Image default
Menemen

Menemen Ulukent : İzmir

Menemen Ulukent : İzmir

 İzmir ilinin tarihi ve kültürüyle önemli bir değere sahip olan ilçesi Menemen’e bağlı belde haline gelmiş Ulukent çok tercih edilen yerleşim yerlerinden biridir. Eskilerde sadece bir köy olarak sıfatlandırılmış, şimdilerde ise değişen ve gelişen dünyaya uyumunu oldukça güzel sağlamıştır. Menemen’in nüfusu da gelişen bir yapıdadır. Nüfusu 2019 itibariyle 179.881 kişiden oluşmaktadır.

Menemen Ulukent
Menemen Ulukent

Menemen Ulukent aslında göçmen mahallesi diyebileceğimiz gibi nüfus mübadelesi sonucunda buraya rum, ermeni ve Musevi’ler yerleşmiştir. Hala da birlikte yaşamını sürdürmekte olan Ulukent in eski ismi de Uluocak’tır. Uluocak 1992 yılından sonra adı Ulukent olarak kayıtlara geçmiştir.

Ulukent
Ulukent

Ulukent’in tarihi 1500’lere kadar uzanmakta olup kayıtlara göre 226 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Ulukent çeşmesini üzerinde yazılan yazılara bakılarak anlaşılacağı üzere Rum’lar tarafından yapılmıştır. Tarihi çeşme Ulukent meydanının ortasında bulunmaktadır. Ulukent izmir’in en hızlı büyüyen yerleşim yerlerinden biri haline gelmiş ve gelişen yapısıyla ilgi odağı olmaktadır.

Menemen Ulukent 
Menemen Ulukent

Menemen Ulukent Konum Ve Ulaşım Bilgisi

Ulukent konum itibariyle en güzel şehirlerden biri olan İzmir şehir merkezine 17 km, Menemen merkezine ise sadece 7 km mesafededir. Beldenin sakinleri için oldukça iyi bir konumda olduğunu söylemek gerekir. Ulaşım konusunda ise Ulukent’e gitmek isteyen biri için hiç zorluk yaşamayacağını düşünüyoruz. Menemen Ulukent için ulaşım isterseniz kendi aracınızla isterseniz İZBAN projesiyle gerçekleşen Ulukent tren istasyonundan güzel ve ucuz bir yolculuk yapabilirsiniz.

Menemen Ulukent 
Menemen Ulukent

Menemen’de Konaklacak Yerler

İzmir Ulukent son yıllarda ciddi rakamlar ile yatırım projeleri gerçekleştirmiştir. Bu projeler hem daha çok konut yaparak beldeyi geliştirmek hem de bu yatırımlarla gelişen ve büyüyen mahalleye destek vermektir. Gelin siz de Menemen Ulukent’e yapılmış konutlarla yerli ve yabancı turistler için konaklayacak mekânlara bakalım.

  • İtimat Pansiyon: Huzurlu ve güzel olan bu yer kaliteli vakit geçirmeniz için çok ideal bir mekândır.
  • Çelebi Apart : Eğer temiz, düzenli bir yer arıyorsanız konaklamak için ilginizi çekebilir.

    Menemen Ulukent 
    Menemen Ulukent

Ulukent’te Lüks Mekanlar

Ulukent içinde bulundu tarihi yapısıyla, insanının hoşgörüsüyle inanların ilgilini çekmeyi başarıyor. Eğer sizinde bir gün yolunuz düşerse Menemen Ulukent’te gezip görülecek mekânlar için şuralara bakabilirsiniz:

  • Çitlembik bahçe: iş çıkışı arkadaşlarınızla uğrayabileceğiniz lezzet deposu bir restorandır. Bütün güzellikleriyle sizleri bekliyor.
  • Ada balıkçısı: Balıklarıyla midenizi doyuracağınızdan kesinlikle şüpheniz olmasın. Fiyatlarıyla da çok ucuz bir mekândır.

Menemen’e Yakın Gezilecek Yerler

READ  İzmir Karagöl Tabiat Parkı

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Menemen Koyundere

Gezicini

Menemen Gezilecek Yerler

Gezicini

İzmir Karagöl Tabiat Parkı

Gezicini

Görsel Şöleni Keşfedin! Menemen Gölpark

Gezicini

Yorum Yaz