Image default
Aydın Kuşadası

Güzelçamlı Gezilecek Yerler

Kuşadası, ülkenin en meşhur tatil yerlerinden biridir Güzelçamlı Gezilecek Yerler ilçesinde birçok sayıda sahil, park, mahalle ve mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında Güzelçamlı da bulunuyor. Güzelçamlı, Kuş adasına yakın bir bölgedir ve burası tatil yapmak isteyenler için tercih edilen ilk yerlerdendir. Denizi, kumsalı, ile bir başka olan Güzelçamlı, bir köy gibidir ve buraya gelen turistler ile ziyaretçiler oldukça iyi vakit geçirmektedirler.

Dilek Yarımadası Milli Parkı
Dilek Yarımadası Milli Parkı

Güzelçamlı bölgesinde bulunan yerler ise ziyaretçilere ücretsiz açıktır ve tatil yapmanın keyfi burada bir başkadır. Güzelçamlı Gezilecek Yerler Tatilin zevkli ve eğlenceli geçtiği bu bölgede plajlara ücretsiz girebilir ve denizde yüzebilirsiniz.  Kuş adası kıyı şeridinde bulunan Güzelçamlı görülmesi gereken  bölgesi bir tatil beldesidir ve burada bulunan yemyeşil alanlar ile deniz oldukça muazzamdır. Doğal güzellikleri ile ünlü olan Güzelçamlı bölgesine Kuş adası üzerinden ulaşım sağlayabilir ve burada sevdiklerinizle harika bir tatil yapabilirsiniz.

Güzelçamlı Sahili
Güzelçamlı Sahili

Güzelçamlı Gezilecek Yerler

Güzelçamlı, Kuş adası ilçesine bağlı bir tatil beldesidir ve burası bir köy gibidir. Harika doğa güzellikleri ile ziyaretçilerinin hayran kaldığı bu bölgede denize girmek büyük keyiftir. Görülecek yerler arasında Kumsalı ince ve temiz olan bu yerin Güzelçamlı denizi berrak ve temizdir. Kuşadası çevresinde popüler olan bu tatil bölgesinde vakit geçirmek size farklılık katacak ve buraya hayran kalacaksınız. Güzelçamlı ’ya ulaşım sağlamak için ise ilk olarak Kuş adasına gelmeniz gerekiyor. Buradan da servisler aracılığıyla 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dilek Yarımadası
Dilek Yarımadası

Dilek Yarımadası Milli Parkı

Dilek Yarımadası Aydın’ın bir ilçesi olan Kuş adası bölgesine bağlı olan Güzelçamlı sahili, parkı, plajı ile meşhurdur. Burada bulunan en güzel parklardan biri de Dilek yarımadası milli parkıdır. Bu park, zengin flora ve hayvan çeşitliliği ile ilgi çekiyor. Güzelçamlı`da Gezilecek Yerler Bu yönüyle Türkiye’nin en meşhur ve popüler olan Dilek yarımadası milli parkı, görülmeye değerdir. Bu parkta ülkenin birçok bölgesinde yetişen bitkiler de yetiştirilir. Doğa güzellikleri ile tatil severleri ve ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bu parkı sizde çok seveceksiniz. Bununla birlikte bu milli parkta doğal güzellikleri ile etkileyici manzaraya sahip koylarda vardır. Buradaki koylarda denize girebilir, temiz suda saatlerce yüzme keyfi yapabilirsiniz.

Zeus Mağarası
Zeus Mağarası

Zeus Mağarası

Zeus Mağarası Doğal güzellikleri ve gezilecek yerleri ile bir harika olan Kuş adası ilçesine bağlı olan Güzelçamlı, bölgesindeZeus mağarası da görülme yönünden ilgi çekiyor. Ziyaretçilerin bu bölgeye geldiklerinde ilk uğradıkları yerlerden biri olan Zeus mağarasının görünüşü çok güzel ve etkileyicidir. Güzelçamlı ’da görülecek yerler açısından popüler olan bu yer Dilek yarımadası milli parkında yer alıyor. Parkın ismi ise Dilek olduğuiçin buraya gelen ziyaretçiler mağaranın girişindeki bölüme bez bağlamaktadırlar. Mağaranın içinden akan su ise harika bir görüntüye sahiptir. Mağaranın içinden adeta bir şölen gibi akan su görüntüsünü izlerken buraya hayran kalacaksınız. Çevre ilçelerden de birçok ziyaretçinin geldiği bu mağarayı gördükten sonra milli parkı da gezebilirsiniz.

Güzelçamlı Sahili
Güzelçamlı Sahili

Güzelçamlı ’da Görülecek Yerler

Güzelçamlı,  ilçesinde bulunan bir bölgedir ve müthiş bir köy manzarasına sahiptir. Doğal güzellikleri ile çevrili mekanlara sahip Güzelçamlı ’dagezebileceğiniz sahil, park ve antik kentler bulunmaktadır. Buraya gelen turistler tatil yaparak güzel vakit geçirmekte ve her yerini gezmektedir.

Ponionion Antik Kenti
Ponionion Antik Kenti

Ponionion Antik Kenti

Güzelçamlı köyünde antik devirlere ait kalıntılar ve mekanlarda bulunur. Bu mekanlardan biri Zeus mağarasıdır ve bu mağara görsel açıdanoldukçaharikadır. Güzelçamlı ’da gezilecek yerler arasında bir harika olan Zeus mağarası ve Dilek yarımadası milli parkı ile Ponionion Antik kentide yer almaktadır. Bu kent Güzelçamlı ve Davutlar arasındaki yol üzerinde bulunuyor. Olimpiyatların da yapıldığı bu antik kent eski adı Panegyris’tir ve bu yer oldukça eskidir. Eski devirlerde olimpiyatların yapıldığı Ponionion antik kenti, 12 iyon kentinin sembolik başkenti olarak da bilinir. Bu kentte ayrıca o yıllardan kalma eski bir tapınakta bulunur. Güzelçamlı ’ya geldiğinizde Ponionion antik kentini ziyaret ettiğinizde bu tapınağı sizdegörüp inceleyebilir, burada anı fotoğrafları çekilebilirsiniz. Denizlerin tanrısı Poseidon’a adanmış bu kenti gezdikten ve eski tarihlere ait kalıntıları inceledikten sonra limana geçerek tekne turu da yapabilirsiniz.

Güzelçamlı sahili
Güzelçamlı sahili

Güzelçamlı Sahili 

Aydın’da bulunan bir köy olan Güzelçamlı ’da gezip, vakit geçirebileceğiniz birçok sayıda yer bulunuyor. Sevdikleriniz ile tatil yapmanın keyfini yaşamak Güzelçamlı ’da mümkündür. Burada birbirinden güzel mekanlar ve tarihi yerler bulunuyor. Farklı aktiviteleri de yapabileceğiniz Güzelçamlı sahili geldiğinizde mavi tur da yapabilirsiniz. Limanda bulunan teknelerden birini kiralayarak sizde tekne turuna çıkabilirsiniz. Güzelçamlı ’da yapabileceğiniz aktiviteler arasında bulunan Mavi tur ile Güzelçamlı’nın manzarasını ve doğal güzelliklerini gezintiye çıkarak seyredebilirsiniz. Davutlar Tur tekneleri ise her gün 9:45’te kalkar. İlk durak Dilek yarımadası milli parkıdır. Bu parktan sonra bir yunan adası olan SamoS’ta dolaşılarak limana geri dönüş yapılır. Tur sırasında ziyaretçilere tüm imkânlar sağlanıyor. Bu gezintide ziyaretçilere 1 öğün yemek veriliyor ve eğlenceli aktivitelerde yapılıyor. Tüm bu aktivitelerin ardından ise Güzelçamlı sahiline ve plajına geçerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Güzelçamlı Şelalesi
Güzelçamlı Şelalesi
Güzelçamlı
Güzelçamlı
Güzelçamlı Denizi
Güzelçamlı Denizi

 

Güzelçamlı Çevresindeki Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Kuşadasında Görülmesi Gereken 5 Cafe

Sinem

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Sinem

Kuşadası Tarihi Yerleri

Sinem

Kuşadası Soğucak

Sinem

Kuşadası Plajları Koyları Sahilleri

Sinem

Kuşadası Long Beach

Sinem

Kuşadası Kamp Alanları 

Sinem


2 Yorumlar

Necmi Arslan 12 Ağustos 2019 at 12:57

Buradaki Milli parka gelmeyeli daha bir güzelleşmiş arkadaşlar mutlaka gelin temizlenmiş içmeler koyu özellikle bu koy şimdiye kadar girdiğim en güzel deniz ünvanını tekrar aldı. Mükemmel bir yer diyebilirim.. Tavsiye full + full.

Cevapla
Handan 12 Şubat 2020 at 21:23

Güzelçamlıda harika gezilecek yerler varmış kimse bilmiyor buraları

Cevapla

Yorum Yaz