Image default
Aydın Doğal Alanlar Tavsiye Yerler

Aydın Arapapıştı Kanyonu

Aydın Arapapıştı Kanyonu

Aydın ili gezilecek ve görülecek yerleri ile muazzam bir şehirdir. Doğal güzellikleri, kanyonları, tatil yerleri ve daha birçok sayıda mekanı ile ilgi çekiyor. Aydın ilinin bu mekanlarından biri ise Aydın Arapapıştı Kanyonu bölgesidir. Bu bölge, şehrin Bozdoğan ilçesinin Kemer barajının üzerinde Akçay’ın oluşturduğu bir kanyondur.

Aydın şehrinin gezilecek yerlerinden en muhteşem olanı Arapapıştı kanyonudur. Bölgenin doğal güzellikleri arasında 1 numara olan Arapapıştı kanyonu, tatil için iyi bir tercihtir. Yemyeşil alanları ve berrak suyu ile mükemmel olan Arapapıştı kanyonu, hayran kalacağınız bir bölgedir. Turistlerinde ilgisini çeken Arapapıştı kanyonunda sizde sevdiklerinizle beraber güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Arpapıştı Kanyonu Aydın
Arapapıştı Kanyonu Aydın

Ege,  turizm ve tatil açısından popüler bir bölgedir. İzmir, Aydın, Muğla ve daha birçok sayıda turistik şehirleri kapsayan ülkemizin en meşhur tatil beldelerini barındıran Ege bölgesinde gezilecek çok güzel yerler vardır. Özellikle kanyon bölgeleri ile bilinen Aydın’da tatil yapabileceğiniz ve görüp, gezebileceğiniz harika tatil beldeleri vardır.

Arapapıştı Kanyonu
Arapapıştı Kanyonu

Arapapıştı Kanyonu Hakkında

Aydın ilinin doğal güzellikleri arasında 1 numara olan Arapapıştı kanyonu, gördüğünüz zaman hayran kalacağınız bir yerdir. Tatil yerleri denilince ilk akla gelen bölgelerden biri olan Aydın Arapapıştı kanyonu, piknik ve diğer etkinliklerin yapılacağı alanlara sahiptir. Birbirinden güzel mekanlara sahip Arapapıştı kanyonu yakınlarında konaklayabileceğiniz lüks oteller ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Ancak bu oteller, Arapapıştı  kanyonuna uzak Bozdoğan ilçesinde yer almaktadır.

Arapapıştı Aydın Arapapıştı KanyonuAydın Arapapıştı KanyonuAydın Arapapıştı KanyonuAydın Arapapıştı KanyonuAydın Arapapıştı KanyonuAydın Arapapıştı Kanyonu ResmiArapapıştı Kanyonuu GeçidiArapapıştı Kanyonu Selfie

Denizli ve Muğla il sınırlarında bulunan Arapapıştı kanyonu, Aydın’ın en güzel ve ilgi çekici yerlerindendir. Yeşil bölgeleri ve akarsuyu ile harika bir tatil geçireceğiniz Arapapıştı kanyonu bölgesinde katılabileceğiniz etkinliklerde vardır. Bu kanyondaki tatilinizde katılacağınız aktivite ve etkinlikler, su sporları ve keşif gezintileridir.

Arpapıştı Kanyonu
Arapapıştı Kanyonu

İnceğiz kanyonu olarak da bilinen Arapapıştı kanyonu, şehrin en gözde yerlerindendir. Doğal güzelliği ile turistlerinde hayran kaldığı bu bölgenin ismini persler vermiştir. Zamanında burayı istila etmeye gelenlerin verdiği isim Arapapıştı, turistik olduğu ve güzel bir bölge olduğu için söylenmiştir.

 

Oluşumu yüzyıllar süren Arapapıştı kanyonu, yaklaşık 2-3 senedir ziyarete açılmıştır. Bölgenin en ünlü tatil beldelerinden olan Arapapıştı kanyonunda sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. İlk gördüğünüzde sakin ve sessiz diyeceğiniz bu kanyon, muhteşem bir doğal güzelliktir. Mükemmel bir doğal güzellik olan Arapapıştı kanyonu Aydın,  bölgesine ulaşım sağlamak için merkezde ve havalimanında kalkan otobüslere binerek yaklaşık 1 buçuk saatte buraya varabilirsiniz.

Aydın Arpapıştı Kanyonu Resmi
Aydın Arapapıştı Kanyonu Resmi

Doğayla başbaşa kalabileceğiniz Arapapıştı kanyonunda tekne turları yapılmaktadır. Kanyonun iç bölgesindeki tekne turlarına katılarak Arapapıştı kanyonunun her yerini gezebilirsiniz. Bu bölgede yapılabilecek bir diğer şey ise seyir tepesine çıkmaktır. Kanyonun doğal güzelliğini daha iyi bir şekilde görebileceğiniz seyir tepesi buradaki ikinci noktadır.

Arapapıştı kanyonunda gezeceğiniz bu iki nokta arası mesafe süresi, yaklaşık 50 dakika sürüyor. Doyasıya gezeceğiniz ve doğal güzellikleri sırasıyla keşfedeceğiniz bu bölgeye tüm gününüzü ayırabilir, burada harika vakit geçirebilirsiniz.

Aydın Arpapıştı Kanyonu Geçidi

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Sinem

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Turunç Koyu – Plajı

Sinem

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

1 Yorum

Batuhan 12 Eylül 2019 at 16:44

Mükemmel bir doğa ile birlikte güzel bir gün, çok güzel bir kanyon ve burada tekne turu yapmak. Herkese tavsiye ederim arkadaşlar gelip görün . Turizme kazandırılması gereken bir takdire şayan 🙂

Cevapla

Yorum Yaz