Image default
İzmir Menemen

Menemen Gezilecek Yerler

Menemen Gezilecek Yerler

Ülkemizin en büyük 3 şehrinden olan İzmir ilinde yer alan Menemen Gezilecek Yerler ilçesinde gezilecek farklı birçok yer vardır. Menemen, şehrin merkezine 29 km uzaklıkta bulunmakta ve buraya otobüsler ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. İzmir’in en güzel ilçelerinden olan Menemen bölgesinde haftasonu harika bir tatil geçirebilir, bölgedeki tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Ege bölgesinin gezmeye doyum olmayan popüler şehirlerinden olan İzmir ilinde tatil yapmanın ayrıcalığı bir başkadır. Mükemmel manzaralı yerleri ve tarihi kentleri ile gezmek için de ideal bir bölge olan İzmir’de Menemen ilçesini gezi listenize mutlaka eklemelisiniz. Mavişehir Konaklama imkanının da bulunduğu bu ilçede dilerseniz, birkaç gün kalabilir, burada daha uzun süre kalabilirsiniz.

İzmir Menemen
İzmir Menemen

Menemen Ulaşım

İzmir’in eski yerleşim yerlerine sahip bölgelerinden olan Menemen ilçesi gezisinde görülecek farklı birçok yer bulunmaktadır. Menemen ilçesi gezisinde göreceğiniz yerlerin çoğu tarihi kalıntılar bulunan antik kentlerdir. Gezilecek en güzel yerleri olan Menemen ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için ise şehir merkezindeki otobüslere binebilirsiniz.

Menemen ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için farklı alternatifler bulunuyor. Bu alternatiflerin en başında otobüs ile ulaşım geliyor. Şehrin merkezine 29 km uzaklıkta yer alan Menemen ilçesine, Izban hafif raylı sistem ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte bu ilçeye Yenigaraj’da ki dolmuşlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taşhan - Menemen
Taşhan – Menemen

Taşhan – Menemen

Ege bölgesinin önemli tarihi eserlere sahip şehirlerinden olan İzmir’de gezilecek farklı yerler bulunuyor. İzmir’in gezilecek bölgeleri arasında olan Menemen ilçesindeki Taşhan yapıtını , kesinlikle görmelisiniz. Görülmeye değer bir yapıt olan ve tarihi mimari özelliğiyle ilgi gören  Taşhan’ın yer aldığı bölgede gezilecek başka yerlerde vardır.

İzmir ilinde yer alan Menemen ilçesinde tarihin çok önemli mimarileri bulunmaktadır. Bu mimarilerden olan Taşhan, Şıh Kamil tarafından Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Osmanlı’dan günümüze kadar sağlam olarak kalmış bu tarihi miras, moloz, taş ve tuğladan inşa edilmiştir. Kare şekilli bir mimariye sahip, bu tarihi eseri Menemen ilçesindeki gezi turunuzda görüp, burada anı fotoğrafları çekilebilirsiniz.

READ  Bergama Gezilecek Yerler
İzmir Menemen Karagöl
İzmir Menemen Karagöl

Doğal Güzelliğiyle Büyüleyici Karagöl

İzmir şehrinde ziyaret edebileceğiniz ve göreceğiniz muhteşem manzaralı yerler bulunmaktadır. Doğal güzelliklerden oluşan etkileyici yerlerinde bulunduğu İzmir’de yer alan Menemen ilçesinde eğlenceli ve heyecanlı bir gezi turu yapabilirsiniz. Menemen gezilecek yerler listenizde muhakkak yer alması gereken bölgelerden olan büyüleyici güzelliğiyle Karagöl’ü gezmek sizin için farklı bir deneyim olacaktır.

Ege bölgesinde yer alan turistik şehirlerden Menemen ilçesi, gezilecek yerleri ile ilgi görüyor. Yabancı turistlerin ve yerli ziyaretçilerin ideal bölgesi olan Menemen ilçesindeki yerlerden olan Karagöl, Yamanlar dağında zirveye yakın bir mesafede yer alıyor. Harika bir manzaraya şahit olacağınız Karagöl bölgesinde, etkileyici güzelliğiyle yeşil alanlarda bulunuyor. Bu bölgelerde piknik yapabilir, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Panaztepe Antik Kenti
Panaztepe Antik Kenti

Panaztepe Antik Kenti

Tarihi birçok yerin bulunduğu İzmir iline tatil ve gezi için yılda binlerce ziyaretçi gelmektedir. Şehrin ilçelerinden olan Menemen ‘de de görülecek tarihi yapıtlar ve yerler bulunmaktadır. Bu yerlerden olan Panaztepe antik kenti, bölgede yapacağınız gezide mutlaka görmeniz gereken tarihi mimarilerdendir.

Tarihin önemli mimarilerinden olan Panaztepe antik kenti, Menemen ilçesinde bir tepenin üzerine kuruludur. İlçeye 13 km uzaklıktaki bir tepenin üzerinde olan Panaztepe antik kenti, Tunç çağından Osmanlı dönemine kadar yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. İzmir Gezilecek Yerler Yapılan kazılarda çok önemli tarihi kalıntıların bulunduğu  Panaztepe antik kentini Menemen’de ki gezinizde ziyaret etmenizi öneririz.

Larissa Antik Kenti
Larissa Antik Kenti

Larissa Antik Kenti

İzmir şehrinin gezilmeye ve görülmeye değer yerlerinin bulunduğu Menemen ilçesinde tarihe ait birçok eser ve mimari bulunmaktadır. Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile eğlenceli bir gezi yapabileceğiniz Menemen’e şehir merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya geldikten sonra gezeceğiniz yerler arasında olan Larissa antik kentini de mutlaka görmeli ve tarihi eserleri incelemelisiniz.

READ  Karşıyaka Gece Hayatı : Disko ve Barları

Larissa Antik Kenti, Menemen ilçesinin Buruncuk köyünde yer almaktadır. Tarihi geçmişi Cilalı taş devrine dayanan Menemen ilçesi, en eski yerleşim yerleri arasındadır. Bir dağın üzerine kurulu bu yerleşim bölgesinde harika bir görüntüsü olan duvar bulunmaktadır. Bununla birlikte bu tarihi kentte yapı ve Sarnıç kalıntılarda vardır. Farklı tarihi eserler ve kalıntıları inceleyebileceğiniz Larissa antik kenti, Menemen gezi listenizde mutlaka olması gereken yerlerdendir.

Leukai Antik Kenti
Leukai Antik Kenti

Leukai Antik Kenti

Tarihi birçok yerin bulunduğu İzmir ilinin Menemen ilçesindeki antik kentler, kalıntıları ile ilgi görmektedir. Tarihi kalıntıların ve bulguların yer aldığı bu antik kentlerden olan Leukai antik kenti, Menemen ilçesinde mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Pers kralı Keyhaenus’a baş kaldıran General Tahas tarafından kurulan bu antik kentte ilgi çeken farklı eserler bulunmaktadır.

Menemen ilçesinin tarihi antik kentleri arasında olan Leukai antik kenti, gezilecek en önemli yerlerdendir.Karşıyaka Gezi Köklü bir geçmişe sahip Menemen ilçesinde ziyaret etmeniz gereken Leukai antik kentini gezdikten sonra bölgedeki doğal güzellikleri de görmelisiniz. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile farklı bir yer olan Menemen ilçesine gelmişken burada yörenin lezzetlerini de tatmayı unutmayın.

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz