Image default
İzmir Piknik Alanları

İzmir Piknik Alanları | En Güzel Yerler Listesi

İzmir Piknik Alanları

İzmir Piknik Alanları
İzmir Piknik Alanları

Tarihi dokusu, eşsiz deniz manzarası ve doğal güzellikleri ile ayrı bir yere sahip olan İzmir’de, şehrin yoğunluğundan, yazın sıcağından sıyrılmak isteyenler için, eşsiz güzellikle piknik alanları bulunur. Piknik kültürü, İzmir halkı için ayrı bir öneme sahiptir.

İzmir Piknik Yerleri
İzmir Piknik Yerleri

Yaz aylarında, özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören piknik alanları, mangal ve semaver keyfi yaşatır. Doğa sporlarına tutkulu ziyaretçilerinde ilgisini çeker. İzmir piknik alanları bakımından, şanslı iller arasındadır.

İzmir Piknik Alanları
İzmir Piknik Alanları

Aşıklar Şelalesi Piknik Alanı

Yeşil bitki örtüsü içerisinde yer alan piknik alanı, İzmir Dikili mevkiinde yer alır. Yöre halkı tarafından, Nebiler Şelalesi olarak da bilinir. Mesire alanında çok sayıda doğal oluşumlu mağara ve asırlık ağaçlar bulunur. Yaz aylarında serin olan piknik alanı, ismini aldığı Aşıklar Şelalesi’nin çevresinde konumlanmıştır. Şelalenin oluşturduğu küçük gölet, yaz aylarında serinlemek isteyenler için güzel bir atmosfer yaratır. Bölgede bulunan trekking parkuru bulunur. Aşıklar şelalesinin yakınlarında;

Aşıklar Şelalesi Piknik Alanı
Aşıklar Şelalesi Piknik Alanı
  • Sümeyra Şelalesi.
  • Ece Çağlayanı.
  • Ağlayan Mağara.

Görülmesi gereken diğer doğal güzelliklerdir. Şelale etrafında ve çevre yeşil bitki örtüsü içerisinde birçok piknik yapmayı olanaklı kılan alanlar bulunur.

 

Kemalpaşa Park Orman
Kemalpaşa Park Orman

Kemalpaşa Park Orman

Kemalpaşa belediyenin yaptığı piknik alanında ATV sürüş hizmeti, At binme etkinlikleri, kahvaltı yeri, gibi birçok etkinlik bulunmaktadır. Belediye hizmet verdiği için fiyatlar uygundur. Temiz doğa ortamı kemalpaşa merkeze 7- 8 km kadar uzaklıktadır.

Gölcük Yaylası Piknik Alanı

Ödemiş sınırları içerisinde bulunan yayla, Bozdağlar’ın eteklerinde yer alır. Aynı zamanda, bölgede bulunan Gölcük Göleti’ne yakın konumdadır. Göl manzaralı yayla, serin havası ile piknik sevenlerin ilgili olduğu yerlerdendir. Gölde olta avcılığına olanak verir. Orman içi yürüyüş yapmaya elverişlidir. Ziyaretçilerin faydalanabileceği çay bahçeleri, kıyı restoranları bulunur. Yerli esnafın açtığı tezgahlarda, yöresel ürünler satılır. Yaylada 4 hektarlık alana sahip Kırkoluk piknik alanı bulunur.

READ  İzmir Plajları ve Koyları Listesi
Gölcük Yaylası Piknik Alanı
Gölcük Yaylası Piknik Alanı

Karagöl Piknik Alanı

Bornova ilçe sınırlarında bulunan Karagöl Piknik Alanı, ismini aldığı Karagöl çevresinde, 35 bin metrekare alana sahip alandan oluşur. Günübirlik ziyaretlere ve piknik olanaklarına sahip bölge, aynı zamanda çadır ve karavan konaklamasına da imkan verir. Piknik alanına girişler ücretlidir. Göl çevresinde, ziyaretçilerine hizmet veren kır gazinosu, kafe ve restoran hizmetleri bulunur. Piknik alanı karaçam, kızılçam, söğüt ve çınar ağaçları ile bezenmiştir. Olta balıkçılığı, doğa yürüyüşleri ve fotoğraf çekimleri yapılabilecek aktiviteler arasında yer alır.

Karagöl Piknik Alanı
Karagöl Piknik Alanı

İnciraltı Kent Ormanı

İnciraltı Kent Ormanı İzmir’in Balçova ilçe sınırları içerisinde bulunan, denize sıfır konumda bulunan ormanlık alan, 2006 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ağaçlandırılarak hizmete açılmıştır. 620 bin metrekare alana sahip ormanlık alan, birçok bitki türüne ev sahipliği yapar. Ormanlık alanda piknik yapmak ve mangal yakmak isteyenler için özel alanlar oluşturulmuştur.

İnciraltı Kent Ormanı
İnciraltı Kent Ormanı

Sportif faaliyetler için yürüyüş yolları, bisiklet parkuru bulunur. Ayrıca ormanlık alanda İnciraltı Engelli Eğitim Merkezi faaliyetlerini yürütür. İzmir şehir içi toplu taşıma araçları ile bölgeye ulaşım oldukça kolaydır. Bölge aynı zamanda, her yıl yapılan gençlik ve müzik festivallerine ev sahipliği yapar.

Buca Göleti Piknik Alanı

Buca Gölet İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1999 yılında düzenlemesi yapılarak hizmete sunulan Buca Göleti, ulaşımının kolay olması ve şehir merkezine yakın konumu sebebi ile sık ziyaret edilen yerler arasındadır. Piknik alanı ve yeşil bitki örtüsü, gölet çevresinde oluşturulmuştur. Bölgede market, bebek bakım odası, otopark, mescit, şarküteri, kafe, market hizmetleri bulunur. Bölgede bir adet amfi tiyatro ve seyir terasları bulunur. Bölgede kurulan pazar alanında mevsimlik taze ürünlerin satışı yapılır.

Buca Göleti Piknik Alanı
Buca Göleti Piknik Alanı

Teleferik Piknik Alanı

Balçova ilçesinde bulunan piknik alanına, teleferik sistemi ile ulaşım sağlanır. Yüksek ve sivri bir tepe üzerinde, küçük düzlükten oluşan piknik alanı, çam ormanları ile kaplı, bir tarafı deniz, diğer tarafı baraj göleti manzaralı, şehir terası konumundadır. Yazın en sıcak günlerinde bile, serinliğin hissedildiği piknik alanında, ziyaretçilerine hizmet veren market, lokantalar bulunur. Ayrıca ziyaretçilerin piknik yapması için uygun alanlar oluşturulmuştur. Yerleşim yerini yakın konumdadır. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görür.

READ  Alaçatı Gece Hayatı - Disko Barları
Teleferik Piknik Alanı
Teleferik Piknik Alanı

Çiçekliköy Piknik Alanı

İzmirManisa kara yolu üzerinde, dağların eteklerinde kurulu Çiçekliköy, doğal güzelliklere sahip bir konumdadır. Ulaşım imkanlarının kolaydır. Piknik sevenler tarafından sıklıkla tercih edilen yerlerdendir. Bölgede doğa yürüyüşü yapmaya elverişli parkurlar bulunur.

Çiçekliköy Piknik Alanı
Çiçekliköy Piknik Alanı

Suyunbaşı Piknik Alanı

Torbalı ilçesinde bulunan mesire alanı, irili ufaklı göletlerden ve etrafında konumlanmış bitki örtüsünden oluşur. Bölgede bulunan küçük şelaleler, ayrı bir görsellik katar. Bölgede Torbalı Belediyesi tarafından oluşturulan, piknik alanları bulunur. Suyunbaşı Özellikle yaz aylarında, yöre halkı tarafından yoğun ilgi görür.

Suyunbsaşı Piknik Alanı
Suyunbsaşı Piknik Alanı

Kargacık Koyu

Menderes ilçesi Ahmetbeyli ve Özdere yolu ortasında kalan bir koy içerisinde şahısa ait piknik ve mangal alanı vardır. Mangal ücretli olarak verilmektedir. Otoparkı mevcuttur denize sıfır Kargacık Koyu‘dur. Yaz sezonunda aynı zamanda Beach hizmeti vermektedir. Denizi soğuk ve taşlıktır.

Kargacık Koyu
Kargacık Koyu

Sarnıç Piknik Alanı

Gaziemir ilçesinin Sarnıç semtinde bulunan piknik alanı ulaşımı oldukça kolaydır merkezde kalmaktadır. Mart aylarında yoğun kalabalık gruplar gelmekte ve etkinlikler yapılmaktadır. Sarnıç piknik alanı merkezde doğa ortamı yaşatmaktadır.

Sarnıç Gölet
Sarnıç Gölet

İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Gezicini

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Gezicini

Yorum Yaz