Image default
Çiğli İzmir

Çiğli Gezilecek Yerler

Çiğli Gezilecek Yerler Ülkemizin  en gelişmiş şehirleri arasında olan ve binlerce turistin ziyaret ettiği İzmir ili, gezilecek yerleri muhteşemdir. Akılda kalıcı güzelliği ile İzmir, ilçelerinde birbirinden farklı yerler ve tarihi yapıtlar yer alıyor. Çiğli  ilçesi de İzmir ilinin gezilecek güzel yerlerinden biridir ve burada görülecek farklı yapıtlarda bulunmaktadır.

İzmir Çiğli
İzmir Çiğli

 

İzmir ilinin gezilecek en güzel yerlerinin bulunduğu Çiğli ilçesi, şehrin kuzeyinde yer alıyor. 130 km metrekarelik bir alanda yer alan Çiğli ilçesinin 185.000 kişilik bir nüfusu mevcuttur. Harika doğal güzelliklerin bulunduğu Çiğli ilçesi, il merkezine yaklaşık 37 km uzaklıktadır. Çiğli Gezilecek Yerler Kuzeyinde menemen, batısında ve güneyinde İzmir körfezi bulunan Çiğli ilçesi, eski Gediz nehrinin kurulduğu alandadır.

çiğli
çiğli

 

Çiğli ilçesi, İzmir  ‘de ki tarihi ilçelerdendir ve burada gezilip, görülecek birçok sayıda yer bulunmaktadır. Yüzlerce turistin merakı olan ülkemizdeki popüler turizm illerinden biri olan İzmir’de ki Çiğli ilçesi, doğal güzellikleri ile bambaşka bir yerdir. İlk yerleşim dönemi 19.yy’a dayanan Çiğli 1956 yılında belediye statüsünü kazanmıştır.

Çiğli Ulaşım

İzmir ilinin en güzel yerleri ile kaplı bir ilçe olan Çiğli, mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken bölgelerdendir. Belediye statüsündeki bu ilçeye şehir merkezinden birçok yolla ulaşım saglanilabilir . Çiğli Gezilecek Yerler Şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer alan Çiğli ilçesi bölgesine ulaşım sağlamak için raylı sistemleri kullanabilirsiniz.

çiğli
çiğli

 

Çiğli ilçesi, İzmir’in en güzel yerlerinden biridir ve buranın ilk yerleşim tarihi oldukça eskidir. İzmir çiğli görülecek yerler İlk yerleşimi 19.yy’a dayanan Çiğli ilçesine gelebilmek için merkezde kalkan otobüslere binebilirsiniz. Bununla birlikte eğer İzmir havalimanında iseniz buradan Çiğli ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için otobüsler ve servisler bulunmaktadır. Ayrıca önceden havalimanını arayıp,  özel araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

READ  İzmir`in Gitmeniz Gereken Tarihi Yerleri
izmir çiğli kuş cenneti
izmir çiğli kuş cenneti

Kuş Cenneti İzmir

İzmir şehrinin ilçelerinden olan Çiğli ‘de gezilecek birçok sayıda yer vardır. Çiğli’de gezilecek yerler arasında olan bu bölgeler doğal güzellikleri ilçe çevrilidir. Canlıların ve bitkilerin doğası olan Çiğli’de farklı türde kuşlar bulunmaktadır. Çiğli Çamalti tuzlası beldesinde 289 türde kuş yaşamaktadır.

çiğli  izmir kuş cenneti
çiğli izmir kuş cenneti

Kuş Cenneti olarak adlandırılan İzmir’in bu ilçesinde birçok farklı yerleri göreceksiniz. Doğayla içice canlıları yakından görebileceğiniz İzmir Çiğli de ziyaretçi merkezi, kuş gözlem kuleleri, dürbün ve gezi bisikleti de bulunmaktadır. Gezmekten büyük keyif alacağınız Çiğli ilçesinin Çamalti tuzlası bölgesinde piknik alanları da bulunuyor.

izmir doğal yaşam parkı
izmir doğal yaşam parkı

Doğal Yaşam Parkı İzmir

İzmir Hayvanat Bahçesi İzmir ili, günümüzde en fazla yabancı turistin ağırlandığı bir turizm merkezidir ve burada görebileceğiniz harika bölgeler bulunmaktadır. Çiğli ilçesi de İzmir ilinin gezilecek en güzel yerlerinin bulunduğu bölgeler arasındadır. 2008 yılında İzmir Büyükşehir belediyesi tarafından kurulmuş olan Çiğli parkta 125 tür canlı bulunuyor. 1500 hayvanın bulunduğu Çiğli park, 425.000 hektarlık alana sahiptir. Avrupa’nın en güzel yaşam alanlarından olan bu park, farklı türden canlıları görebileceğiniz bir bölgedir. İzmir gezi planınıza muhakkak eklemeniz gereken yerlerden olan Çiğli parkı, gezilecek listenize kesinlikle eklemelisiniz.

İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı
İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı

 

 

Çamalti Tuzlası

İzmir ilinin gezilecek en güzel ve önemli yerlerinden biri olan  Çiğli ‘de Çamalti Tuzlası beldesinde yer alıyor.  Türkiye ‘nin tuz ihtiyacını karşılayan Çamalti tuzlası, aynı zamanda ülkemizin en büyük deniz tuzlasıdır. Çiğli ilçesinin muhteşem yerlerinden biri olan Çamalti tuzlası, harika bir görünüme sahiptir.

Çamaltı Tuzlası
Çamaltı Tuzlası

Ülkemizin en büyük deniz tuzlası olan Çamalti tuzlası, İzmir gezi listenizde mutlaka olması gereken yerlerdendir. Muhteşem bir görüntüye sahip olan Çamalti tuzlası bölgesinde görebileceğiniz kuş cenneti de yer almaktadır. İzmir Gezilecek Yerler Özellikle canlıları görebileceğiniz bu şahane yerde fotoğraf çekmeden geri dönmeyin.

READ  Ayrancılar Subaşı Nerede Nasıl Gidilir ?
izmir çiğli kuş cenneti
izmir çiğli kuş cenneti

İzmir – Çiğli

İzmir’in bir ilçesi olan Çiğli doğal güzellikleri görebileceğiniz bir bölgedir. Çiğli İzmir bölgesinde yer alan doğal güzellikler hayran kalacağınız yerlerdir. Özellikle onlarca çeşit kuşun bulunduğu bu yerde canlıları tanıyabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerinin de yapıldığı bu harika yerde piknik alanları da bulunuyor. Park ve piknik alanlarının bulunduğu bu yerde yapılacak birçok etkinlik ve aktiviteler vardır.

çiğli
çiğli

Gezilecek yerleri ile ayrı bir güzel olan Çiğli ilçesi, il merkezine yaklaşık 27 km uzaklıktadır. İzmir ilinin popüler yerlerinden olan Çiğli ilçesinde doğal yaşam alanları bulunuyor. Özellikle canlı türlerinin çok fazla olduğu bu yere kuş cenneti denmektedir.

 

Çiğli ‘de Yapılacaklar- Festivaller

İzmir Festivalleri Çiğli ilçesi, İzmir ilimizin bir ilçesidir ve burada yapılacak birçok şey vardır. Yaz aylarında özellikle yapılan bu festivallerde doyasıya eğlenebilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolay olan İzmir ilinde yer alan bu ilçeye geldiğinizde sizleri ilk etkileyecek olan buranın  doğal güzelliğidir. Doğal güzellikleri ile kişiyi büyüleyen bir yer olan Çiğli, etkinlikleri ile mükemmeldir.

çiğli etkinlik
çiğli etkinlik

Festivallerin yapıldığı bir bölge olan Çiğli ‘de yaz aylarında canlı müzik, ses sanatçıları gösteriler yapılmaktadır. Doğal Yaşam alanında katılacağınız bu festivallerden oldukça keyif alacak ve burayı çok seveceksiniz. Her yıl yaz mevsiminde 29 Ağustos ve 1 eylül tarihlerinde yapılan bu festivallerde kamp çadırları da vardır. Önceden yer bulmadıysanız Çiğli ilçesi bölgesinde kamp çadırlarında kalabilirsiniz.

çiğli festival etkinlik
çiğli festival etkinlik

İzmir ilinin ilk yerleşim yerlerinden Çiğli ilçesi, harika doğal güzelliklere sahiptir. Gezip, görüp ve eğlenebileceğiniz eşsiz yerlerden biri olan Çiğli bölgesinde kamp alanları da mevcuttur. Bisiklet turu etkinliklerine katilvelieginz Çiğli’de gezilecek yerleri gördükten sonra burada gezinizi anıya dönüştürmek için mutlaka fotoğraflarda çekinin.

izmir çiğli festival etkinlik
izmir çiğli festival etkinlik

Konaklama açısından da oldukça kolay bir bölge olan Çiğli’de bir kaç gün kalıp, buranın tüm doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

READ  İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı - İzmir Hayvanat Bahçesi

 

Çiğli Çevresinde Gezilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz