Image default
Muğla

En Hoş Manzarasıyla Bafa Gölü Gezi Rehberi

En Hoş Manzarasıyla Bafa Gölü Gezi Rehberi

Bafa Gölü
Bafa Gölü

En Hoş Manzarasıyla Bafa Gölü Gezi Rehberi

Ege bölgesi, gezilecek yerleri ve doğal güzellikleri ile muhteşem bölgelere sahiptir. Bu yerlerden biri de Bafa gölüdür ve Muğla ilinde yer almaktadır. Muğla ilinin en büyük gollerinden biri olan Bafa Gölü, Milas ilçesinde Söke ovasında yer almaktadır. Meteşe dağlarının içinde 16 km uzunluğundaki, derinliği 21 km olan bu göl, sığ ve tatlı bir suya sahiptir.

Bafa Gölü Kamp Alanı
Bafa Gölü Kamp Alanı

Diğer adıyla Çamiçi gölü olan bu bölge, doğal güzelliği ile ön plandadır ve her yıl buraya binlerce turist gelmektedir. Oluşumunun ilk yıllarında Ege denizinin bir parçası olan Bafa Gölü, alüvyonlar sebebiyle daha sonra göl hâlini almıştır. Muhteşem bir manzarası olan bu doğal güzelliğin bulunduğu bölgeye ulaşım sağlamak için ise ilçe merkezinden hareket eden otobüslere binebilirsiniz.

Bafa Gölü Gezi Rehberi – Bafa Gölü Nerede?

Bafa Gölü Gezi Rehberi
Bafa Gölü Nerede

Muğla ili, gezilecek yerleri ile muazzam bir şehirdir ve burada keşfedilmeye değer doğal güzelliğe sahip bölgeler bulunmaktadır. Muğla Bafa Gölü de bu bölgeler arasındadır ve muhteşem bir manzaraya sahiptir. Yerlilerin ve turistlerin sıklıkla geldiği güzel bir yer olan bu göl, ilk başlarda Ege denizinin bir parçasıydı. Daha sonra göl hâline gelen bu bölge, eşsiz bir manzarası ile büyüleyici bir hâl almıştır. Üzerinde 3 küçük ada bulunan Bafa Gölünde aynı zamanda  manastırlar ve kiliselerde vardır. Tarihi yönüyle de ilgi çekici olan bu güzel gölün konumu ise Milas ilçesinin Söke ovasıdır.

Bafa Gölüne Nasıl Gidilir?

Bafa Gölü Gezi Rehberi
Bafa Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Ege bölgesinin eşsiz manzarasına sahip göllerinden biri olan Bafa Gölü, her yıl binlerce ziyaretçinin geldiği muazzam bir yerdir. Muğla Milas ilçesinde yer alan bu göl, doğal güzelliği ve tarihi yönüyle ilgi çeken bir bölgedir. Etrafında tarihi yapıtların bulunduğu Bafa Gölüne ulaşım ise Milas-Söke karayolu üzerinden sağlanmaktadır.

READ  Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Bafa Gölünde Neler Var?

Bafa Gölü Gezi Rehberi
Bafa Gölü Gezi Rehberi

Muğla ilinin eşsiz güzelliklerine sahip bölgelerinden biri olan Bafa Gölü, İnstagram’da her yönüyle dikkat çeken bir yerdir. En hoş manzarası ile büyüleyen bir doğal güzellik olan Milas Bafa Gölü, tarihi yapıtlara yakın bir konumdadır ve burada değişik bitkiler ile zeytin ağaçları da bulunmaktadır. Wikipedia Kıyısında teknelerin olduğu bu gölde ayrıca turda yapabilme imkânı vardır.

Yakın Çevrede Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

Yorum Yaz