Image default
Karşıyaka Menemen

İzmir Karagöl Tabiat Parkı

İzmir Karagöl Tabiat Parkı, İzmir Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisidir. Plajları koyları parkları ve eğlencesi ile İzmir her sene binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. İzmir insanının samimiyeti ve sıcak oluşu bunda büyük bir rol oynamaktadır. Aynı zaman da İzmir tarihten birçok kesiti şehir içinde yaşatmaktadır. Agora gibi antik yerler ve aynı zamanda etnografya, arkeoloji müzeleri de bulunmaktadır. Bu anlamda hem gezip eğlenirken hem de bilinçlenmek ve kültür kazanmak mümkün oluyor.

Karagöl
Karagöl

İzmir bunların haricinde ise barındırdığı büyük üniversiteler neticesinde bir öğrenci şehri olmayı da başarabilmiş yerler arasındadır. Her ne kadar öğrenciler için fiyat bazında pek uygun gelmese de güzelliği ile buraya gelecek insanları cezbediyor. Karagöl Tabiat Parkı İzmir’e gelecek insanlar için bu güzelliklerden sadece birisi. Bunun yanı sıra Alsancak Kordon ya da Göztepe Karşıyaka gibi hem gezip hem de eğlenebileceğiniz alanlar bolca bulunur.

Karagöl Tabiat Parkı Karşıyaka
Karagöl Tabiat Parkı Karşıyaka

İzmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede Nasıl Gidilir ?

İzmir’in Menemen ilçesinin Yamanlar Dağı mevkisin de bulunuyor. İzmir’in merkezine 35 Kilometre uzaklıktayken Karşıyaka‘ya ise 23 Kilometre uzaklıkta yer alır. Bu sebeple İzmir’e biraz uzak olması parkın genellikle sakin olmasına yol açıyor. Parkın büyük özelliklerinden birisi ise Deniz seviyesinin tamı tamına 850 Metre üstünde olmasıdır. Buradaki gölün oluşumu ise tamamen jeolojik unsurlara dayanmaktadır. Yani burası insan eli değmemiş tamamen doğal bir yerdir.

Karagöl Tabiat Parkı
Karagöl Tabiat Parkı

İzmir tabiat parkı sadece sakinleşmek ve dinlenmek içi gidilen bir yer değildi. Öyle ki burada kamp alanları restoranlar, yürüyüş yapmak için patikalar ve bisiklet yolları bulunur. Bu sebeple buraya yürüyüş etkinlikleri için ya da bisiklet parkurunu kullanmak isteyen insanların da sık sık kullandığı bir yerdir. Bunun haricinde insanlar bu güzel yerin atmosferinde yemek yemek ve güzel zaman geçirmek için gelebiliyorlar.

READ  Karşıyaka Yalı'da Ne Yapılır ?
Karagöl Tabiat Parkı Menemen
Karagöl Tabiat Parkı Menemen

İzmir her anlamıyla yaşanması tavsiye edilen ve Türkiye’de yaşam standartları yüksek şehirlerarasında yer almaktadır. Durum böyle olunca burada yaşayan insanlar da hem huzurlu hem de mutlu oluyorlar. İzmir Teleferik İzmir’e gelen insanlar için sadece tabiat parkı değil, teleferik gibi aktiviteler yapmak da mümkündür.

Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı
Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Karagöl Tabiat Parkı İzmir için yegane rahatlama ve yeşillik ile iç içe olma noktası olarak dikkat çekiyor. Sadece yürüyüş ve bisiklet için değil fotoğrafçılar için oldukça uygun bir yere sahip olan park bu anlamda da misafircilerin ziyaretine uğruyor. Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı Etrafı yeşillikler ile çevrili ufak göl etrafına yapılan kamp alanları restoranları ve büfeler gibi sosyalleşme alanları ile tabiat parkı buraya gelen insanları memnun ediyor. Buraya gelen insanların birçoğu piknik yapmak için ya da sadece birazcık rahatlamaya gelebiliyor. Öyle ki şehirden bunalan ya da iş yerinin kargaşasından sıkılan insanlar burada biraz da olsa dinlenebiliyor ve kafasını dinleyebiliyor. Bu anlamda da insanlara çare olan park İzmir’e gidildiğinde görülmesi gereken bir yerdir.

İzmir Karagöl Tabiat Parkı Resimleri

karagol tabiat parkı233432 1karagol tabiat parkı11 1karagol tabiat parkı 1Karagöl Tabiat Parkıe4Karagöl Tabiat Parkı32432Karagöl Tabiat Parkı3342Karagöl Tabiat Parkı222Karagöl Tabiat Parkı11Karagöl Tabiat Parkı21Karagöl Tabiat Parkı111Karagöl Tabiat ParkıKaragöl Tabiat Parkı1

Karagöl Tabiat Parkı’na Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Menemen Ulukent : İzmir

Gezicini

Menemen Koyundere

Gezicini

Menemen Gezilecek Yerler

Gezicini

Mavişehir’de Gezilecek Yerler

Gezicini

Karşıyaka Yalı’da Ne Yapılır ?

Gezicini

Karşıyaka Nergiz : Sosyete Mahallesi

Gezicini

Karşıyaka Kafeleri : Karşıyaka’daki En İyi Kafeler

Gezicini

Karşıyaka Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Karşıyaka Gece Hayatı : Disko ve Barları

Gezicini

2 Yorumlar

Tuğba Karabıyık 8 Eylül 2019 at 14:28

Harika bir süper görsele şölene sahip olan karagöl , buraya gelen ziyaretçilerin temizlik konusunda daha düzenli olmaları gerekiyor , ben geldiğimde tek sıkıntı bir grubun arabada bas sistemli yüksek sesle müzik dinlemeleri oldu sonuçta herkes o tarz müzikleri dinlemek zorunda değildir dikkat etsin herkes.

Cevapla
Nurhayat Ö 7 Ekim 2019 at 00:15

Tabiat harikası burası arkadaşlar ilerde umarım bozulmaz inşallah yürüyüş ve dinlenmek için harika ve çok uygun bir yer karagöl kamp alanıda var fakat insanlar biraz daha çevreye duyarlı olup özen gösterebilir…

Cevapla

Yorum Yaz