla – Sultaniye Kaplıcaları

Gezicini

Marmaris Tarihi Yerleri

Gezicini

2 Yorumlar

Elif 23 Şubat 2021 at 01:42

Çok güzel bir yer kesinlikle gitmelisiniz cenneti dünyada yaşayacağınıza eminim sinem hanımdan bilgiler edinin sonra gezin :)))

Cevapla
Elif 23 Şubat 2021 at 01:43

Çok güzel bir yer kesinlikle gitmelisiniz cenneti dünyada yaşayacağınıza eminim sinem hanımdan bilgiler edinin sonra gezin :)))mümkünse

Cevapla

Yorum Yaz