Image default
Kuşadası

Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

 Kuşadası’nda ne yenir? Ege bölgesinin tatil cenneti olan Kuşadası ilçesinde gezilecek yerler, harika plajlar ve milli parklar yer almaktadır. Tatilcilerin sıklıkla geldiği yerlerden olan Kuşadası ilçesine geldiğinizde burada mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken yerler ile birlikte tatmanız gereken özel lezzetlerde bulunmaktadır. Bu lezzetlerden olan balık, ilk olarak tatmanız gereken özel bir lezzettir. Ege mutfağının lezzetli tatlarını deneyebileceğiniz bu yerde ayrıca Aydın mutfağının da  yemeklerini yiyebilirsiniz. KUŞADASI’NDA NE YENİR NELERİ MEŞHUR?

Kuşadası'nda Ne Yenir ? Kuşadası'nın Neyi Meşhur ?
Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

Kuşadası’nda Gidilecek Restorantlar

  •  Mare Restaurant & Bistro Kusadasi
  •  Ladies Beach Hotel Restaurant
  •  Kiwi Restaurant
  • Erzincan Restaurant
  • Brothers – Dedem K. Restaurant Kusadasi
  • Anatolia
  • Golden Boys Restaurant
  • Kule Seafood Restaurant

Balık

Kuşadası ilçesine geldiğinizde burada ilk olarak tatmanızı tavsiye ettiğimiz yiyecek balıktır. Ege’nin özel bir lezzeti olan balığı yemek için burada yer alan restoranlara gidebilirsiniz. Balık yiyebileceğiniz bir diğer yerde limanlardır. En lezzetli balığı yiyebileceğiniz bu bölgede ayrıca mezeleri de tatmanızı öneririz.

Kuşadası Balık
Kuşadası Balık

Aydın Güveci

Kuşadası’nda yiyebileceğiniz yemekler listesinde Aydın yöresine ait özel tatlarda vardır. Aydın Güveci, burada yiyebileceğiniz en güzel lezzetler arasındadır. Kuşadası ilçesinde mutlaka yemeniz gereken bu yemek, domatesli ve soğanlıdır. Çömlek içerisinde yapılan bu lezzetli yemeğin içerisine kuzu eti de konmakta ve fırında pişirilmektedir.

Aydın Güveci
Aydın Güveci

Tahinli Pide

Kuşadası ilçesinde tatil yaparken buradaki özel tatları da denemenizi tavsiye ederiz. Kuşadası’nda ne yenir? Sorusuna gelince burada yiyebileceğiniz en özel tatlardan olan pideler, bol malzemeli ve oldukça lezzetlidir. Aydın yöresine ait Tahinli pide de bu lezzetlerden biridir ve içerisinde bol malzeme vardır.

READ  Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?
Tahinli Pide
Tahinli Pide

İncir

Kuşadası’na geldiğinizde burada yiyebileceğiniz özel tatlar ve yöreye ait lezzetli yiyecekler bulunmaktadır. İncir, burada yiyebileceğiniz en güzel yiyecektir ve buranın inciri meşhurdur. En doğal incirleri tadabileceğiniz Kuşadası ilçesindeki pazarlarda bulabilir, satın alabilirsiniz.

Aydın İnciri
Aydın İnciri

Deniz Börülcesi

Ege bölgesinin muhteşem lezzetlerini deneyebileceğiniz Kuşadası ilçesinde deniz börülcesi yiyebilirsiniz. Kuşadası’nın neleri meşhur? Denilince akla ilk gelen yiyeceklerden olan deniz börülcesi, zeytinyağı, limon ve sarımsak ile yapılmaktadır. Eşsiz bir lezzet olan deniz börülcesi, Kuşadası restoranlarında da bulunmaktadır. Bu ilçede yemenizi tavsiye ettiğimiz deniz börülcesini dilerseniz, sizde yapabilirsiniz. Kuşadası ilçesinin her mekanında yiyebileceğiniz lezzetlerden olan deniz börülcesini dilerseniz siz kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için semtin pazarına giderek deniz börülcesini kolayca bulabilirsiniz. Kuşadası’nda ne yenir?

Deniz Börülcesi
Deniz Börülcesi

 

Alternatif mekanlar:

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kuşadasında Görülmesi Gereken 5 Cafe

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Gezicini

Kuşadası Tarihi Yerleri

Gezicini

Kuşadası Soğucak

Gezicini

Kuşadası Plajları Koyları Sahilleri

Gezicini

Kuşadası Long Beach

Gezicini

Kuşadası Kamp Alanları 

Gezicini

Yorum Yaz