Image default
Ordu

Ordu Boztepe

Ordu Boztepe

Ordu Boztepe, gezilecek yerleri ve görülecek bölgeleri ile ayrı ayrı doğal güzelliklere sahip harika bir yerdir. Ordu’nun en güzel yerlerinden biri olan Boztepe, şehri kuş bakışı seyredebileceğiniz mükemmel bir yerdir. Dilerseniz tepenin üzerindeki yeşil alanlarda oturarak, dilerseniz de bu bölgedeki dinlenme tesislerinde oturarak Ordu’yu kuş bakışından seyredebilirsiniz.

Gezilecek yerleri ile muhteşem bir yer olan Ordu şehri, yeşil alanları ile cennet gibi bir yerdir. Gezmeye doyamayacağınız güzel ve harika yerlere sahip Ordu’yu Boztepe’den kuş bakışı açısıyla izleyebilirsiniz. Eşsiz manzarası ile etkileyici bir yer olan Boztepe’de Ordu’nun  her yerini rahatlıkla görebilirsiniz.  Ordu’da iken mutlaka gelmeniz gereken yerlerden biri olan Boztepe’ye şehir merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ordu Boztepe Gezilecek Yerleri
Ordu Boztepe Gezilecek Yerleri

Boztepe’den Ordu’yu Seyredin

Ordu, yeşil alanları ile muazzam bir yerdir ve burada doğanın tüm güzelliklerini görmeniz mümkündür.  Ordu Boztepe bölgesinde şehrin tüm manzarasını görebilmeniz mümkündür ve burası turistik bir yerdir. Deniz seviyesinden 530 m yükseklikte bulunan Boztepe, yolları, caddeleri ve bölgenin kalabalığını net görebileceğiniz tek yerdir.

Boztepe, Ordu’yu tamamen görebileceğiniz tek yerdir ve burada yapılacak eğlenceli aktivitelerde bulunmaktadır.  Burada bulunan teleferikler ile şehrin manzarasını daha eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde izleyebilir, Ordu’yu ayaklarınızın altında görüp, seyredebilirsiniz.  Burada yapılan diğer aktivite ve etkinliklerden biri de yamaç paraşütüdür. Eğer aksiyona düşkün biriyseniz, Ordu’nun tamamını görebileceğiniz Boztepe’de yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirsiniz.

Ordu’nun Doğal Güzelliklerini Seyredin

Karadeniz’in mavisinin ve yeşilinin buluştuğu bir yer olan Boztepe, yapılacak aktiviteleri ve manzara keyfi  ile muhteşem bir yerdir.  Mükemmel ve eşsiz manzarasında çay keyfi yapabileceğiniz oturma yerleri ve dinlenme tesisleri bulunan Ordu’nun bu harika yerinde tüm yeşil alanları seyredebilirsiniz.

Karadeniz’in en güzel yerlerine sahip Ordu şehrinde, ziyaretçilerin ilk uğrak yeri olan Boztepe, bölgesinde yapılacak en güzel şey buranın eşsiz manzarasını çay keyfi ile izlemektir. Teleferik ile de şehrin manzarasını izleyebileceğiniz bir bölge olan Boztepe, rüya gibi bir yerdir. Şehri teleferikle veya yeşil alanlardaki tesislerde oturarak izleyebileceğiniz Boztepe, Ordu’da ziyaret etmeniz gereken ilk yerlerdendir.

READ  Gölköy Gezilecek Yerler
Ordu Boztepe Görülecek Yerleri

Boztepe’de Yapılacaklar

Gezilecek ve görülecek her yeri ile adeta bir cennet olan Ordu’yu Boztepe’den rahatlıkla seyredebilirsiniz.  Yeşilliğin ve mavinin bir arada olduğu Boztepe bölgesinde teleferiklerde bulunuyor. Bu bölgede özellikle teleferikle gezmek ve şehrin manzarasını seyretmek büyük keyiftir. Teleferik ile şehrin manzarasını görebileceğiniz gibi burada yamaç paraşütü etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Boztepe’de yapılan en eğlenceli aktiviteler ve etkinlikler arasında olan yamaç paraşütü oldukça heyecan vericidir. Yükseklik korkunuz yok ise Boztepe Ordu bölgesinde şehrin manzarasını eğlenceli etkinliklere katılarak kuş bakışı açısından görebilirsiniz. Yamaç paraşütü etkinliği için ise burada bulunan Ordu yamaç paraşütü kulübünün deneyimli sporcularından yardım yapabilirsiniz.

Bölgede bulunan tesislerde farklı etkinliklere katılabileceğiniz Boztepe’de farklı deneyimler elde edebilir, yamaç paraşütü sporu yapabilirsiniz. Yeşilin ve mavinin  birleştiği bir yer olan Boztepe’de piknik yapmakta ayrı bir keyiftir. Karadeniz’in temiz havasında piknik yapabileceğiniz bölgelerinde bulunduğu Boztepe yeşil alanları ile mükemmel bir yerdir.

Boztepe’de Konaklama

Yeşilinin ve mavinin birleştiği cennet gibi bir yer olan Ordu Boztepe’de konaklama yerleri oldukça lükstür. Pansiyonlar, oteller ve apartların bulunduğu Boztepe’de bir kaç gün konaklayıp, buradaki gezinizi uzatabilirsiniz.  Burada konaklayabileceğiniz oteller ise Radisson Blu hotel ve  Akamoy Boztepe hoteldir.

ordu boztepe teleferik
ordu boztepe teleferik

Boztepe Teleferik

Ordu’nun  şahane yerlerinden Boztepe, tüm şehrin her yerini görebileceğiniz muhteşem bir bölgedir.  Teleferik macerasının da yaşandığı bu yerde tepeye çıkışta ve inişte buradaki mükemmel manzarayı eğlenceli bir şekilde izleyebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.  28 bin kabinin bulunduğu Boztepe’de  8 dakikalık bir yolculuğun sonunda tepeye ulaşıyorsunuz.

Şehrin en mükemmel yerlerinden Boztepe, Ordu’yu tüm güzelliği ile görebileceğiniz bir bölgedir.  Ordu’da gezilecek yerler arasında en güzel bölge olan Boztepe, il merkezine yakın bir mesafede bulunuyor.  Ordu gezinizde ilk gelmeniz gereken bu muhteşem yerde teleferik etkinliklerine de katılabilir, Karadeniz’in mavisini ve yeşilini yüksekten izleyebilirsiniz.

Karadeniz’in sahil şeridini, Ordu’yu yeşil ormanlarını tek bir karede muazzam bir bölgede görebileceğiniz Boztepe kafanızı dinleyebileceğiniz, rahat ve sakin bir ortamdır.  Eşsiz bir manzaraya sahip bu yerde tepede bulunan kafelerde çay içip, restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.  Burada yapabileceğiniz tek şey kafelerde oturup, çay içip, manzarayı izlemekten ibaret değildir.  Bu muhteşem yerde bulunan hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yaparak, gezinizi daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.

READ  Perşembe Gezilecek Yerler | En Güzel Rotalar
ordu boztepe akşamları
ordu boztepe akşamları

Ordu – Boztepe Ulaşım

Ordu’yu tek bir yerden rahatlıkla görebileceğiniz Boztepe’de manzaranın keyfini çıkarmak ve etkinliklere katılmak için burada kalma sürenizi uzatmak istiyorsanız, burada bulunan otel ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Farklı etkinliklerin yapıldığı eşsiz manzaraya sahip Boztepe’ye ulaşım için özel aracınızı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte havaalanından kalkan otobüslere de binerek Boztepe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Boztepe’ye daha eğlenceli bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız ise teleferiklere binebilirsiniz. Hem teleferiğin heyecanını yaşayabilir, hem de Boztepe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.  Boztepe’ye gelmek için bineceğiniz teleferikler ise şehir merkezinde bulunuyor.

Boztepe Ordu
Boztepe Ordu

 

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ünye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi

Gezicini

Ulubey Gezilecek Yerler

Gezicini

Perşembe Gezilecek Yerler | En Güzel Rotalar

Gezicini

Ordu Gezilecek Yerler

Gezicini

Kumru Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Korgan Gezilecek Yerler

Gezicini

Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları

Gezicini

Gölköy Gezilecek Yerler

Gezicini

Fatsa Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz