Image default
Aydın Kuşadası

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Delta Milli Parkı

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Delta Milli Parkı Aydın ilinin güzel yerlerinden ve harika plajlarına sahip bölgelerinden biri olan Güzelçamlı Dilek yarımadası büyük Menderes milli parkı, mağaralara ve temiz sularıyla muhteşem bir yerdir. Yaban hayatin tadını çıkarmak isteyenler için harika bir tatil tercihi yeri Dilek yarımadası, müthiş vakit geçirebileceğiniz bir bölgedir.

Kuşadası Dilek Yarımadası
Kuşadası Dilek Yarımadası

Aydın şehrinde doyasıya gezip, doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir yer olan Dilek yarımadası ve milli parkında yapılabilecek birçok sayıda aktivite ve etkinlikler bulunuyor. Kuşadası Gezilecek Yerler Berrak suyu temiz kumsalı ile deniz keyfi de yapabileceğiniz Davutlar Dilek yarımadasında geçirdiğiniz her anı çok seveceksiniz. Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Delta Milli Parkı  Aydın, Kuşadası ve Söke ilçesi sınırlarında yer alan Dilek yarımadası Büyük Menderes delta milli parkı, büyüleyici doğal güzellikler arasında en popüler yerdir.

Büyük Menderes Deltası
Büyük Menderes Deltası

Ülkede ve dünyada eşsiz doğal güzellikler arasında varsayılan Dilek yarımadası Delta milli parkı, bölgenin en muhteşem  yerlerindendir. Tatil keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz Dilek yarımadası 1996 yılında, Delta milli parkı ise 1994 yılında milli park statüsüne geçmiştir. Dilek Yarımadası Doğal güzellikleri açısından oldukça zengin olan bu bölgede tatil yapmak hem çok eğlenceli hem de huzurludur.

Büyük Menderes Delta Milli Parkı
Büyük Menderes Delta Milli Parkı

Dilek Yarımadası

Aydın şehrinin vazgeçilmez tatil duraklarından biri olan Dilek yarımadası, Delta milli parkı, gezerken ve etkinliklere katılırken hayran kalıp, eğlenebileceğiniz bir yerdir. Muhteşem doğa güzelliği ile büyüleyen bir yer olan Dilek yarımadasında sevdiklerinizle beraber güzel vakit geçirebilir, burada bulunan mekânları gezebilirsiniz.

dilek yarımadası milli parkı denizi
dilek yarımadası milli parkı denizi

 

Aydın ilinde gezilecek yerler arasında popüler olan Dilek yarımadası Büyük Menderes Delta Milli Parkı Nerede Nasıl Gidilir, görülecek mekanları ile büyüleyici bir bölgedir. Eşsiz ve güzel flora çeşitliliği ile Avrupa’da “Flora Biogenetik Rezerv alanı” olarak adlandırılan Büyük menderes Delta milli parkı, 1 yılda milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçilerin geldiği harika bir yerdir.

READ  Kuşadası Soğucak

 

menderes deltası plajı
menderes deltası plajı

Ege bölgesinin muazzam tatil beldelerinden olan Dilek yarımadası Büyük Menderes delta milli parkı, plajları, suyu, mağaraları, ve orman alanları ile bilinir. Efes Antik Kenti Yerli ve yabancı ziyaretçilerin büyük hayranlık duyduğu bu bölge tatil için muhteşem bir yerdir. Kuşadası ve Söke ilçesi sınırlarından girişi bulunan Dilek yarımadası Delta Milli parkına Güzelçamlı mahallesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

"<yoastmark

Büyük Menderes Delta Milli Parkı Özellikleri

Turizm açısından oldukça muhteşem olan Dilek yarımadası Büyük Menderes Delta Milli parkı, etkinliklerin rahatlıkla yapılabileceği alanları ile oldukça ilgi çekiyor. Muhteşem denizi ve harika plajında tatil yapabileceğiniz Dilek yarımadası Büyük Menderes Delta milli parkı, Foto safari, balıkçılık, kültürel yürüyüşler ve kuş gözlemciliği ile güzel bir yerdir. Özellikle uzun yürüyüşler yapabileceğiniz Dilek yarımadasında keşfedilecek birçok sayıda doğal güzellik vardır.

"<yoastmark

 

Aydın bölgesinin doğal güzellikleri arasında önde gelen yerlerden biri olan Dilek yarımadası ve Büyük Menderes Delta milli parkı, heyecanlı aktivitelerin, dalışların ve yüzme etkinliklerinin büyük bir eğlence ile yapıldığı bölgedir.

Dilek Yarımadası plajı
Dilek Yarımadası plajı

 

Yaz aylarında turistlerin akın ettiği Dilek yarımadası Delta milli parkında yapılacak aktiviteler arasında dağcılık ve dağda yapılan yürüyüşlerde vardır. Bu aktivitede özellikle kamp etkinlikleri yapılmakta ve oldukça eğlenceli geçmektedir. Yabanıl hayata meraklı biriyseniz, yaz tatili için doğal güzellikleri ile meşhur olan Dilek yarımadası Büyük Menderes Delta milli parkına gelebilirsiniz.

Büyük Menderes Delta Milli Parkı
Büyük Menderes Delta Milli Parkı

 

Aydın Dilek yarımadası, şehrin en göz alıcı popüler tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Birbirinden güzel yerleri keşfedebileceğiniz Dilek yarımadasında seyir tepelerine çıkabilir ve kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Aydın ilinde meşhur olan bu milli parkta seyir tepesine çıkarak Yunanistan’ın Sisam adasını, Olukdere kanyonunu, Kuşadasını, Mykle (Dilek dağı) bölgesini izleyebilirsiniz.

 

Dilek Yarımadası
Dilek Yarımadası

Avrupa’nın seyrek görülen Akdeniz foklarının da yaşadığı Dilek yarımadası Büyük Menderes Milli parkı, kıyıları ve mağaralarıyla beraber Anadolu parsını da barındırıyor. Farklı türde canlıları da görebileceğiniz Dilek yarımadasında Yaban domuzu, karakulak, vaşak, çakal, sırtlan, sığırlar ve alageyikleri görebilirsiniz.

Aydın’da gezmek ve doğayla başbaşa kalmak isteyenler için harika bir yer olan Dilek yarımadası Delta milli parkına ulaşım sağlamak için havalimanında ve merkezde kalkan otobüslere binebilirsiniz. Aydın’ın Kuşadası ve Söke ilçeleri arasında kalan bu milli parka özel aracınız ile gelmek istiyorsanız ise Kuşadası’nın Güzelçamlı mahallesinden geçebilirsiniz. Bu mahalleden geçtikten sonra da Doğanbeyli köyünden giriş yapabilirsiniz.

READ  Kuşadası Gece Hayatı Disko Barları

"<yoastmark

 

Aydın ilinin muhteşem manzaralarına sahip bir tatil bölgesi olan Dilek yarımadası milli parkına karayolu dışında havayolu ile ulaşım sağlamak için ise en yakın İzmir havalimanında kalkan uçaklar ile seyahat edebilirsiniz.

Milli Parka Yakın Diğer Görülmesi Gereken Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Nazilli Gezilecek Yerler Listesi ! En Önemli Rotalar

Gezicini

Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kuşadasında Görülmesi Gereken 5 Cafe

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Gezicini

Kuşadası’nda Tercih Edilebilecek Oteller | Kuşadası Otelleri

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

Gezicini

Kuşadası Tarihi Yerleri

Gezicini

Kuşadası Soğucak

Gezicini

1 Yorum

Cansu Aslan 20 Şubat 2020 at 20:54

Bu bölgeye kaz dağlarından sonra Türkiye de en iyi havası olan bölge diyorlar doğru mudur bilen var mı ?

Cevapla

Yorum Yaz