Image default
Aydın Kuşadası

Aydınlık Koyu

Aydınlık Koyu – Aydın ilinde Kuşadasında gezilecek en güzel yerlerin bulunduğu Kuşadası ilçesinde milli parklar ve plajlar yer almaktadır. Bu plajlardan biri de Aydınlık plajıdır ve milli parkın sınırları içerisindedir. Milli parkın 2. Plajı olan Aydınlık koyu, bölgenin en güzel tatil yerlerinden biridir. Giriş kapısına 5 km uzaklıkta yer alan bu plaj, denizi derin ve temiz olmakla birlikte taşlık bir bölgedir.

"Güzelçamlı

Kuşadası Aydınlık Koyu

Kuşadası ilçesinin güzel plajlarından olan Aydınlık koyu, tatil yapmak için oldukça ideal bir yerdir. Tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden olan Aydınlık plajı, kumu ve denizi ile oldukça güzel bir yerdir. Denizinin derin olması ile birlikte kumluk alanı hafif eğilimlidir.

"<yoastmark

Aydın aydınlık koyu, Kuşadası ilçesinin güzel ve ideal tatil yerlerindendir. Yılda yüzlerce turistin geldiği ülkedeki turizm merkezlerinden Kuşadası ilçesinde tatil yapabileceğiniz yerlerden  biri de Aydınlık koyu plajıdır. Milli parkın içerisinde yer alan bu plajda taşlık alanlar çoktur ve kumu oldukça temizdir.

"<yoastmark

Kuşadası Aydınlık Koyu Ulaşım

Güzelçamlı Aydın ilinde en çok ziyaret edilen bölgelerden Kuşadası ilçesinde tatil yapmak için harika plajlar bulunmaktadır. Bu plajlardan olan Aydınlık koyu, giriş kapısına 5 km uzaklıkta yer alıyor. Aydınlık koyuna ulaşım sağlamak için ise ilk olarak Kuşadası merkezine gelmeniz gerekiyor. Buradan da otobüs ve minibüslerle Aydınlık koyuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

"<yoastmark

Aydınlık Koyu Özellikleri

Kuşadası ilçesinde yer alan Aydınlık koyu, denizi derin olması özelliğiyle çocuklu ailelerin pek sık gelmediği bir yerdir. Güzel manzaralı plajlardan olan bu yer, günübirlik tatilcilerinde uğradığı yerlerdendir. Aynı zamanda bölgedeki en uzun plajlardan olan Aydınlık koyu konaklama açısından da güzel bir yerdir.

READ  Kuşadası'nda Ne Yenir ? Kuşadası'nın Neyi Meşhur ?

"<yoastmark

Kuşadası Aydınlık Koyu, milli parkın içerisinde yer alan en güzel plajlardan biridir. Ağaçlık bölgelerinde yer aldığı Aydınlık koyu, denize girmek için harika bir yerdir. Derin bir denize sahip bu koyun suyu oldukça berraktır.

"<yoastmark

750 km uzunluğundaki bu plajın yakınında konaklayabileceğiniz oteller de bulunmaktadır. Kuşadası ilçesindeki bu güzel plajın çevresinde gezebileceğiniz çok güzel yerler ve vakit geçirmeniz için oldukça güzel mekanlarda vardır.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Nazilli Gezilecek Yerler Listesi ! En Önemli Rotalar

Gezicini

Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kuşadasında Görülmesi Gereken 5 Cafe

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Gezicini

Kuşadası’nda Tercih Edilebilecek Oteller | Kuşadası Otelleri

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

Gezicini

Kuşadası Tarihi Yerleri

Gezicini

Kuşadası Soğucak

Gezicini

1 Yorum

Seyit Mehmet 26 Aralık 2020 at 14:58

Gerçekten çok güzel bir suyu var aklınızda deniz kenaronda tatil yapmak varsa bi bakın derim

Cevapla

Yorum Yaz