Image default
Çamlıhemşin Karadeniz Rize

Çamlıhemşin Gezilecek Yerler

 

Çamlıhemşin Gezilecek Yerler Ülkemizin doğa tatili yapıldığı muhteşem alanlara ve yerlere sahip Karadeniz eşsiz bir bölgedir. Dünyanın 13 yeşil tonunun buluştuğu yerleri olan Karadeniz’in Rize ilinde oldukça harika bölgeler bulunmaktadır. Yeşilin her tonuna rastlayabileceğiniz bir yer olan Rize, Çamlıhemşin ilçesinde eşsiz benzersiz alanlar ve bölgeler bulunuyor.  Doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerler arasında olan Çamlıhemşin, özellikle uçsuz bucaksız yemyeşil yaylaları ile ilgi çekiyor.

Pokut Yaylası Rize Çamlıhemşin
Pokut Yaylası Rize Çamlıhemşin

 

Rize ilinin doğa güzellikleri ile buluşmuş bir bölgesi olan Çamlıhemşin, yeşilin her tonuna sahip mükemmel bir yerdir. Yıllardır ziyaretçilerin ilgi odağı olmuş Çamlıhemşin, yaylaları, köprüleri, ahşap evleri ve şelaleleri ile harika bir bölgedir. Adeta bir cennet olan Çamlıhemşin’e il merkezinde kalkan otobüslere binerek gelebilirsiniz.

Çamlıhemşin Konaklar Mahallesi
Çamlıhemşin Konaklar Mahallesi

Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinde Gezin!

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz adeta bir cennet olan Çamlıhemşin, gezilecek yerleri ile ön plana çıkıyor.  Çamlıhemşin’e bağlı eski ismi Makveris olan Konaklar mahallesi, gezilecek yerler arasındadır.  Muhteşem doğayla daha yakın olabileceğiniz Çamlıhemşin Konaklar mahallesi, birbirinden güzel evler ile dolu bir mahalledir.

Yurt dışında gördüğü konakları gören ve Çamlıhemşin’de bir benzerini yapan insanlar, buraya Konaklar mahallesi demiştir.  Özellikle yaz aylarında kullanılan bu konaklar görüntü olarak oldukça ihtişamlıdır.

Ortan Köyü
Ortan Köyü

Tarihi Ortan Köyü

Rize şehrinin doğal güzelliklerini barındıran bir yer olan Çamlıhemşin, tarihi yapıtları ve bölgeleri ile ilgi çeken bir bölgedir. Rize Çamlıhemşin ilçesinde bulunan tarihi bölgelerden biri de Ortan köyüdür. Ahşap evlerin ve konukların bulunduğu Ortan köyü, 150’dan daha fazla bir tarihe sahiptir.

Palovit Şelalesi
Palovit Şelalesi

Eşsiz Güzelliğiyle Palovit Şelalesini Görün!

Rize’nin debisi en yüksel şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi, ihtişamıyla oldukça güzeldir.  Ziyaretçilerin Çamlıhemşin’de iken mutlaka geldiği yerlerden biri olan Palovit Şelalesi, Kackar milli park içerisinde yer alıyor.  Oldukça kalabalık olan bu bölgeye gelmek için ise sabah saatlerini tercih etmeniz iyi olacaktır.

Rize Zil Kalesi
Rize Zil Kalesi

Çamlıhemşin Zil Kalesi

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde görmeniz gereken yerlerden biri de Zil kalesidir. Rize Kalesinden sonra şehrin en büyük ve görkemli kalesi olarak bilinen Zil Kalesi, yeşilliklerin içerisinde muazzam bir görüntüye sahiptir. Çamlıhemşin Gezilecek Yerler Çamlıhemşin gezinizde ilçede yer alan bu kaleyi görmeden dönmeyin.

READ  Zil Kalesi - Çamlıhemşin Rize
Pokut Yaylası
Rize Pokut Yaylası Manzarası

Rize’nin Yaylalarını Gezin

Kackar dağlarının manzarası en geniş ve güzel yaylalarından ilki Pokut yaylasıdır. 2000 rakımlık geniş manzarası ile oldukça muhteşem olan Pokut yaylası, popüler bir bölgede yer alıyor. Çamlıhemşin Gezilecek Yerler Buraya gelen ziyaretçiler gün batımındaki bulutları izlemeyi seviyor.

Rize Ayder Yaylası
Rize Ayder Yaylası

 

Çamlıhemşin Rize’nin en güzel yaylalarından biri de Sal yaylasıdır. Eşsiz manzarası ile buraya harika olan Sal yaylası, Pokut yaylasının hemen yanında. Pokut yaylasını görmeye gelmişken Sal yaylasını da gezmelisiniz. Tipik ahşap evlerin bulunduğu Sal yaylası, düzlük bir alanda yer alıyor. Çamlıhemşin’den buraya ulaşım ise yaklaşık 1 saat sürüyor.

 

Rize Ayder Yaylası
Rize Ayder Yaylası

Çamlıhemşin ilçesinin gezilecek en güzel manzaraya sahip yaylalarından biri de Gito yaylasıdır.  Çamlıhemşin Rize bölgesinde bulunan bu yayla Pokut yaylasında sonra en fazla ziyaretçi alan bölgedir.  2000 rakımın üzerinde sayısız bulutların manzarasını seyredebileceğiniz Gito yaylasında konaklama evleri de bulunmaktadır. Çamlıhemşin ilçesinden Gito yaylasına ulaşım sağlamak için ise ilçede kalkan otobüslere veya servislere binerek 1 saatte buraya gelebilirsiniz.

Çamlıhemşin’e Yakın Gezilecek Yerler

  1. Uzungöl 
  2. Karagöl – Artvin
  3. Kıble Dağı Camii  
  4. Zil Kalesi
  5. Kristal Cam Teras – Safranbolu
  6. Gölcük Gölü 
  7. Rize Gezilecek Yerler
  8. Kristal Cam Teras – Safranbolu
  9. Boztepe 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Pazar Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Kalesi

Gezicini

Rize Gezilecek Yerler | Rize’de 10 Ünlü Yer

Gezicini

Rize Ayder Yaylası Gezisi

Gezicini

1 Yorum

Hilal Koru 13 Aralık 2020 at 04:25

Çok güzel bir yer bir kez geldim en yakın zamanda birkez daha gelmek istiyorum

Cevapla

Yorum Yaz